Concept Cars | 30.03.21

Światowa premiera LF-Z ELECTRIFIED

Lexus przyspiesza swoją zelektryfikowaną przyszłość dzięki debiutowi koncepcyjnemu samochodu BEV symbolizującego następną generację Lexusa.

Dzisiaj Lexus pokazał światową premierę „LF-Z Electrified”, koncepcyjnego BEV, który łączy w sobie osiągi, stylistykę i technologie przewidziane do realizacji do 2025 roku. a także, między innymi, nowa technologia kontroli siły napędowej na cztery koła, znana jako „DIRECT4”, która zapewnia doskonałe i bardzo elastyczne właściwości jezdne, odróżniając LF-Z Electrified od konwencjonalnych pojazdów. Ponadto w najbliższej przyszłości Lexus planuje wprowadzić technologie i zaawansowane funkcje multimedialne, które jeszcze bardziej wzbogacą mobilność naszych klientów.

 

Do 2025 roku Lexus planuje wprowadzić 20 nowych lub ulepszonych modeli, w tym ponad 10 zelektryfikowanych modeli, takich jak pojazdy typu BEV, pojazdy hybrydowe typu plug-in (PHEV), pojazdy HEV, zgodnie z potrzebami każdego kraju i regionu na całym świecie oraz w oparciu o koncepcji oferowania właściwych produktów we właściwym miejscu i we właściwym czasie.

 

Oprócz wzmocnienia i poszerzenia swoich głównych modeli sedanów i SUV-ów, Lexus będzie poszukiwał możliwości wprowadzenia na rynek modeli, takich jak modele sportowe, które nadal zapewniają radość z jazdy, samochód, który na nowo definiuje koncepcję posiadania szofera oraz nowe gatunki, które nigdy wcześniej nie istniały. W ten sposób podejmie wyzwanie dostarczenia nowej wartości, która przewyższy oczekiwania jej różnorodnych klientów.

 

LF-Z Electrified to pojazd koncepcyjny BEV, który symbolizuje transformację marki Lexus i łączy w sobie osiągi, stylistykę i zaawansowane technologie, które mają zostać zrealizowane do 2025 roku.

 

Aby zrealizować znaczącą ewolucję podstawowych osiągów pojazdu przy użyciu technologii elektryfikacji, która jest celem wizji elektryfikacji Lexusa „Lexus Electrified”, LF-Z Electrified wykorzystuje platformę dedykowaną pojazdom typu BEV. Wyposażony jest w nową technologię sterowania siłą napędową na cztery koła, znaną jako „DIRECT4”, która wykorzystuje natychmiastową reakcję siły napędowej silnika elektrycznego do swobodnego sterowania czterema kołami pojazdu, zapewniając doskonałą i wysoce elastyczną jazdę, która odróżnia go od konwencjonalnych pojazdów. Łącząc technologie elektryfikacji i technologie kontroli ruchu pojazdów, które kultywuje od dawna, Lexus dąży do ewolucji osiągów jazdy w sposób, który lepiej łączy kierowcę z jego pojazdem.

 

Wyrzeźbiony i pełen emocji wygląd zewnętrzny modelu LF-Z Electrified mocno podkreśla wyjątkowość designu Lexusa i wyraża dynamiczne i zwinne wrażenia z jazdy zapewniane przez silniki elektryczne o dużej mocy.

Aby zapewnić wyjątkowe wrażenia z jazdy BEV, wnętrze wyposażono w kokpit „Tazuna” i charakteryzuje się otwartym i minimalistycznym designem. Wnętrze uosabia podniesiony poziom podejścia Lexusa zorientowanego na człowieka, etos, który jest podstawą marki Lexus od 1989 roku.KIA ujawnia Concept EV9
Concept Cars | 17.11.21

KIA ujawnia Concept EV9

Kia Corporation, która właśnie zaprezentowała EV6, podczas Los Angeles Auto Show 2021 prezentuje koncepcję całkowicie elektrycznego SUV-a, Kia Concept EV9.

Renault prezentuje nowoczesną, elektryczną wersję swojego kultowego Renault 4
Concept Cars | 18.10.22

Renault prezentuje nowoczesną, elektryczną wersję swojego kultowego Renault 4

Podczas Salonu Samochodowego w Paryżu Renault pokazało koncept 4EVER Trophy, który toruje drogę dla przyszłego, całkowicie elektrycznego SUV-a segmentu B.

Kia EV6 na pierwszych zdjęciach pokazuje swoją filozofię projektowania
Elektryczne | 15.03.21

Kia EV6 na pierwszych zdjęciach pokazuje swoją filozofię projektowania

Zaawansowane technologicznie detale oraz nowoczesne i przestronne wnętrze możliwe dzięki pierwszej dedykowanej platformie Kia EV (E-GMP).