Premiery | 17.04.21

Światowa premiera Volkswagena ID.6

Trzeci model ID. w pełni elektrycznego rodzinnego SUV - a został zaprezentowany na targach Auto Shanghai.

Podobnie jak kompaktowe ID.3 i ID.4, trzeci członek w pełni elektrycznej rodziny również bazuje na Modular Electric Drive Kit (MEB). ID.6 w pełni wykorzystuje mocne strony MEB: zapewnia niezmiennie wysoką jakość na całym świecie przy równie wysokich standardach - a także pozostawia miejsce na opracowanie indywidualnych modeli specjalnie dla określonych rynków lub regionów świata. ID.6 jest dostosowany specjalnie do potrzeb i życzeń chińskich klientów pod względem przestrzeni, funkcjonalności, projektu, a zwłaszcza wrażeń użytkownika.

 

ID.6 zawiera wiele innowacji: Najbardziej obszerny model z rodziny ID. do tej pory poszedł w kierunku dużej przestrzeni wewnętrznej i tworzy akcenty projektowe w zakresie oświetlenia i materiałów. Dostępne w czterech konfiguracjach, o zasięgu do 588 km (Chiny NEDC) i 225 kW mocy, a także w standardowych systemach MEB IQ.Drive, nawet siedem osób może podróżować z mocą, stylowo i bezpiecznie w ID .6.

 

Dwa dostępne akumulatory mają pojemność 58 kWh i 77 kWh pojemności netto i pozwalają na zasięg od 436 do 588 km (Chiny NEDC). Akumulator znajduje się pod kabiną pasażerską, gwarantując nisko położony środek ciężkości. Maszyny elektryczne w wersji 4MOTION generują moc 225 kW (305 KM) - wystarczającą do przyspieszenia od 0 do 100 km / hw 6,6 sekundy i osiągnięcia maksymalnej prędkości 160 km / h.

 


ID.6 o długości 4,88 metra wykorzystuje architekturę Modular Electric Drive Kit (MEB) Volkswagena, dzieląc obszary dla ludzi i technologii w innowacyjny sposób z korzyścią dla pasażerów. Dzięki dodatkowym 30 centymetrom długości w porównaniu z ID.4, ID.6 mieści trzeci rząd siedzeń. Cechy charakterystyczne ID.6 obejmują 19 ”-21” felgi, drugi rząd siedzeń, które można regulować wzdłużnie oraz duży panoramiczny szklany dach. Panoramiczny szyberdach, który otwiera się, jest dostępny jako wyposażenie dodatkowe.

 

 

E-SUV nie ma żadnych fizycznych przycisków i przełączników. Koncepcja obsługi wykorzystuje 12-calowy wyświetlacz z ekranem dotykowym - i „Hello ID”. kontrola głosu. Innowacyjny identyfikator. Światło - wąski pasek światła pod przednią szybą - zapewnia kierowcy intuicyjne wsparcie. Wyświetlacz Head-Up w rzeczywistości rozszerzonej jest dostępny jako opcja dodatkowa, która łączy niektóre powiadomienia z rzeczywistością - na przykład strzałki skrętu z systemu nawigacji są wyświetlane na odpowiednim pasie jezdni. Systemy wspomagające IQ.Drive sprawiają, że jazda jest jeszcze bardziej relaksująca; zwłaszcza Travel Assist. Oprogramowanie i sprzęt ID.6 mają innowacyjny projekt architektoniczny, dzięki czemu klienci mogą aktualizować swoje samochody po zakupie.

 

Volkswagen niedawno rozszerzył tradycyjne portfolio produktów marki. Po kompaktowym ID.3 i SUV ID.4, ID.6 jest trzecim w pełni elektrycznym modelem. Dzięki ID.6 Volkswagen będzie teraz reprezentowany w sektorze SUV-ów, przeżywającym obecnie globalny boom.

ID.6 będzie produkowany w dwóch fabrykach Anting i Foshang w Chinach i będzie dostępny na rynku chińskim tylko w tych dwóch wariantach. W ramach strategii ACCELERATE marki Volkswagen przyspiesza ofensywę elektryfikacji, aby stać się światowym liderem w dziedzinie elektromobilności. Podstawą tego jest coroczne wprowadzanie nowego samochodu MEB w celu osiągnięcia dużych ilości i pokrycia wszystkich sektorów. Podkreśla to cel marki, zgodnie z którym co najmniej 70 procent samochodów sprzedawanych w Europie do 2030 r. Będzie miało napęd elektryczny; i co najmniej 50 procent w Ameryce Północnej i Chinach.Najtańszy nowy, w pełni elektryczny samochód w Europie, Dacia Spring
Premiery | 22.02.24

Najtańszy nowy, w pełni elektryczny samochód w Europie, Dacia Spring

Dacia wprowadza na rynek w pełni elektryczną nową Dacie Spring. Większa wygoda i wszechstronność, najlepsza ładowność w swoim segmencie i wiele inteligentnych funkcji.

Hyundai Tucson Nowej Generacji
Premiery | 15.09.20

Hyundai Tucson Nowej Generacji

Awangardowy projekt Tucsona Nowej Generacji to nie ewolucja, lecz rewolucja, jeśli chodzi o design marki Hyundaia

Olej SORT 10W 50 XR 100% SYNTHETIC
Oleje SORT | 02.04.24

Olej SORT 10W 50 XR 100% SYNTHETIC