MotorSport | 09.07.21

MINI Electric Pacesetter jedzie na Brooklyn jako oficjalny samochód bezpieczeństwa

Koncept MINI został zatwierdzony jako oficjalny samochód bezpieczeństwa sezonu 2021 FIA Formuły E.

Wyścig szóstego etapu mistrzostw FIA Formuły E w Nowym Jorku będzie debiutem MINI Electric Pacesetter w USA, po jego oficjalnym debiucie na torze w Rzymie na początku tego roku.

 

Koncepcja MINI Electric Pacesetter, zbudowana na nowym MINI Cooper SE i zrodzona z kreatywnych umysłów MINI Design, BMW Motorsport, FIA i Formuły E, jest pomostem między historycznym dziedzictwem sportów motorowych MINI a jego przyszłościowym przedsięwzięciem w elektryfikację. MINI Electric Pacesetter będzie łatwo rozpoznawalny na torze dzięki matowo-srebrnemu wykończeniu i błyszczącym okleinie z dwukolorowym gradientem Highspeed Orange i Curbside Red, zachowując jednocześnie kultowe elementy MINI, takie jak okrągłe reflektory.


 
Chociaż nie znajduje się wśród pojazdów startujących w tym weekendowym wyścigu, MINI Electric Pacesetter może pochwalić się potężnym układem napędowym 135 kW, który może przyspieszyć pojazd od 0 do 100 km/h w 6,7 sekundy. Odpowiednio do swoich potrzeb jako samochód bezpieczeństwa, MINI Electric Pacesetter może również rozpędzić się do 80-120 km/h w 4,3 sekundy. Pojazd jest również o 130 kg lżejszy od standardowego MINI Cooper SE, dzięki czemu Pacesetter może zwinnie poruszać się po torze, gdy wymagana jest interwencja w dniu wyścigu.Acura NSX Type S debiutuje podczas Monterey Car Week
Premiery | 13.08.21

Acura NSX Type S debiutuje podczas Monterey Car Week

Aby uczcić ostatni rok produkcji modelu NSX, wyprodukowanych zostanie zaledwie 350 sztuk NSX Type S, z których 300 będzie przeznaczonych dla klientów z USA. Wideo.

Pierwsze szkice projektowe Ferrari 296 GT3
MotorSport | 17.03.22

Pierwsze szkice projektowe Ferrari 296 GT3

Przyszłość Ferrari na scenie wyścigów GT nabiera kształtów i rozwija się wokół modelu 296 GTB, definiując ją na nowo zgodnie z wymaganiami toru i osiągów.

Nissan Livina edycja limitowana Sporty Package tylko 100 sztuk
Tuning | 16.06.20

Nissan Livina edycja limitowana Sporty Package tylko 100 sztuk

Indonezyjska filia Nissana przygotowała specjalną limitowaną do 100 sztuk edycję modelu Livina z pakietem sportowym.