Wiadomości | 15.03.23

Tego lata zobaczymy nowy hybrydowy hipersamochód z 6-litrowym silnikiem V12, Zenvo Aurora

Zenvo Aurora, model ograniczony do zaledwie 100 sztuk ma utwierdzić ambicje duńskiej marki by stać się wiodącym światowym producentem supersamochodów.


Tego lata zobaczymy nowy hybrydowy hipersamochód z 6-litrowym silnikiem V12, Zenvo Aurora

Zenvo Automotive oficjalnie przedstawia Aurorę, hipersamochód V12, wyposażony w modułową konstrukcję podwozia z karbonowym monocoque i karbonowymi ramami pomocniczymi, a także własną skrzynię biegów Zenvo ze zintegrowanym napędem hybrydowym. Całkowicie nowa Aurora utwierdza duńskie ambicje długoterminowego wzrostu.

 

Sercem Aurory będzie całkowicie nowy 6-litrowy silnik V12 z podwójnym turbodoładowaniem. Aurora Tur zapewni skupienie na drodze, wrażenia z jazdy GT z ograniczoną prędkością maksymalną do ponad 400 km/h, podczas gdy Agil będzie charakteryzował się bardziej agresywną aerodynamiką, zaprojektowaną z myślą o maksymalnych możliwościach na torze wyścigowym. Oba samochody skupią się bardziej na zaangażowaniu w kierowanie pojazdami niż na pierwszych stronach gazet.

 

Zenvo Automotive zaprezentuje model w wersji na tor i na drogę podczas globalnej prezentacji Aurory w sierpniu.

 

Dziś jest bardzo dumny moment w historii firmy, dyrektor handlowy i prezes zarządu Zenvo, Jens Sverdrup, powiedział: „To niezwykły zaszczyt kierować naszym rosnącym zespołem, ponieważ rozpoczynamy najbardziej ekscytujący etap w historii firmy. Ten samochód powstał z pasji, która jest głęboko zakorzeniona w rodzinie Zenvo i jest bardzo zgodny z naszym etosem „uśmiechów na milę”. Rok 2023 będzie naprawdę ekscytujący”Audi przedstawia koncepcyjny samochód Audi urbansphere concept
Concept Cars | 21.04.22

Audi przedstawia koncepcyjny samochód Audi urbansphere concept

Designerzy i inżynierowie stworzyli Audi urbansphere z myślą o wykorzystywaniu go w natężonym ruchu chińskich megamiast, jak i w centrum każdej metropolii na świecie.

KIA ujawnia Concept EV9
Concept Cars | 17.11.21

KIA ujawnia Concept EV9

Kia Corporation, która właśnie zaprezentowała EV6, podczas Los Angeles Auto Show 2021 prezentuje koncepcję całkowicie elektrycznego SUV-a, Kia Concept EV9.

Mercedes EQB świętuje światową premierę w Szanghaju
Elektryczne | 17.04.21

Mercedes EQB świętuje światową premierę w Szanghaju

Światowy debiut EQB podczas Nocy EQ w Szanghaju nastąpi w przeddzień pierwszego dnia prasowego targów motoryzacyjnych Auto Shanghai 2021.