Wiadomości | 28.02.24

The Car of the Year 2024

Nowe Renault Scenic zostało ogłoszone Samochodem Roku 2024 podczas ceremonii, która odbyła się podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie (GIMS).

To już siódmy raz, kiedy Renault zdobywa trofeum The Car of the Year. Renault Scenic E-Tech zajęło pierwsze miejsce dzięki 329 uzyskanym głosom. Przez 22 jurorów ten SUV został wybrany najlepszym z siedmiu finalistów tego prestiżowego konkursu.

 

Na drugim miejscu znalazło się BMW serii 5, blisko Renault Scenic, z łączną liczbą 308 głosów i 19 najlepszych głosów, a za nim uplasował się nowy Peugeot 3008, trzeci, ze 197 i 3 najlepszymi głosami. Pozostałymi finalistami nagrody były Kia EV9 (190 punktów), Volvo EX30 (168), BYD Seal (131) i Toyota C-HR (127). W tej edycji cztery z siedmiu finalistów były modelami całkowicie elektrycznymi, w tym zwycięzca, a pozostałe trzy miały wersje całkowicie elektryczne i/lub wtykowe.

 

Z tej okazji ceremonia Samochodu Roku powróciła do GIMS po tym, jak odbyła się na Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym w Brukseli w 2023 r. Ceremonia The Car of the Year była pierwszym wydarzeniem Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie w 2024 roku.

Jury konkursu Samochód Roku 2024 składa się z 58 członków, reprezentujących 22 kraje, a jego celem jest wyłonienie najlepszego nowego samochodu w sprzedaży.

 

Scenic E-Tech electric to samochód w 100% elektryczny, opracowany na platformie AmpR medium (dawnej CMF-EV). Jest przeznaczony dla osób aktywnych, którym zależy na uniwersalnym samochodzie. Zerowa emisja zanieczyszczeń, zwrotność, niska masa (1890 kg) i kompaktowe wymiary (długość 4,47 m) sprawiają, że Scenic doskonale radzi sobie w mieście. Jednocześnie na długie trasy oferuje zasięg do 625 km (WLTP), komfort, przestronne wnętrze i przyjemność jazdy, do której przyczyniają się przydatne technologie.

 

Scenic E-Tech electric jest oferowany w cenie poniżej 40 000 euro w przypadku podstawowej wersji. Jednocześnie w wielu krajach, gdzie istnieje system zachęt, można skorzystać z dopłat rządowych przy zakupie. Można już składać zamówienia na nowy model, a pierwsze egzemplarze samochodów trafią do sieci Renault już wkrótce.Buick przedstawia VELITE 6 plug-in hybrid EV dostępny na rynku chińskim
Premiery | 03.07.20

Buick przedstawia VELITE 6 plug-in hybrid EV dostępny na rynku chińskim

Buick ogłosił dziś, że dodaje hybrydowy pojazd elektryczny VELITE 6 (PHEV) do swojego nowego portfolio pojazdów energetycznych (NEV) w Chinach. Model ma zostać uruchomiony w tym miesiącu.

KIA zapowiada nowy elektryczny model
Wiadomości | 10.05.21

KIA zapowiada nowy elektryczny model

Koreański producent podał pierwsze informacje na temat całkowicie nowego elektrycznego modelu, który będzie miał premierę...

Pierwszy pickup Hyundaia SANTA CRUZ
Premiery | 15.04.21

Pierwszy pickup Hyundaia SANTA CRUZ

Przebojowa koncepcja samochodu, teraz jest to najbardziej oczekiwany nowy pojazd w historii marki.