Elektryczne | 02.05.23

Poznaj przyszłe modele elektryczne Skody!

Do 2026 roku Skoda planuje wprowadzić aż sześć nowych modeli elektrycznych. Znamy pierwsze informacje na ich temat!


Poznaj przyszłe modele elektryczne Skody!

Marka zdradziła, że wszystkie będą nosiły znamiona nowego języka projektowania Modern Solid.

Modern Solid to wyraźny język projektowania modeli elektrycznych. Jego pierwsze zasady zostały nakreślone w studium koncepcyjnego modelu Vision 7S. Idee zostaną rozwinięte w wielu kategoriach modeli produkcyjnych. Każdy z tych samochodów będzie miał swój własny charakter zgodny z jego ukierunkowaniem, a jednocześnie będzie wyraźnie rozpoznawalny jako model elektryczny Škody - mówi Oliver Stefani, główny projektant producenta samochodów.

 

Celem zaprezentowania przyszłych modeli, zespół projektantów przygotował specjalne rzeźby pokazujące kierunek, w którym zmierzają innowacje. Bryły zostały wykonane w stylu Modern Solid i pokazują ogólne proporcje nadchodzących premier marki.

 

Nowe modele Skody będą obejmować szeroki zakres segmentów. Jednym z ważnych aut elektrycznych będzie miejski SUV o długości około 4,2 metra. Pojazd będzie oferował przestrzeń bagażową porównywalną z tradycyjną Skodą Scala w wersji hatchback. Światowa premiera modelu planowana jest w 2025 roku, a przewidywana cena to około 25 000 euro.

 

Możemy spodziewać się także kompaktowego SUV-a o nazwie Elroq - czyli nowej, elektrycznej wersji topowej Skody Karoq. Segment kompaktowych SUV-ów jest jednym z najważniejszych m.in. w Europie, a dzięki elektrycznemu modelowi marka chce zaoferować klientom coś wyjątkowego.

 

Škoda chce także wprowadzić na rynek samochód elektryczny w segmencie kombi. Auto mające około 4,6 metra długości stanie się alternatywą dla wieloletniego bestsellera marki - Skody Octavia.

 

Następne w line-upie nowych modeli elektrycznych będą zmodernizowane Skoda Enyaq i Skoda Enyaq Coupe, które przejdą facelifting w stylu Modern Solid w 2025 roku.

 

"Elektryczną ofensywę" Skody zakończy duży elektryczny SUV o długości około 4,9 metra. Model będzie oparty na koncepcie Vision 7S, za pomocą którego marka zaprezentowała publiczności swój nowy język projektowania w sierpniu 2022 roku. Jedną z najlepszych cech największego modelu Skody będzie jego ogromna przestronność.BMW Concept XM
Concept Cars | 30.11.21

BMW Concept XM

Najmocniejszy samochód BMW M, jaki kiedykolwiek wszedł do produkcji seryjnej, która ma rozpocząć się pod koniec przyszłego roku.

Polestar potwierdza nowy model elektrycznego SUV-a Polestar 3
Elektryczne | 09.06.22

Polestar potwierdza nowy model elektrycznego SUV-a Polestar 3

Premiera samochodu oznacza wejście Polestar do jednego z najwyższych marż i segmentów wzrostu w branży motoryzacyjnej, szczególnie w Stanach Zjednoczonych.

Od teraz możesz wypożyczyć 900-konnego Shelby Mustanga od Hertz
Tuning | 10.05.22

Od teraz możesz wypożyczyć 900-konnego Shelby Mustanga od Hertz

Po raz pierwszy w historii klienci będą mogli wypożyczyć za pośrednictwem Hertza specjalnego Mustanga Shelby GT500-H o mocy ponad 900 koni mechanicznych w wybranych lokalizacjach na lotniskach.