Wiadomości | 21.04.20

Przedstawiamy trzech elektryków, którzy wchodzą na rynek chiński

Toyota oraz Lexus ogłosiły, że pod koniec kwietnia wprowadzą trzy modele BEV (Battery Electric Vehicle) na rynek chiński, formalnie rozpoczynając swój całkowicie elektryczny kurs od największego na świecie rynku motoryzacyjnego. Trzy nowe elektryczne crossovery, bliźniacze modele Toyota C-HR EV i Toyota IZOA EV oraz Lexus UX 300e, mają wejść na rynek chiński 26 kwietnia.


Przedstawiamy trzech elektryków, którzy wchodzą na rynek chiński

Lexus UX 300e

Lexus UX 300e to pierwszy model produkowany pod szyldem Lexus Electrified. Zasilany elektrycznie UX 300e został zbudowany na podstawie crossovera UX z jego charakterystyczną konstrukcją i zachowanymi cechami użytkowymi. Projektanci celowo nie podkreślają elektrycznego charakteru samochodu, zachowując stylistykę przedniego grila podobnąj do tej z wersji spalinowej. Silnik UX 300e zapewnia naturalny, a jednocześnie szybki sprint, a akumulatory o dużej pojemności umożliwiają zasięg 400 km.

Toyota C-HR EV i IZOA EV

C-HR EV i IZOA EV to bliźniacze modele produkowane odpowiednio przez GAC Toyota i FAW-Toyota. Oba są oparte na płycie podłogowej TNGA Toyoty (Toyota New Global Architecture).

Akumulator umieszczony bezpośrednio pod podłogą kabiny nie tylko oszczędza przestrzeń wewnętrzną, ale także zapewnia niski środek ciężkości. Poza tym sztywność skrętna modelu C-HR EV / IZOA EV jest zwiększona o 20% w porównaniu z istniejącym modelem, ponieważ akumulator jest zaprojektowany jako część ramy nadwozia.

Wykorzystując wiedzę zdobytą podczas opracowywania pojazdów hybrydowych, wydajność silnika i bezpieczeństwo akumulatorów są na maksymalnym poziomie. Poprzez otwory wlotowe zimnego powietrza są wykorzystywane do utworzenia strefy buforowej, aby chronić zestaw akumulatorów w miejscu, w którym znajduje się obwód wysokiego napięcia akumulatora.

C-HR EV / IZOA EV zostały wyposażone w baterie o mocy 54,3 kWh, które średnio zużywają 13,1 kWh energii elektrycznej na 100 km co zapewnia im zasięg około 400 km według klasyfikacji NEDC.Zapowiedzi Mercedes-Benz podczas IAA MOBILITY 2023 w Monachium
Wiadomości | 25.07.23

Zapowiedzi Mercedes-Benz podczas IAA MOBILITY 2023 w Monachium

Między innymi światowa premiera nowego samochodu koncepcyjnego ukazuje wizję Mercedes-Benz dotyczącą wiodących w swojej klasie innowacji, wzornictwa i cyfrowych doświadczeń.

Ekstremalne testy na torze Bugatti Bolide
Super Cars | 01.06.23

Ekstremalne testy na torze Bugatti Bolide

Dotychczasowe wyniki zapierają dech w piersiach. Niewiarygodnie szybko. Bezkompromisowo ekstremalny. Hipersportowy samochód jak żaden inny.

Specjalna edycja MINI Anniversary Edition
Tuning | 06.10.21

Specjalna edycja MINI Anniversary Edition

To ekskluzywne, pamiątkowe MINI będzie oferowane w ograniczonej liczbie i uhonoruje trzy generacje dziedzictwa Coopera.