MotorSport | 03.02.23

Radical Motorsport przedstawia SR10 XXR

Radical Motorsport, największy brytyjski producent samochodów wyścigowych, potwierdził, że zaktualizował swój popularny model SR10.


Radical Motorsport przedstawia SR10 XXR

Wprowadzenie SR10 XXR ma miejsce zaledwie miesiąc po premierze najnowszego modelu, SR3 XXR, łącząc dwa najpopularniejsze samochody wyścigowe pod szyldem XXR.

Udowodniając, że jest ulubionym klubem sportów motorowych i samochodem na tor wyścigowy, Radical Motorsport dostarczył klientom ponad 100 egzemplarzy SR10 od czasu wprowadzenia modelu w 2020 r., przy czym klienci ze Stanów Zjednoczonych stanowią 70 procent wszystkich zamówień. Aby zwiększyć rozpoznawalność i popularność w wyścigach, firma Radical Motorsport zaktualizowała SR10 do nowej wersji SR10 XXR.

 

Miesiące po wprowadzeniu SR3 XXR, SR10 XXR jest inspirowany linią XXR w zakresie projektowania i ulepszeń technicznych, współpracując z uznaną, długowieczną 425-konną turbodoładowaną jednostką 2,3 litra firmy Radical Performance Engines. Najbardziej zauważalne w przypadku SR3 XXR są nowe przednie żaluzje, stworzone z myślą o lepszej aerodynamice przy dużych prędkościach, zmniejszonej podsterowności i poprawionej wydajności chłodzenia. Zapewniając lepszą stabilność na zakrętach i przy dużych prędkościach, SR10 XXR jest również wyposażony w popularną funkcję „środkowej płetwy” inspirowaną LMP z SR3 XXR, a także nowe lekkie felgi aluminiowe i przednie światła do jazdy dziennej o dużej intensywności; wszystko w standardzie. Dla kierowców szukających jeszcze większej redukcji masy, jako opcja kosztowa dostępny jest zupełnie nowy pakiet splittera i dyfuzora z włókna węglowego.

 

Joe Anwyll, dyrektor generalny Radical Motorsport, powiedział: „Seria SR10 nadal przesuwa granice nowoczesnych możliwości inżynieryjnych, zapewniając te same czyste wrażenia z jazdy Radical. Nasz najszybciej sprzedający się model w naszej historii, a zwłaszcza ulubieniec klientów w USA, ciężko pracowaliśmy, aby wybrać najlepsze ulepszenia linii modeli XXR i dodać je do naszego najlepiej sprzedającego się modelu, SR10.

 

„Ostatnie dwa lata były wspaniałym świadkiem, jak SR10 został tak dobrze przyjęty na rynkach klubów torowych i klubów country. Oprócz kilku imponujących zmian stylistycznych w nadwoziu, dodanie „środkowej płetwy” i przednich żaluzji zwiększyło użyteczność SR10 XXR, umożliwiając kierowcom jeszcze lepsze wydobycie z oszałamiającego potencjału samochodu. Jest to nie tylko bardzo ekscytujące ogłoszenie dla wszystkich potencjalnych nowych właścicieli Radical Motorsport, ale także dla naszej lojalnej bazy klientów, ponieważ uznaliśmy, że to słuszne, że udostępniamy im te fantastyczne aktualizacje”.

 

Opierając się na opiniach klientów, wiele nowych aktualizacji SR10 XXR zostanie udostępnionych obecnym właścicielom SR10 w formie nowego „XXR Evolution Pack”. Obejmie to ulepszone ulepszenia aerodynamiczne XXR na przednim pałąku, a także nowy projekt kół, zoptymalizowane chłodzenie i zmienioną konfigurację oraz opcjonalne elementy karoserii z włókna węglowego.

 

Zarówno modele SR10 XXR, jak i SR10 z pakietem „XXR Evolution Pack” będą nadal kwalifikować się do międzynarodowych mistrzostw Radical Cup w klasach „Platinum”.

 

Zaktualizowany SR10 XXR można już zamawiać za pośrednictwem globalnej sieci dealerów Radical Motorsport, działającej za pośrednictwem ponad 30 dealerów w ponad 20 krajach. Produkcja rozpocznie się wiosną 2023 roku.Nowy ID.4 GTX
Premiery | 28.04.21

Nowy ID.4 GTX

Podczas światowej premiery, która odbyła się na lotnisku Tempelhof w Berlinie, Volkswagen zaprezentował swój pierwszy w pełni elektryczny model o wysokich osiągach: ID.4 GTX.

Całkiem nowe Renault Express
Wiadomości | 12.11.20

Całkiem nowe Renault Express

Aby zaspokoić wszystkie potrzeby swoich klientów, Renault przedstawia Całkowicie nowe Renault Express, dostępne zarówno w wersji użytkowej, jak i osobowej. Ta komplementarna gama czterech pojazdów będzie prezentowana i sprzedawana od wiosny 2021 roku.

Porsche gruntownie przebudowało trzecią generację Cayenne
Premiery | 18.04.23

Porsche gruntownie przebudowało trzecią generację Cayenne

Wprowadzając kompleksowe zmiany w układzie napędowym, podwoziu, konstrukcji i wyposażeniu. Zwiększyło to nie tylko osiągi na drodze i w terenie, ale także luksusowy komfort na co dzień.