Concept Cars | 10.02.21

TIGER koncept pojazdu bezzałogowego od Hyundaia

Przewożenie ładunków po odległym i niedostępnym terenie jako pojazd z napędem na cztery koła lub czteronożna maszyna krocząca.

Hyundai Motor Group ujawnił TIGER (Transforming Intelligent Ground Excursion Robot), drugi pojazd firmy Ultimate Mobility Vehicle (UMV) i pierwszy zaprojektowany jako pojazd bezzałogowy. Transformujący, inteligentny robot przemieszczający się po ziemi jest przeznaczony do przewożenia różnego rodzaju ładunków podczas jazdy po trudnym terenie.

 

TIGER jest rozwijany przez studio New Horizons firmy Hyundai Motor Group z siedzibą w Mountain View w Kalifornii. Studio powstało pod koniec 2020 r., Aby rozwijać pojazdy UMV, korzystając z przywództwa w dziedzinie badań i innowacji z Doliny Krzemowej i innych ośrodków innowacji.

 Wyjątkowe możliwości TIGERa zostały zaprojektowane, aby działać jako mobilna platforma eksploracji naukowej w ekstremalnych, odległych lokalizacjach. Oparty na modułowej architekturze platformy, jego funkcje obejmują wyrafinowany system ruchu nóg i kół, sterowanie kierunkowe w zakresie 360 ??stopni oraz szereg czujników do obserwacji zdalnej. Ma również łączyć się z bezzałogowymi statkami powietrznymi (UAV), które mogą w pełni ładować i dostarczać TIGER-a w niedostępne miejsca.

 

Duża przestrzeń ładunkowa umieszczona w jego korpusie oznacza, że ??TIGER może przewozić towary do dostawy lub być rozmieszczony w celu dostarczania paczek z pomocą w sytuacjach awaryjnych. Przegub nóg umożliwia TIGER-owi radzenie sobie w szeregu ekstremalnych sytuacji, utrzymując ładunek na wyższym poziomie niż w przypadku typowego pojazdu naziemnego.

 

Ze schowanymi nogami TIGER jeździ jak pojazd z napędem na wszystkie koła i jest w najbardziej wydajnym trybie, ponieważ porusza się poprzez toczenie. Ale kiedy pojazd utknie lub musi pokonać teren, który jest trudny lub nieprzejezdny dla samych kół, wykorzystuje zdolność chodzenia, aby się odblokować lub łatwiej podróżować po tym terenie. To była funkcja, którą można było zobaczyć wcześniej w Elevate, pierwszej koncepcji UMV Hyundai Motor Group z ruchomymi nogami, która zadebiutowała na targach Consumer Electronic Show 2019 (CES).

 

Podobnie jak Elevate, inny transformacyjny pojazd naziemny Hyundaia z czterema nogami, TIGER ma podobne cechy, takie jak nogi i koła. Różnica między Elevate i TIGER polega na tym, że podczas gdy ten pierwszy może przewozić pasażerów, ten drugi jest bez załogi. Zarówno TIGER, jak i Elevate łączą roboty i technologie lokomocji na kołach, umożliwiając im przemierzanie terenu wykraczające poza ograniczenia nawet najbardziej wydajnego pojazdu terenowego.Nowe BMW iX M60 bestia o maksymalnej mocy 619 KM
Elektryczne | 05.01.22

Nowe BMW iX M60 bestia o maksymalnej mocy 619 KM

Pierwszy samochód BMW M zaprojektowany od początku z myślą o elektromobilności, który łączy to, co najlepsze z trzech światów: BMW i, BMW X, BMW M.

Podwójne podium dla Peugeot w serii TCR
MotorSport | 08.11.20

Podwójne podium dla Peugeot w serii TCR

Teddy Clairet i Julien Briché pod wrażeniem Peugeota 308 TCR, ponieważ każdy z nich zajął miejsce na podium w ostatniej rundzie European Touring Car Series.

Nowy supersamochód Donkervoort F22
Premiery | 11.12.22

Nowy supersamochód Donkervoort F22

Mając 500 koni mechanicznych z pięciocylindrowego silnika turbo i ważąc zaledwie 750 kg, innowacyjny F22 łączy w sobie oszałamiający design i ogromną prędkość.