Concept Cars | 19.11.20

Renault Kiger zupełnie nowy SUV na rynek indyjski

Samochód pokazowy Kiger zapowiada nowy kompaktowy model o długości poniżej 4 metrów przeznaczony na rynek indyjski.

Renault prezentuje w Indiach całkowicie nowy model przyszłości w swojej ofercie, przedstawiając samochód pokazowy Kiger: oryginalny SUV, będący wyrazem oczekiwań i potrzeb klientów coraz bardziej lubiących styl, dynamizm, nowość i wyróżnienie.

Indie od kilku lat są jednym z najbardziej atrakcyjnych rynków motoryzacyjnych na świecie. Renault dostrzegło ten potencjał i jest obecne w Indiach od 2005 roku. Zaadaptowało udane modele do lokalnego rynku, takie jak Duster, i zrewolucjonizowało niektóre segmenty dzięki oryginalnym produktom, takim jak Kwid i Triber. Show car Kiger to nowy krok umacniający obecność Renault w Indiach.

 

Przyciągający wzrok mały SUV o niszczycielskim wyglądzie

 

Wywodzący się ze współpracy francuskich i indyjskich działów projektowych Renault, pokazowy Kiger to SUV o odważnym wyglądzie, emanującym atrakcyjną energią, która przyciąga zarówno wzrok, jak i umysł. Dzięki swojemu DNA jest przeznaczony zarówno do miejskiej dżungli, jak i do uprawiania sportów na świeżym powietrzu.

 

Na pierwszy rzut oka pokazowy Kiger wyróżnia się rzeźbioną maską, smukłą przednią szybą i półpływającym dachem z bagażnikiem dachowym. Po obu stronach zwężające się lusterka zostały zaprojektowane jak skrzydła samolotu. Z tyłu opadający dach jest zwieńczony spojlerem, nadając pojazdowi bardzo przestronny wygląd. Dolna część jest bardziej muskularna i bardziej krępa, spoczywa na czterech 19-calowych kołach otoczonych dużymi kwadratowymi łukami, które dodają siły stylizacji zewnętrznej. Prześwit 210 mm ze wzmocnionymi dolnymi klapami i wydatnymi ramionami potwierdzają ducha ucieczki SUV-a. Sportową stronę podkreślają podwójne umieszczone centralnie rury wydechowe oraz wzór plastra miodu rozmieszczony wokół pojazdu.Światowa premiera całkowicie nowego Mitsubishi Outlander
Premiery | 17.02.21

Światowa premiera całkowicie nowego Mitsubishi Outlander

Dziś zupełnie nowy OUTLANDER zadebiutował w Amazon Live, co czyni go pierwszym samochodem, który został wprowadzony na platformę.

Lincoln przyspiesza transformację marki
Wiadomości | 16.06.21

Lincoln przyspiesza transformację marki

Ponieważ Lincoln zbliża się w przyszłym roku do 100. rocznicy, marka planuje zelektryfikować całe portfolio pojazdów do 2030 roku.

Sprawdź polskie ceny najmocniejszej sportowej wersji ID.4 GTX
Wiadomości | 01.06.21

Sprawdź polskie ceny najmocniejszej sportowej wersji ID.4 GTX

Volkswagen ID.4 GTX. Dwa elektryczne silniki i napęd na cztery koła. Przyspiesza od 0 do 100 km/h w 6,2 s do prędkości maksymalnej 180 km/h.