Wiadomości | 27.10.21

Stellantis zapowiada nowego Fiata Professional Scudo i nowego Fiata Ulysse

Stellantis ogłasza wprowadzenie nowej generacji pojazdów, które mają wejść do produkcji w historycznej fabryce Stellantis w Hordain, niedaleko Valenciennes w północnej Francji.


Stellantis zapowiada nowego Fiata Professional Scudo i nowego Fiata Ulysse

Dwa nowe modele będą dostępne zarówno w wersji ICE (silnik z wewnętrznym spalaniem), jak i w 100% elektrycznej (pojazd z akumulatorem). W szczególności silniki spalinowe będą napędzane silnikiem wysokoprężnym, w połączeniu z manualną lub automatyczną skrzynią biegów. Lekki samochód dostawczy będzie dostępny w trzech konfiguracjach – Van, Combi i Cab z platformą, aby spełnić wszystkie profesjonalne wymagania transportowe. Oba pojazdy bazują również na platformie EMP2, której modułowy charakter umożliwia zaspokojenie specyficznych potrzeb na różnych rynkach, dostosowując się do bardzo różnych modeli i segmentów. Ta sama platforma jest również stosowana w modelach Peugeot Expert i Traveller, w Citroën Jumpy i SpaceTourer oraz w modelach Opel/Vauxhall Vivaro i Zafira Life.

 

Do francuskiej siedziby powracają dwie włoskie marki, które stworzyły tam jedne ze swoich najsłynniejszych modeli: wysokiej klasy Fiat Ulysse MPV, produkowany w latach 1994-2002 oraz samochód użytkowy Fiat Scudo, produkowany w latach 1996-2016. w 1992 r. w wyniku historycznego joint venture z 1978 r. pomiędzy ówczesnymi grupami Fiat i PSA, kompleks przemysłowy będzie „kolebką” dwóch nowych modeli Fiata i Fiata Professional, gotowym sprostać wyzwaniom nowego, coraz bardziej zrównoważonego i zrównoważonego przyjazna środowisku mobilność w miastach.

 

Zainspirowane sukcesem swoich poprzedników, dwa nowe modele przyjmą nazwy Fiat Ulysse i Fiat Professional Scudo. Zwiększą one gamę marek z Turynu, służąc jako rozwiązanie o zerowej emisji skierowane do rodzin wielodzietnych, rynku pojazdów rekreacyjnych, transportu z szoferem, profesjonalistów i dostawców wyposażenia. Tak naprawdę do znanych, niezawodnych wersji obu pojazdów z silnikami spalinowymi dołączą innowacyjne, w 100% elektryczne modele, które z pewnością będą cieszyły się dużym zainteresowaniem publiczności.

 

Nowa generacja Fiata i Fiata Professional jest zatem odpowiedzią na trwające przejście na mobilność bezemisyjną. Konkretnie, wraz z rosnącym wykorzystaniem lekkich samochodów dostawczych na obszarach miejskich – częściowo ze względu na wzrost popytu na usługi dostawy online, pojazdy te w znacznym stopniu przyczynią się do zmniejszenia emisji w miastach. Podobnie wersje do przewozu pasażerów pozwolą rodzinom cieszyć się „zielonym” aktywnym stylem życia, korzystając z innowacyjnych urządzeń high-tech, niezwykłego poziomu komfortu i przestrzeni na najwyższym poziomie w swoim segmencie oraz zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa.

 

Zamówienia na Fiata Professional Scudo zostaną otwarte w głównych krajach od końca tego roku do początku przyszłego, a Fiat Ulysse będzie dostępny w pierwszym kwartale 2022 roku.

 

Stellantis już teraz odgrywa wiodącą rolę w tym kontekście, czego dowodem jest jej niekwestionowana dominacja w Europie w zakresie pojazdów użytkowych oraz wyraźny zamiar zostania światowym liderem w dziedzinie elektrycznych pojazdów użytkowych. Z tego samego powodu Grupa dąży do kompleksowej strategii elektryfikacji, aby zapewnić swoim kultowym markom ekscytujące, najnowocześniejsze pojazdy, wykorzystując zarówno własną wiedzę fachową, jak i partnerstwa / wspólne przedsięwzięcia w celu opracowania zaawansowanych technologii w przystępnych cenach. W ciągu najbliższych trzech lat droga do elektryfikacji pojazdów użytkowych zostanie wprowadzona we wszystkich swoich produktach i regionach, w tym poprzez oferowanie furgonetek zasilanych wodorowymi ogniwami paliwowymi do końca 2021 r.

 

Oczekuje się, że do 2030 r. niskoemisyjne pojazdy Stellantis będą stanowić ponad 70% sprzedaży w Europie i ponad 40% wUSA, z inwestycjami ponad 30 miliardów euro do 2025 r. w elektryfikację i rozwój oprogramowania.Całkowicie nowa Skoda OCTAVIA PRO
Wiadomości | 09.03.21

Całkowicie nowa Skoda OCTAVIA PRO

Czwarta generacja modelu w specjalnej w wersji chińskiej, gdzie rozstaw osi został zwiększony w porównaniu do wersji europejskiej.

Najmocniejsze seryjnie produkowane Porsche wszechczasów
Wiadomości | 11.03.24

Najmocniejsze seryjnie produkowane Porsche wszechczasów

Porsche poszerza gamę modeli swojego w pełni elektrycznego sportowego sedana o Taycan Turbo GT i Taycan Turbo GT z pakietem Weissach. Ten ostatni jest przystosowany do jazdy na torze.

Mercedes-AMG Klasy S zaprezentował ekskluzywny pakiet wnętrza MANUFAKTUR
Tuning | 27.04.23

Mercedes-AMG Klasy S zaprezentował ekskluzywny pakiet wnętrza MANUFAKTUR

Teraz jeszcze bardziej można spersonalizować swoją Klasę S Mercedes-AMG: specjalne lakiery i wysokiej jakości wykończenia wnętrza z ekskluzywnej skóry nappa z pikowaniem w romby.