Premiery | 17.11.22

Światowa premiera nowej Toyoty Prius prosto z Japonii

Toyota prezentuje Priusa piątej generacji – nowy rozdział w historii legendarnego auta, który zapoczątkował rewolucję elektryfikacji samochodów.

Światowa premiera jednocześnie w Japonii oraz w USA na targach Los Angeles Auto Show. 
Debiut europejskiego modelu 5 grudnia 2022 roku.

 

Wraz ze światową premierą modelu piątej generacji Toyota przedstawia kolejny rozdział w historii Priusa, który polega na innowacjach inżynieryjnych i przyciągającym wzrok designie.

 

Prius wywarł trwały wpływ na Toyotę i świat od czasu swojej premiery w 1997 roku, stając się autentyczną ikoną motoryzacji, kładąc nacisk na elektryfikację i odważnie wyznaczając przyszłe trendy. Nowa generacja, która w Europie będzie dostępna wyłącznie jako hybryda typu plug-in, stanowi kolejny krok na tej drodze.

 

Toyota jest zaangażowana w neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla, a technologia hybrydowa, której pionierem był Prius, nadal znacząco przyczynia się do przejścia na zerową emisję. Nowy Prius typu plug-in wzmacnia multitechnologiczną ofertę Toyoty, która obejmuje również rozwiązania elektryczne na baterie (BEV) i elektryczne na ogniwa paliwowe (FCEV), zapewniając zwiększoną wydajność i przystępną redukcję emisji dwutlenku węgla.

 

Jako pionier nowych technologii, Prius zawsze inspirował przyszłość innych modeli, a nowa generacja kontynuuje tego pionierskiego ducha. Wprowadza system hybrydowy plug-in nowej generacji Toyoty, wszechstronną ewolucję ze zwiększoną mocą dzięki akumulatorowi o zwiększonej pojemności.

 

Mocniejszy generator i dwulitrowy silnik działają na zmysły kierowcy dzięki łącznej mocy 223 KM (164 kW), co zapewnia mocne i responsywne przyspieszenie. Tymczasem zmienione nadwozie jest aerodynamicznie opływowe, aby zoptymalizować przepływ powietrza i osiągnąć doskonałą oszczędność paliwa, prowadzenie i stabilność.

 

Charakterystyczna stylistyka, z której słynie Prius, została przeniesiona na nowy, bardziej dynamiczny poziom dzięki sylwetce przypominającej coupe, wywołującej silne reakcje emocjonalne. Jest zbudowany na platformie GA-C drugiej generacji Toyota New Global Architecture (TNGA), co zmniejsza wagę i zwiększa sztywność. Niższy środek ciężkości uzyskano dzięki optymalizacji rozmieszczenia akumulatora i zbiornika paliwa, co zapewnia urzekające wrażenia z jazdy i spokojną jazdę.

 

Przestronna kabina łączy w sobie radość z jazdy i ekscytację, wykorzystując nową architekturę wyspową firmy Prius w celu uzyskania czystego i przestronnego wnętrza. Pozycja siedząca jest niższa, co zapewnia bardziej sportowy charakter, a wyświetlacze i elementy sterujące są rozmieszczone w sposób zapewniający optymalną użyteczność.MINI Cooper S Countryman ALL4 Uncharted Edition
Tuning | 30.05.23

MINI Cooper S Countryman ALL4 Uncharted Edition

Edycja Uncharted podkreśla ekskluzywne cechy i w połączeniu z napędem na wszystkie koła gwarantuje przyjemność z jazdy w każdym terenie.

Porsche 911 Turbo kwintesencją wyczynowego samochodu sportowego od 45 lat teraz jeszcze lepsze
Super Cars | 16.07.20

Porsche 911 Turbo kwintesencją wyczynowego samochodu sportowego od 45 lat teraz jeszcze lepsze

Porsche 911 Turbo wzorzec od 45 lat, kwintesencja wyczynowego samochodu sportowego w codziennym użytkowaniu. Po wprowadzeniu na rynek 911 Turbo S, następna generacja 911 Turbo Coupé i Cabriolet jest teraz prezentowana - jeszcze mocniejsza, jeszcze szybsza i jeszcze bardziej indywidualna.

SKODA prezentuje swój siedmiomiejscowy samochód studyjny VISION 7S
Premiery | 30.08.22

SKODA prezentuje swój siedmiomiejscowy samochód studyjny VISION 7S

Samochód koncepcyjny może pochwalić się zasięgiem ponad 600 kilometrów w cyklu WLTP, to także pierwszy model z matowym kolorem nadwozia.