Premiery | 02.11.23

Światowa premiera zupełnie nowej Skody Superb

Dzisiaj w Dolnych Břežanach Skoda Auto zorganizowała #SuperbPremiere, podczas której zaprezentowała Skodę Superb czwartej generacji.

Czwarta generacja Škody Superb opiera się na mocnych stronach swojej poprzedniczki, oferując jeszcze bardziej wyrafinowany design, więcej przestrzeni i komfortu oraz najnowocześniejszą technologię. Dzięki nowej Škodzie Superb klienci ponownie będą mieli wybór między wersją kombi a hatchbackiem. Nowa struktura asortymentu obejmująca siedem opcji projektowania oferuje wiele zrównoważonych rozwiązań, takich jak tekstylia wykonane w 100% z materiałów zrównoważonych. Jednocześnie innowacyjne inteligentne pokrętła Škoda i nowa koncepcja wnętrza z wolnostojącym 13-calowym ekranem informacyjno-rozrywkowym zapewniają jeszcze większą łatwość obsługi. Wnętrze ma czysty i przestronny wygląd.

 

Škoda po raz kolejny zoptymalizowała swoje układy napędowe w celu uzyskania jeszcze większej wydajności. Do wyboru są trzy silniki benzynowe o mocy od 110 kW (150 KM) do 195 kW (265 KM) oraz dwa silniki wysokoprężne o mocy 110 kW (150 KM) i 142 kW (193 KM). Ponadto oferta obejmuje nowy hybrydowy układ napędowy typu plug-in, dostępny wyłącznie w kombi, a także zupełnie nową wersję miękkiej hybrydy. W Superbie debiutują innowacyjne systemy wspomagania, takie jak asystent skrętu i asystent skrzyżowania.

 

„Superb jest standardowym modelem gamy ICE Škody od ponad 20 lat. W czwartej generacji tak pozostanie, oferując jeszcze bardziej wyrafinowany, rzeźbiony design, wyjątkową przestronność i najnowocześniejszą technologię. Dalszy układ napędowy optymalizacje i ulepszona aerodynamika zapewniają jeszcze większą wydajność.Od podstaw zrekonstruowaliśmy hybrydowy układ napędowy typu plug-in i teraz oferuje on w pełni elektryczny zasięg ponad 100 km.Całkowicie nowe wnętrze jest jeszcze bardziej ergonomiczne i oferuje wzorową ilość wykonanych z zrównoważonych materiałów. Wreszcie, co nie mniej ważne, będziemy nadal oferować Superba w wersji hatchback i kombi, co doskonale odzwierciedla nasze skupienie na kliencie”.

Klaus Zellmer, Prezes Zarządu Škoda AutoNowe Lamborghini Huracan Super Trofeo EVO2
Tuning | 26.05.21

Nowe Lamborghini Huracan Super Trofeo EVO2

Lamborghini Squadra Corse prezentuje najbardziej wydajną wersję samochodu, która będzie ścigała się w Super Trofeo od 2022 roku. Wideo premiera.

Pierwszy w pełni elektryczny model SsangYong pierwsze zdjęcia
Elektryczne | 23.07.20

Pierwszy w pełni elektryczny model SsangYong pierwsze zdjęcia

Koreańska marka wprowadzi na rynek swój pierwszy samochód elektryczny w przyszłym roku. W pełni elektryczny SUV, który został opracowany pod nazwą projektu E100, zapowiada nową erę.

Oto nowy kompaktowy SUV Toyota Corolla Cross
Premiery | 09.07.20

Oto nowy kompaktowy SUV Toyota Corolla Cross

Toyota prezentuje w Tajlandii nowego kompaktowego SUV-a Corolla Cross, o sile i funkcjonalności całej gamy modelowej Corolli. Światowa premiera modelu odbyła się dziś w Tajlandii, gdzie rozpoczęła się również sprzedaż tego modelu a następnie zostanie rozszerzona na coraz większą liczbę innych rynków. Zobacz wideo z premiery.