Tuning | 09.07.21

MINI Electric Pacesetter jedzie na Brooklyn jako oficjalny samochód bezpieczeństwa

Koncept MINI został zatwierdzony jako oficjalny samochód bezpieczeństwa sezonu 2021 FIA Formuły E.

Wyścig szóstego etapu mistrzostw FIA Formuły E w Nowym Jorku będzie debiutem MINI Electric Pacesetter w USA, po jego oficjalnym debiucie na torze w Rzymie na początku tego roku.

 

Koncepcja MINI Electric Pacesetter, zbudowana na nowym MINI Cooper SE i zrodzona z kreatywnych umysłów MINI Design, BMW Motorsport, FIA i Formuły E, jest pomostem między historycznym dziedzictwem sportów motorowych MINI a jego przyszłościowym przedsięwzięciem w elektryfikację. MINI Electric Pacesetter będzie łatwo rozpoznawalny na torze dzięki matowo-srebrnemu wykończeniu i błyszczącym okleinie z dwukolorowym gradientem Highspeed Orange i Curbside Red, zachowując jednocześnie kultowe elementy MINI, takie jak okrągłe reflektory.


 
Chociaż nie znajduje się wśród pojazdów startujących w tym weekendowym wyścigu, MINI Electric Pacesetter może pochwalić się potężnym układem napędowym 135 kW, który może przyspieszyć pojazd od 0 do 100 km/h w 6,7 sekundy. Odpowiednio do swoich potrzeb jako samochód bezpieczeństwa, MINI Electric Pacesetter może również rozpędzić się do 80-120 km/h w 4,3 sekundy. Pojazd jest również o 130 kg lżejszy od standardowego MINI Cooper SE, dzięki czemu Pacesetter może zwinnie poruszać się po torze, gdy wymagana jest interwencja w dniu wyścigu.Europejska premiera Nissana X-Trail czwartej generacji
Premiery | 06.09.22

Europejska premiera Nissana X-Trail czwartej generacji

Dotychczas na całym świecie sprzedano prawie 7 milionów sztuk Nissana X-Trail, który stał się jednym z najpopularniejszych rodzinnych samochodów świata.

Toyota AYGO X prologue
Concept Cars | 17.03.21

Toyota AYGO X prologue

Zapowiedź nadchodzącej rewolucji w klasie małych aut segmentu A, czyli samochód o jeszcze bardziej pikantnej stylistyce.

KIA zaprezentowała nowe logo
Wiadomości | 10.01.21

KIA zaprezentowała nowe logo

Wideo z premiery. Nowe logo zawiera elementy symetrii, rytmu i wznoszące linie, które symbolizują rozwój marki z myślą o klientach.