Wiadomości | 06.12.23

Suzuki przedstawia zupełnie nowego Swifta

W czwartej odsłonie „globalny” hatchback Suzuki to wyrafinowany, inteligentny samochód miejski z wyrazistym designem, którego sprzedaż rozpocznie się od 13 grudnia 2023 r.


Suzuki przedstawia zupełnie nowego Swifta

Został wyposażony w zaawansowane systemy bezpieczeństwa i nowy silnik, a także daje jeszcze większą radość z jazdy. Premiera tego samochodu w polskich salonach sieci dilerskiej spółki Suzuki Motor Poland planowana jest wiosną 2024 roku. Od roku 2004, gdy Swift w Suzuki został tzw. modelem globalnym, jest oferowany w 169 krajach. Jego łączna sprzedaż do października 2023 przekroczyła 9 milionów sztuk! Całkowicie nowy model z rocznika 2024 oferuje nowy poziom komfortu, oszczędność oraz bezpieczeństwo.

 

Nowa sylwetka i wnętrze

Zachowuje styl znany z poprzednich generacji, ale w porównaniu z parametrami wcześniejszych modeli najnowszy Swift przeszedł radykalne zmiany konstrukcyjne. Nowy Swift ma wlot powietrza do chłodnicy w kolorze fortepianowej czerni oraz charakterystyczne światła, które z przodu przypominają literę „l”. Reflektory przechodzą płynnie w zaokrąglone i poszerzone błotniki. Miękko opadająca ku tyłowi linia dachu dodaje sylwetce lekkości. Tylne lampy zespolone i szeroki tylny zderzak nadają zaś stabilnego, a jednocześnie sympatycznego wyglądu – samochód zdecydowanie wyróżnia się na drodze. Do wyboru są wersje z nadwoziem w jednym kolorze (dziewięć różnych lakierów) oraz cztery odmiany tzw. dwukolorowe (dach w innym kolorze), w tym auta wykończone z użyciem całkiem nowych lakierów Frontier Blue Pearl Metallic oraz Cool Yellow Metallic. Obydwa z wymienionych są (podobnie jak Burning Red Pearl) trójwarstwowe, co daje nie tylko większe nasycenie koloru lecz także głębię.

 

Nowy silnik 1,2 l z napędem Mild Hybrid SHVS 12V

Nowa, 3-cylindrowa jednostka benzynowa, o pojemności 1,2 litra, zyskała wiele ulepszeń, żeby zagwarantować jeszcze większą oszczędność paliwa i zmniejszoną emisję spalin z wyższym momentem obrotowym przy niskich prędkościach. Silnik współpracuje z napędem SHVS, który podczas zwalniania lub hamowania przekształca energię kinetyczną w elektryczną i magazynuje ją w akumulatorze litowo-jonowym. Podczas przyspieszania silnik wspomagany jest dzięki temu dodatkowym momentem obrotowym.

 

Dziennikarz: Łukasz WieraGDDKiA realizuje Krajowy System Zarządzania Ruchem Drogowym
Wiadomości | 01.09.21

GDDKiA realizuje Krajowy System Zarządzania Ruchem Drogowym

Głównym celem projektu jest przekazywanie użytkownikom dróg bieżących informacji o sytuacji na drogach. Zobacz wideo prezentację.

Volkswagen zmiana nazwę w USA
Wiadomości | 30.03.21

Volkswagen zmiana nazwę w USA

Dzisiaj Volkswagen Group of America ujawnia oficjalną zmianę nazwy swojej amerykańskiej marki z Volkswagen of America na Voltswagen of America.

Nowa playlista na poprawę humoru od Nissana JUKE
Wiadomości | 22.06.20

Nowa playlista na poprawę humoru od Nissana JUKE

Nissan tworzy niestandardową playlistę w Nissanie JUKE, która jest zoptymalizowana dla unikalnego systemu audio Bose Personal Plus.