Concept Cars | 30.03.21

Światowa premiera LF-Z ELECTRIFIED

Lexus przyspiesza swoją zelektryfikowaną przyszłość dzięki debiutowi koncepcyjnemu samochodu BEV symbolizującego następną generację Lexusa.

Dzisiaj Lexus pokazał światową premierę „LF-Z Electrified”, koncepcyjnego BEV, który łączy w sobie osiągi, stylistykę i technologie przewidziane do realizacji do 2025 roku. a także, między innymi, nowa technologia kontroli siły napędowej na cztery koła, znana jako „DIRECT4”, która zapewnia doskonałe i bardzo elastyczne właściwości jezdne, odróżniając LF-Z Electrified od konwencjonalnych pojazdów. Ponadto w najbliższej przyszłości Lexus planuje wprowadzić technologie i zaawansowane funkcje multimedialne, które jeszcze bardziej wzbogacą mobilność naszych klientów.

 

Do 2025 roku Lexus planuje wprowadzić 20 nowych lub ulepszonych modeli, w tym ponad 10 zelektryfikowanych modeli, takich jak pojazdy typu BEV, pojazdy hybrydowe typu plug-in (PHEV), pojazdy HEV, zgodnie z potrzebami każdego kraju i regionu na całym świecie oraz w oparciu o koncepcji oferowania właściwych produktów we właściwym miejscu i we właściwym czasie.

 

Oprócz wzmocnienia i poszerzenia swoich głównych modeli sedanów i SUV-ów, Lexus będzie poszukiwał możliwości wprowadzenia na rynek modeli, takich jak modele sportowe, które nadal zapewniają radość z jazdy, samochód, który na nowo definiuje koncepcję posiadania szofera oraz nowe gatunki, które nigdy wcześniej nie istniały. W ten sposób podejmie wyzwanie dostarczenia nowej wartości, która przewyższy oczekiwania jej różnorodnych klientów.

 

LF-Z Electrified to pojazd koncepcyjny BEV, który symbolizuje transformację marki Lexus i łączy w sobie osiągi, stylistykę i zaawansowane technologie, które mają zostać zrealizowane do 2025 roku.

 

Aby zrealizować znaczącą ewolucję podstawowych osiągów pojazdu przy użyciu technologii elektryfikacji, która jest celem wizji elektryfikacji Lexusa „Lexus Electrified”, LF-Z Electrified wykorzystuje platformę dedykowaną pojazdom typu BEV. Wyposażony jest w nową technologię sterowania siłą napędową na cztery koła, znaną jako „DIRECT4”, która wykorzystuje natychmiastową reakcję siły napędowej silnika elektrycznego do swobodnego sterowania czterema kołami pojazdu, zapewniając doskonałą i wysoce elastyczną jazdę, która odróżnia go od konwencjonalnych pojazdów. Łącząc technologie elektryfikacji i technologie kontroli ruchu pojazdów, które kultywuje od dawna, Lexus dąży do ewolucji osiągów jazdy w sposób, który lepiej łączy kierowcę z jego pojazdem.

 

Wyrzeźbiony i pełen emocji wygląd zewnętrzny modelu LF-Z Electrified mocno podkreśla wyjątkowość designu Lexusa i wyraża dynamiczne i zwinne wrażenia z jazdy zapewniane przez silniki elektryczne o dużej mocy.

Aby zapewnić wyjątkowe wrażenia z jazdy BEV, wnętrze wyposażono w kokpit „Tazuna” i charakteryzuje się otwartym i minimalistycznym designem. Wnętrze uosabia podniesiony poziom podejścia Lexusa zorientowanego na człowieka, etos, który jest podstawą marki Lexus od 1989 roku.Audi Online TV
Wiadomości | 04.05.20

Audi Online TV

Audi udostępniło specjalny dodatek do konfiguratora pokazujący w przystępny sposób techniczne szczegóły wybranych modeli Audi. Klienci przed skonfigurowaniem wybranego modelu mogą obejrzeć film na jego temat. Na chwilę obecną mamy do dyspozycji filmy do dwóch modeli, Q7 oraz Q5. Sukcesywnie ilość dostępnych filmów będzie się zwiększać.

Zupełnie nowy Nissan Rogue
Premiery | 16.06.20

Zupełnie nowy Nissan Rogue

Kiedy Nissan zaczął projektować 2021 Rogue, najlepiej sprzedający się model w największym segmencie branży, firma skoncentrowała się na zapewnieniu funkcjonalności, elastyczności, technologii i bezpieczeństwa, które mają po prostu ułatwić życie.

Fiat Concept Centoventi uznany przez Car Design News za najlepszy samochód koncepcyjny roku 2019
Wiadomości | 18.06.20

Fiat Concept Centoventi uznany przez Car Design News za najlepszy samochód koncepcyjny roku 2019

Fiat Concept Centoventi wygrał kategorię ?Samochód koncepcyjny? nagrody Car Design Award. Według słów międzynarodowego jury rewolucyjny samochód wyróżnia się innowacyjną koncepcją modułową oraz wyjątkowym zastosowaniem kolorów i materiałów.