Wiadomości | 22.01.24

Tokyo Auto Salon 2024

Jedna z trzech największych imprez motoryzacyjnych na świecie dobiegła końca. Mieliśmy przyjemność być na miejscu i zobaczyć na własne oczy tuning samochodów w najlepszym wydaniu.


Tokyo Auto Salon 2024

Tokyo Auto Salon został założony w 1983 roku jako „Tokyo Exciting Car Show” przez pierwszego redaktora naczelnego magazynu tuningowego „OPTION”, powstał z myślą o promowaniu japońskiej kultury samochodów niestandardowych zarówno w kraju, jak i za granicą, a obecnie stał się jednym z największych festiwali motoryzacyjnych na świecie.

 

Od piątej edycji w 1987 roku zmieniono nazwę na „Tokyo Auto Salon”, jednocześnie z roku na rok impreza się powiększała co wymusiło zmianę hali targowej na większą, obecnie wydarzenia odbywają się w Makuhari Messe. W ostatnich latach liczba gości z zagranicy rośnie ze względu na popularność samochodów niestandardowych. W tym roku, 42. edycję Tokyo Auto Salon podczas podczas trzech dni odwiedziło ponad 230 tysięcy gości.

 

Ponadto od 2013 roku Tokyo Auto Salon organizuje wydarzenia również za granicą. W 2023 roku odbyły się po raz pierwszy w Singapurze, Bangkoku i Malezji i rozrosła się do rangi pokazu samochodów niestandardowych, który przyciąga uwagę z całego świata. Dziś stało się to wydarzeniem, które relacjonuje prawie 1000 mediów z całego świata, i jest zaliczane do trzech największych targów samochodów niestandardowych na świecie, obok targów SEMA w Stanach Zjednoczonych i Essen Salon Motoryzacyjny w Niemczech.

Łukasz WieraMercedes-AMG GT4: nowa edycja uznanego modelu
Wiadomości | 21.04.20

Mercedes-AMG GT4: nowa edycja uznanego modelu

Po wprowadzeniu na rynek nowego samochodu wyścigowego GT3 marka Mercedes-AMG przedstawia kolejne wcielenie GT4 ? modelu, który odnosi sukcesy na całym świecie. Poza odświeżonym designem Mercedes-AMG GT4 przeszedł optymalizacje techniczne, których zadaniem jest m.in. podniesienie osiągów w wyścigach wytrzymałościowych. Lepsze chłodzenie silnika i hamulców sprawia, że nowy GT4 może niezawodnie zapewniać najwyższe osiągi na torze także w warunkach ekstremalnie wysokich temperatur powietrza.

Elektryczna Toyota bZ4X
Elektryczne | 10.05.22

Elektryczna Toyota bZ4X

Na tegorocznym Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Nowym Jorku, Toyota zaprezentowała swój pierwszy w pełni elektryczny pojazd, SUV-a bZ4X.

W pełni elektryczny EX30, najmniejszy SUV w historii Volvo Cars
Wiadomości | 17.05.23

W pełni elektryczny EX30, najmniejszy SUV w historii Volvo Cars

Dzięki Volvo EX30 marka przenosi bezpieczeństwo w mieście na wyższy poziom, tworząc małego SUV-a, który jest idealnym towarzyszem zapewniającym komfortową jazdę.