Tuning | 09.07.21

MINI Electric Pacesetter jedzie na Brooklyn jako oficjalny samochód bezpieczeństwa

Koncept MINI został zatwierdzony jako oficjalny samochód bezpieczeństwa sezonu 2021 FIA Formuły E.

Wyścig szóstego etapu mistrzostw FIA Formuły E w Nowym Jorku będzie debiutem MINI Electric Pacesetter w USA, po jego oficjalnym debiucie na torze w Rzymie na początku tego roku.

 

Koncepcja MINI Electric Pacesetter, zbudowana na nowym MINI Cooper SE i zrodzona z kreatywnych umysłów MINI Design, BMW Motorsport, FIA i Formuły E, jest pomostem między historycznym dziedzictwem sportów motorowych MINI a jego przyszłościowym przedsięwzięciem w elektryfikację. MINI Electric Pacesetter będzie łatwo rozpoznawalny na torze dzięki matowo-srebrnemu wykończeniu i błyszczącym okleinie z dwukolorowym gradientem Highspeed Orange i Curbside Red, zachowując jednocześnie kultowe elementy MINI, takie jak okrągłe reflektory.


 
Chociaż nie znajduje się wśród pojazdów startujących w tym weekendowym wyścigu, MINI Electric Pacesetter może pochwalić się potężnym układem napędowym 135 kW, który może przyspieszyć pojazd od 0 do 100 km/h w 6,7 sekundy. Odpowiednio do swoich potrzeb jako samochód bezpieczeństwa, MINI Electric Pacesetter może również rozpędzić się do 80-120 km/h w 4,3 sekundy. Pojazd jest również o 130 kg lżejszy od standardowego MINI Cooper SE, dzięki czemu Pacesetter może zwinnie poruszać się po torze, gdy wymagana jest interwencja w dniu wyścigu.Najstarsza marka motoryzacyjna na świecie zmienia logo
Wiadomości | 25.02.21

Najstarsza marka motoryzacyjna na świecie zmienia logo

25 lutego 2021 roku PEUGEOT zaprezentował swoje nowe logo: herb ozdobiony wspaniałą głową lwa.

Całkowicie nowy Ford Maverick
Premiery | 08.06.21

Całkowicie nowy Ford Maverick

Pierwszy standardowy, w pełni hybrydowy pickup w Ameryce i najbardziej oszczędny samochód ciężarowy na rynku. Zobacz wideo z prezentacji.

Ford zapowiedział premierę modelu F-150 Lightning
Wiadomości | 11.05.21

Ford zapowiedział premierę modelu F-150 Lightning

Najlepiej sprzedający się pojazd w Ameryce, inteligentny i najbardziej innowacyjny samochód ciężarowy Forda będzie w pełni elektryczny.