Wiadomości | 15.03.23

Tego lata zobaczymy nowy hybrydowy hipersamochód z 6-litrowym silnikiem V12, Zenvo Aurora

Zenvo Aurora, model ograniczony do zaledwie 100 sztuk ma utwierdzić ambicje duńskiej marki by stać się wiodącym światowym producentem supersamochodów.


Tego lata zobaczymy nowy hybrydowy hipersamochód z 6-litrowym silnikiem V12, Zenvo Aurora

Zenvo Automotive oficjalnie przedstawia Aurorę, hipersamochód V12, wyposażony w modułową konstrukcję podwozia z karbonowym monocoque i karbonowymi ramami pomocniczymi, a także własną skrzynię biegów Zenvo ze zintegrowanym napędem hybrydowym. Całkowicie nowa Aurora utwierdza duńskie ambicje długoterminowego wzrostu.

 

Sercem Aurory będzie całkowicie nowy 6-litrowy silnik V12 z podwójnym turbodoładowaniem. Aurora Tur zapewni skupienie na drodze, wrażenia z jazdy GT z ograniczoną prędkością maksymalną do ponad 400 km/h, podczas gdy Agil będzie charakteryzował się bardziej agresywną aerodynamiką, zaprojektowaną z myślą o maksymalnych możliwościach na torze wyścigowym. Oba samochody skupią się bardziej na zaangażowaniu w kierowanie pojazdami niż na pierwszych stronach gazet.

 

Zenvo Automotive zaprezentuje model w wersji na tor i na drogę podczas globalnej prezentacji Aurory w sierpniu.

 

Dziś jest bardzo dumny moment w historii firmy, dyrektor handlowy i prezes zarządu Zenvo, Jens Sverdrup, powiedział: „To niezwykły zaszczyt kierować naszym rosnącym zespołem, ponieważ rozpoczynamy najbardziej ekscytujący etap w historii firmy. Ten samochód powstał z pasji, która jest głęboko zakorzeniona w rodzinie Zenvo i jest bardzo zgodny z naszym etosem „uśmiechów na milę”. Rok 2023 będzie naprawdę ekscytujący”Limitowana seria Fiata 500 La Prima w wersji hatchback
Elektryczne | 09.06.20

Limitowana seria Fiata 500 La Prima w wersji hatchback

Po ogromnym sukcesie limitowanej edycji nowej 500 ?la Prima? w wersji cabrio, która została zaprezentowana w marcu br. w Mediolanie, gama nowej 500 powiększa się o drugą ?Launch Edition? - nową 500 ?la Prima? w wersji hatchback. To umiejętne połączenie nowego ?elektrycznego i zrównoważonego ducha? trzeciej generacji 500 z niepowtarzalnym designem i dbałością o szczegóły charakterystycznymi dla kultowego modelu Fiata i wyróżniającymi najlepsze produkty ?Made in Italy?.

CUPRA Born początek nowej ery dla marki
Elektryczne | 29.09.21

CUPRA Born początek nowej ery dla marki

CUPRA rozpoczęła seryjną produkcję swojego pierwszego w 100% elektrycznego samochodu, w największej w Europie fabryce pojazdów elektrycznych w Zwickau w Niemczech.

Opel Manta GSe ElektroMOD
Wiadomości | 15.03.21

Opel Manta GSe ElektroMOD

Opel Manta staje się elektryczny. Nawiązując do legendarnego Opla Manta z 1970 roku łączy oryginalne i nowe technologie oraz design.