Tuning | 06.10.21

Specjalna edycja MINI Anniversary Edition

To ekskluzywne, pamiątkowe MINI będzie oferowane w ograniczonej liczbie i uhonoruje trzy generacje dziedzictwa Coopera.


Specjalna edycja MINI Anniversary Edition

Pierwsze Mini z odznaką Coopera zadebiutowało w 1961 r. i wkrótce potem trafiło na tor wyścigowy, odnosząc pierwsze zwycięstwo jako przeoczony słabszy. Sześćdziesiąt lat później MINI ogłasza nową edycję specjalną, upamiętniającą rodowód i kultową stylistykę marki, o nazwie MINI Anniversary Edition. To ekskluzywne, pamiątkowe MINI będzie oferowane w ograniczonej liczbie i uhonoruje trzy generacje dziedzictwa Coopera z elementami odzwierciedlającymi oryginalne dzieło Johna Coopera o wysokich osiągach oraz wkład jego syna i wnuka w markę John Cooper Works i projekt pojazdu.

 

Ta nowa edycja specjalna stanowi historyczny kamień milowy w podobny sposób, w jaki MINI World Champion 50 Edition świętował 50. rocznicę pierwszego tytułu Johna Coopera w Formule. Ta nowa, rocznicowa edycja nawiązuje do sportowego wyglądu klasycznych samochodów Cooper Car Company i MINI Cooper, honorując dziedzictwo marki w sportach motorowych. Na rynek amerykański MINI Anniversary Edition ma kilka charakterystycznych cech charakterystycznych:


- W przeciwieństwie do innych rynków, amerykańskie samochody będą produkowane wyłącznie w klasycznym British Racing Green z białymi paskami na masce i czerwonymi konturami, zaczerpniętymi z motywów projektowych Cooper Car Company.


- Logo Cooper Car Company widnieje na progach drzwi i listwach bocznych wersji Anniversary Edition.


- Numer 74 jest wyraźnie umieszczony na masce modelu Anniversary Edition jako hołd dla pierwszego wyścigu MINI Cooper, w którym pojazdowi nadano numer 74.


Edycja MINI Anniversary Edition jest dostępna dla dwudrzwiowego samochodu John Cooper Works Hardtop, który ma silne powiązania ze współpracą rodziny Cooper z MINI w ciągu ostatnich sześciu dekad. Aby jeszcze bardziej zasygnalizować współpracę między rodziną Cooper a marką MINI, sygnatury wszystkich trzech generacji Coopera – Johna Coopera, Johna Michaela Coopera i Charliego Coopera – są wyryte na desce rozdzielczej kokpitu wszystkich modeli Anniversary Edition.


 
„Nazwa Coopera ma wspólną historię z MINI, a nowa edycja jubileuszowa odzwierciedla dziedzictwo Coopera w zakresie osiągów, oferując klasyczny i sportowy wygląd” – powiedział Patrick McKenna, szef działu produktów i strategii marketingowych w MINI USA. „John Cooper rozpoczął sześćdziesiąt lat innowacji w zakresie osiągów dzięki oryginalnemu Mini Cooperowi, a edycja rocznicowa honoruje dziedzictwo Coopera, które pomogło zdefiniować rodowód MINI w ciągu ostatnich sześciu dekad”.Nowy Amarok, Volkswagen pokazał całą sylwetkę nowego pick-upa premium
Wiadomości | 22.02.22

Nowy Amarok, Volkswagen pokazał całą sylwetkę nowego pick-upa premium

Mocny jak zawsze, nowy pick-up Amarok ponownie może pochwalić się silnikiem V6 TDI, na światowych rynkach zadebiutuje jeszcze w tym roku.

Nowy Mercedes-Benz Citan świętuje swoją premierę na Caravan Salon Düsseldorf
Premiery | 27.08.21

Nowy Mercedes-Benz Citan świętuje swoją premierę na Caravan Salon Düsseldorf

Kompaktowe wymiary zewnętrzne w połączeniu z dużą ilością miejsca i dużą ładownością otwierają dla nowego Mercedesa Citana różnorodne możliwości zastosowania.

Smart EQ fortwo edycja bluedawn
Tuning | 28.01.21

Smart EQ fortwo edycja bluedawn

Smart prezentuje prawdziwy zawrót głowy w postaci nowego specjalnego modelu, smart EQ fortwo edition bluedawn.