Elektryczne | 21.10.22

GMC kontynuuje rewolucję elektrycznych pickupów przedstawiając model Sierra EV Denali

GMC staje się pierwszą w branży marką z trzema całkowicie elektrycznymi pickupami. Sierra EV dołączy do popularnego modelu HUMMER EV Pickup oraz HUMMER EV SUV.

Wprowadzenie przez GMC pierwszego w historii Sierra EV stanowi punkt zwrotny dla marki samochodów ciężarowych premium, ponieważ poszerza ona portfolio całkowicie elektrycznych samochodów typu pickup. Prowadzony 2024 Sierra EV Denali Edition 1, oferuje bezkompromisowe możliwości użytkowania, szacowany przez GM zasięg 400 mil na pełnym naładowaniu i unikalne funkcje, które są możliwe tylko dzięki dedykowanej platformie dla samochodów elektrycznych.

 

GMC będzie jedyną marką, która będzie oferować trzy w pełni elektryczne pickupy, a model Sierra EV dołączy do popularnego GMC HUMMER EV Pickup oraz SUV. Podstawą tych trzech pickupów jest przełomowa platforma GM Ultium, która zapewnia niesamowitą wszechstronność i optymalną wydajność w całkowicie elektrycznej ciężarówce.

Sierra EV Denali Edition 1 będzie dostępny w momencie premiery na początku 2024 roku.

 

Akumulator Ultium w modelu GMC Sierra EV (2024) Denali Edition 1 zapewnia szacowany przez GM zasięg 400 mil (644 km) na pełnym naładowaniu. Jest to również element konstrukcyjny pojazdu, który wpływa na jego ogólną wytrzymałość, trwałość i osiągi. Co więcej, umieszczenie akumulatora obniża środek ciężkości ciężarówki, jednocześnie poprawiając komfort jazdy i pewność prowadzenia na drogach i poza nimi.

 

Przednie i tylne elektryczne jednostki napędowe przekazują szacowaną przez GM moc 754 koni mechanicznych i 785 Nm momentu obrotowego na koła za pośrednictwem systemu e4WD w trybie Max Power, co zapewnia ciężarówce wyjątkową przyczepność i możliwości w prawie każdym scenariuszu jazdy.

 

Podstawą całkowicie nowej gamy, wydajności i możliwości Sierra EV jest rewolucyjna platforma Ultium, po raz pierwszy zastosowana w superciężarówce GMC HUMMER EV. Po wprowadzeniu na rynek Sierra EV Denali Edition 1, GMC wprowadzi dodatkowe wersje wyposażenia z wybranymi seriami i ocenami przyczep.

 

Wyróżniający się charakterystycznymi wnętrzami, materiałami na wyższym poziomie, ekskluzywnymi funkcjami i technologiami, Denali zawsze reprezentował szczyt luksusu w stylu GMC. W nowym 2024 Sierra EV Denali Edition 1 to charakterystyczne doświadczenie zapewnia najwyższy poziom premium w całkowicie elektrycznej ciężarówce.

 

Jednym z tych wyrazów jest zupełnie nowy, stały, panoramiczny szklany dach, który rozciąga się nad obydwoma rzędami kabiny, tworząc atmosferę pod gołym niebem i większe poczucie przestronności. Dach odbija promieniowanie podczerwone i jest pokryty powłoką UV, aby zapewnić komfort w kabinie.


Oczekuje się, że dostawy 2024 GMC Sierra EV Denali Edition 1 rozpoczną się na początku 2024 r., a początkowa sugerowana cena detaliczna 107 000 USD.

 

2024 GMC Sierra EV Denali Edition 1 zostanie zmontowany z częściami pozyskiwanymi w kraju i na całym świecie w fabryce GM ZERO Detroit-Hamtramck Assembly w Michigan, obiekcie, który został ponownie wykorzystany i zmodernizowany za inwestycję 2,2 miliarda dolarów poświęconą produkcji pojazdów elektrycznych, obok GMC HUMMER EV Pickup i SUV. Future Sierra EVs również będą montowane z części krajowych i globalnych na zgromadzeniu GM Lake Orion w Michigan.Mobilny robot ładujący od Volkswagena
Wiadomości | 29.12.20

Mobilny robot ładujący od Volkswagena

Volkswagen Group Components po raz pierwszy pokazało prototypy swojego mobilnego robota ładującego.

Nowy Nissan Qashqai premiera
Premiery | 18.02.21

Nowy Nissan Qashqai premiera

14 lat po stworzeniu segmentu crossoverów, Qashqai powraca z całkowicie odnowiony. Obejrzyj cyfrową premierę nowego Nissana Qashqai.

Renault Megane Evision przyszłość samochodu elektrycznego
Elektryczne | 16.10.20

Renault Megane Evision przyszłość samochodu elektrycznego

Dziś Renault otwiera nowy rozdział w historii marki, przedstawiając Megane eVision - innowacyjny samochód pokazowy.