Premiery | 07.09.23

Światowa premiera nowej Toyoty Century

Samochód, który od 1967 roku jest w Japonii synonimem komfortu podróżowania, otrzymał nadwozie typu SUV oraz napęd hybrydowy plug-in z silnikiem V6. Toyota Century będzie oferowana na japońskim rynku.

Toyota zaprezentowała zupełnie nową odsłonę modelu Century. Luksusowe wnętrze i hybryda plug-in z silnikiem V6. 

Toyota Century od blisko 60 lat wyznacza standardy dla samochodów, w których priorytetem jest komfort pasażerów tylnego rzędu siedzeń. Zaprezentowana w Japonii najnowsza generacja auta łączy najlepsze aspekty tradycyjnego, japońskiego designu z komfortową kabiną o doskonałym wyciszeniu. Żeby sprostać oczekiwaniom klientów auto otrzymało nadwozie typu SUV, by zwiększyć wygodę osób zajmujących miejsca w drugim rzędzie siedzeń. W porównaniu z oferowaną równolegle limuzyną auto jest szersze, wyższe i oferuje więcej przestrzeni na tylnych fotelach.

 

W stylistyce auta wciąż bardzo widoczne są charakterystyczne dla modelu Century elementy – masywny przedni grill, duże reflektory, wyraziste lampy tylne, czy zderzaki i panele drzwi pomalowane na kontrastujący kolor. Środek ciężkości został przesunięty ku tyłowi, a linia nadwozia podkreśla obszerne wnętrze.

 

Najwyższy poziom komfortu we wnętrzu.
Wnętrze nowej Toyoty Century oferuje dużo przestrzeni, a jej funkcjonalność sprawdzi się w wielu różnych sytuacjach. Kabina została doskonale wyciszona m.in. za sprawą laminowanej szyby, która oddziela przestrzeń pasażerską od bagażnika Za nagłośnienie odpowiadali najlepsi eksperci od systemów audio oraz strojenia instrumentów. Słuchając muzyki, pasażerowie mają wrażenia jak z prywatnej sali koncertowej. Kokpit kierowcy został zaprojektowany tak, by podczas jazdy szofer mógł się skupić na prowadzeniu auta.

 

Luksusowy charakter Toyoty Century podkreślają dwa duże, kapitańskie fotele z możliwością rozłożenia do pozycji leżącej. Zajmowanie miejsca w drugim rzędzie siedzeń ułatwiają drzwi, których kąt otwarcia wynosi aż 75 stopni, a także elektryczny stopień oraz uchwyty przy słupku C.

 

Hybryda plug-in z silnikiem V6.
Kluczowe znaczenie dla komfortu układu jezdnego nowej Toyoty Century ma nadwozie o wysokiej sztywności oraz zupełnie nowy napęd hybrydowy plug-in, który wykorzystuje silnik V6 o pojemności 3,5 l, łączący moc i osiągi z możliwością cichego przemieszczania się. Toyota Century wyposażona jest w napęd na cztery koła E-FOUR Advanced oraz układ tylnych kół skrętnych (Dynamic Rear Steering). Komfort pasażerów tylnych siedzeń zwiększa funkcja Rear Comfort, która wspomaga układ hamowania tak, by jak najmniej przeciążeń było przenoszonych do wnętrza.

 

Nowa Toyota Century będzie produkowana w Japonii w fabryce Tahara. Samochód będzie oferowany na rynku japońskim.Nadjeżdża druga generacja przełomowego Audi A3 Limousine
Wiadomości | 23.04.20

Nadjeżdża druga generacja przełomowego Audi A3 Limousine

Eleganckie, wydajne i ewolucyjne: nowe Audi A3 Limousine. Nowe Audi A3 Limousine ma bardzo sportowy, a zarazem elegancki wygląd. W porównaniu z poprzednikiem, samochód jest teraz dłuższy szerszy i wyższy. Wpłynęło to na zwiększenie przestrzeni nad głową, gdzie równocześnie pozycja fotela kierowcy jest niższa oraz po bokach. Pojemność bagażnika 425 l. jest dokładnie taka sama jak w modelu poprzednim.

Przedstawiamy nowego Range Rovera piątej generacji
Premiery | 27.10.21

Przedstawiamy nowego Range Rovera piątej generacji

Elegancki Nowy Range Rover definiuje nowoczesny luksus, zapewniając więcej wyrafinowania, możliwości wyboru dla klientów i możliwości personalizacji niż kiedykolwiek wcześniej.

Toyota Highlander nowy 7-osobowy SUV debiutuje w Europie
Wiadomości | 12.05.20

Toyota Highlander nowy 7-osobowy SUV debiutuje w Europie

Europejska gama SUV-ów Toyoty zostanie wzbogacona o nowy hybrydowy model, nazywam się Toyota Highlander. Highlander Hybrid ma przestronne 7-osobowe wnętrze i bagażnik o pojemności 658 litrów. Wydajny napęd hybrydowy 4. generacji z inteligentnym napędem na 4 koła AWD-i oraz moc 244 KM z emisją CO2 od 146 g/km (WLTP)*.