Wiadomości | 22.01.24

Tokyo Auto Salon 2024

Jedna z trzech największych imprez motoryzacyjnych na świecie dobiegła końca. Mieliśmy przyjemność być na miejscu i zobaczyć na własne oczy tuning samochodów w najlepszym wydaniu.


Tokyo Auto Salon 2024

Tokyo Auto Salon został założony w 1983 roku jako „Tokyo Exciting Car Show” przez pierwszego redaktora naczelnego magazynu tuningowego „OPTION”, powstał z myślą o promowaniu japońskiej kultury samochodów niestandardowych zarówno w kraju, jak i za granicą, a obecnie stał się jednym z największych festiwali motoryzacyjnych na świecie.

 

Od piątej edycji w 1987 roku zmieniono nazwę na „Tokyo Auto Salon”, jednocześnie z roku na rok impreza się powiększała co wymusiło zmianę hali targowej na większą, obecnie wydarzenia odbywają się w Makuhari Messe. W ostatnich latach liczba gości z zagranicy rośnie ze względu na popularność samochodów niestandardowych. W tym roku, 42. edycję Tokyo Auto Salon podczas podczas trzech dni odwiedziło ponad 230 tysięcy gości.

 

Ponadto od 2013 roku Tokyo Auto Salon organizuje wydarzenia również za granicą. W 2023 roku odbyły się po raz pierwszy w Singapurze, Bangkoku i Malezji i rozrosła się do rangi pokazu samochodów niestandardowych, który przyciąga uwagę z całego świata. Dziś stało się to wydarzeniem, które relacjonuje prawie 1000 mediów z całego świata, i jest zaliczane do trzech największych targów samochodów niestandardowych na świecie, obok targów SEMA w Stanach Zjednoczonych i Essen Salon Motoryzacyjny w Niemczech.

Łukasz WieraW pełni elektryczny nowy crossover Nissan Ariya. Światowa premiera online
Premiery | 15.07.20

W pełni elektryczny nowy crossover Nissan Ariya. Światowa premiera online

Nissan zaprezentował dziś światu zupełnie nowy elektryczny crossover Nissana Ariya, wyznaczając nowy rozdział dla pojazdów elektrycznych Nissana. Premiera EV odbyła się na całym świecie poprzez wirtualne wydarzenie, które odbędzie się w wkrótce otwartym pawilonie Nissan w Jokohamie.

Suzuki Jimny z homologacją ciężarową w nowej wersji dwuosobowej
Wiadomości | 09.09.20

Suzuki Jimny z homologacją ciężarową w nowej wersji dwuosobowej

Suzuki wprowadza na rynek nową, dwuosobową wersję modelu Jimny ? lekkiego i kompaktowego samochodu terenowego teraz z homologacją ciężarową.

Ford GT 64 Prototype Heritage Edition
Tuning | 12.08.21

Ford GT 64 Prototype Heritage Edition

Limitowana edycja pojazdu jest inspirowana prototypem Forda GT z 1964 roku, który stał się jedynym amerykańskim supersamochodem, który wygrał Le Mans.