Wiadomości | 15.03.23

Tego lata zobaczymy nowy hybrydowy hipersamochód z 6-litrowym silnikiem V12, Zenvo Aurora

Zenvo Aurora, model ograniczony do zaledwie 100 sztuk ma utwierdzić ambicje duńskiej marki by stać się wiodącym światowym producentem supersamochodów.


Tego lata zobaczymy nowy hybrydowy hipersamochód z 6-litrowym silnikiem V12, Zenvo Aurora

Zenvo Automotive oficjalnie przedstawia Aurorę, hipersamochód V12, wyposażony w modułową konstrukcję podwozia z karbonowym monocoque i karbonowymi ramami pomocniczymi, a także własną skrzynię biegów Zenvo ze zintegrowanym napędem hybrydowym. Całkowicie nowa Aurora utwierdza duńskie ambicje długoterminowego wzrostu.

 

Sercem Aurory będzie całkowicie nowy 6-litrowy silnik V12 z podwójnym turbodoładowaniem. Aurora Tur zapewni skupienie na drodze, wrażenia z jazdy GT z ograniczoną prędkością maksymalną do ponad 400 km/h, podczas gdy Agil będzie charakteryzował się bardziej agresywną aerodynamiką, zaprojektowaną z myślą o maksymalnych możliwościach na torze wyścigowym. Oba samochody skupią się bardziej na zaangażowaniu w kierowanie pojazdami niż na pierwszych stronach gazet.

 

Zenvo Automotive zaprezentuje model w wersji na tor i na drogę podczas globalnej prezentacji Aurory w sierpniu.

 

Dziś jest bardzo dumny moment w historii firmy, dyrektor handlowy i prezes zarządu Zenvo, Jens Sverdrup, powiedział: „To niezwykły zaszczyt kierować naszym rosnącym zespołem, ponieważ rozpoczynamy najbardziej ekscytujący etap w historii firmy. Ten samochód powstał z pasji, która jest głęboko zakorzeniona w rodzinie Zenvo i jest bardzo zgodny z naszym etosem „uśmiechów na milę”. Rok 2023 będzie naprawdę ekscytujący”Mercedes-AMG Project ONE moc formuły 1
MotorSport | 05.02.21

Mercedes-AMG Project ONE moc formuły 1

Moc adrenaliny ujęta w krótkim filmie.

Poznaj kompletnie zmienione Isuzu mu-X
Wiadomości | 29.10.20

Poznaj kompletnie zmienione Isuzu mu-X

Isuzu Motors Limited rozpocznie od 9 listopada w Tajlandii sprzedaż kompletnie zmienionego modelu mu-X, samochodu osobowego typu pick-up (PPV) przed ekspansją na inne rynki.

Premiera CUPRY Born
Premiery | 25.05.21

Premiera CUPRY Born

Miejski model zapewni ok. 540 km zasięgu, moc nawet 231 KM, a naładowanie akumulatorów do poziomu umożliwiającego przejazd 100 km zajmie jedynie 7 minut.