Tuning | 06.10.21

Specjalna edycja MINI Anniversary Edition

To ekskluzywne, pamiątkowe MINI będzie oferowane w ograniczonej liczbie i uhonoruje trzy generacje dziedzictwa Coopera.


Specjalna edycja MINI Anniversary Edition

Pierwsze Mini z odznaką Coopera zadebiutowało w 1961 r. i wkrótce potem trafiło na tor wyścigowy, odnosząc pierwsze zwycięstwo jako przeoczony słabszy. Sześćdziesiąt lat później MINI ogłasza nową edycję specjalną, upamiętniającą rodowód i kultową stylistykę marki, o nazwie MINI Anniversary Edition. To ekskluzywne, pamiątkowe MINI będzie oferowane w ograniczonej liczbie i uhonoruje trzy generacje dziedzictwa Coopera z elementami odzwierciedlającymi oryginalne dzieło Johna Coopera o wysokich osiągach oraz wkład jego syna i wnuka w markę John Cooper Works i projekt pojazdu.

 

Ta nowa edycja specjalna stanowi historyczny kamień milowy w podobny sposób, w jaki MINI World Champion 50 Edition świętował 50. rocznicę pierwszego tytułu Johna Coopera w Formule. Ta nowa, rocznicowa edycja nawiązuje do sportowego wyglądu klasycznych samochodów Cooper Car Company i MINI Cooper, honorując dziedzictwo marki w sportach motorowych. Na rynek amerykański MINI Anniversary Edition ma kilka charakterystycznych cech charakterystycznych:


- W przeciwieństwie do innych rynków, amerykańskie samochody będą produkowane wyłącznie w klasycznym British Racing Green z białymi paskami na masce i czerwonymi konturami, zaczerpniętymi z motywów projektowych Cooper Car Company.


- Logo Cooper Car Company widnieje na progach drzwi i listwach bocznych wersji Anniversary Edition.


- Numer 74 jest wyraźnie umieszczony na masce modelu Anniversary Edition jako hołd dla pierwszego wyścigu MINI Cooper, w którym pojazdowi nadano numer 74.


Edycja MINI Anniversary Edition jest dostępna dla dwudrzwiowego samochodu John Cooper Works Hardtop, który ma silne powiązania ze współpracą rodziny Cooper z MINI w ciągu ostatnich sześciu dekad. Aby jeszcze bardziej zasygnalizować współpracę między rodziną Cooper a marką MINI, sygnatury wszystkich trzech generacji Coopera – Johna Coopera, Johna Michaela Coopera i Charliego Coopera – są wyryte na desce rozdzielczej kokpitu wszystkich modeli Anniversary Edition.


 
„Nazwa Coopera ma wspólną historię z MINI, a nowa edycja jubileuszowa odzwierciedla dziedzictwo Coopera w zakresie osiągów, oferując klasyczny i sportowy wygląd” – powiedział Patrick McKenna, szef działu produktów i strategii marketingowych w MINI USA. „John Cooper rozpoczął sześćdziesiąt lat innowacji w zakresie osiągów dzięki oryginalnemu Mini Cooperowi, a edycja rocznicowa honoruje dziedzictwo Coopera, które pomogło zdefiniować rodowód MINI w ciągu ostatnich sześciu dekad”.Technologia nowej Klasy S Mercedes-Maybach
Wiadomości | 24.11.20

Technologia nowej Klasy S Mercedes-Maybach

Projekcja światła o wysokiej rozdzielczości z innowacyjnymi funkcjami pomocy.

Bugatti Chiron Tourbillon
Wiadomości | 19.12.20

Bugatti Chiron Tourbillon

Zaczęło się od pomysłu wymyślonego przez Jacob & Co. wraz z Bugatti - jak odtworzyć 16-cylindrowy silnik Bugatti w zegarku.

Baojun pokazał pierwsze zdjęcia średniej wielkości SUV-a RS-7
Wiadomości | 27.06.20

Baojun pokazał pierwsze zdjęcia średniej wielkości SUV-a RS-7

Baojun RS-7, najnowszy członek marki z diamentowym logo. Dzięki wyborowi sześciu lub siedmiu miejsc zaspokoi zróżnicowane potrzeby rozwijających się rodzin i użytkowników biznesowych.