Wiadomości | 22.05.24

Skoda pokazała pierwsze zdjęcie całkowicie nowego, elektrycznego Elroqa z napędem akumulatorowym

W pełni elektryczny kompaktowy SUV to pierwszy seryjny model Skody, w którym zastosowano język projektowania Modern Solid.


Skoda pokazała pierwsze zdjęcie całkowicie nowego, elektrycznego Elroqa z napędem akumulatorowym

Minimalistyczny wygląd zewnętrzny łączy w sobie solidność, funkcjonalność i autentyczność, jednocześnie dając poczucie bezpieczeństwa i siły. Światowa premiera Skody Elroq jesienią 2024 r. wyznacza początek nowej kampanii Skody dotyczącej e-modeli, która w nadchodzących latach obejmie wprowadzenie na rynek sześciu modeli akumulatorowo-elektrycznych.


Przód Skody Elroq charakteryzuje się dzielonymi reflektorami. Węższa górna część płynnie przechodzi w skrzydła. Napis Skoda jest teraz wyraźnie widoczny na masce, odzwierciedlając tożsamość korporacyjną Skody. Innowacyjna osłona chłodnicy Tech-Deck Face to nowoczesna, rozpoznawalna reinterpretacja tradycyjnej osłony chłodnicy Skody, o bardziej płaskim i szerszym wyglądzie. Dodatkowo pojazd ma duże koła, które podkreślają jego solidny wygląd, a najnowocześniejsze reflektory LED Matrix dopełniają uderzającego wyglądu Skody Elroq.


Elroq będzie trzecim modelem Skody opartym na modułowej platformie samochodów elektrycznych MEB Grupy Volkswagen, dołączającym do modeli Enyaq i Enyaq Coupé. Jednocześnie elektryczny odpowiednik Karoqa zainauguruje nową kampanię czeskiego producenta samochodów dotyczącą elektromobilności, obejmującą w nadchodzących latach sześć modeli zasilanych akumulatorowo. Całkowicie nowy kompaktowy SUV będzie charakteryzował się przestronnym wnętrzem i wyjątkową praktycznością, zgodnie z zaangażowaniem marki w komfort i funkcjonalność. Światowa premiera Skody Elroq planowana jest na jesień tego roku.Nowy Mercedes EQE
Premiery | 08.09.21

Nowy Mercedes EQE

Zaledwie kilka miesięcy po premierze EQS, Mercedes-EQ prezentuje już kolejny model oparty na architekturze elektrycznej opracowanej specjalnie dla pojazdów elektrycznych.

McLaren Elva Gulf debiutuje w Hongkongu
Super Cars | 03.03.21

McLaren Elva Gulf debiutuje w Hongkongu

Tylko 149 egzemplarzy specjalnej edycji, co czyni go jednym z najrzadszych McLarenów, jakie kiedykolwiek wyprodukowano.

Czy ceny używanych aut stale rosną?
Wiadomości | 27.10.23

Czy ceny używanych aut stale rosną?

Według danych autobaza.pl od początku 2023 roku do końca trwania trzeciego kwartału na portalach motoryzacyjnych pojawiło się ponad 1,5 mln ofert sprzedaży aut używanych.