Wiadomości | 27.07.23

Przedstawiamy nowe cyfrowe serce MINI

Cyfrowy przełom w nowej rodzinie MINI dzięki najnowocześniejszemu pakietowi technologicznemu, okrągłemu wyświetlaczowi OLED i MINI Operating System 9.

Nowa rodzina MINI robi cyfrowy skok dzięki najnowocześniejszej technologii, okrągłemu wyświetlaczowi OLED i systemowi operacyjnemu MINI 9. Bogata w historię brytyjska marka MINI dokonuje kroku milowego w obszarze cyfrowym wraz z nową rodziną modeli. Głównym elementem jest centralny zestaw wskaźników – panel interakcji MINI. Okrągły wyświetlacz OLED o średnicy 240 mm i bogatej kolorystyce doskonale komponuje się z wnętrzem nowej rodziny MINI. Jest umieszczony w sposób umożliwiający wygodną obsługę zarówno kierowcy, jak i pasażerowi obok.

 

Nowa stylistyka „Charismatic Simplicity” znajduje również odzwierciedlenie w estetyce interfejsu użytkownika, który łączy elementy funkcjonalne i emocjonalne. Utrzymany jest w minimalistycznej stylistyce i ma bardzo nowoczesny wygląd z zupełnie nowym interfejsem graficznym. Statyczne i dynamiczne elementy naturalnie łączą się z okrągłym kształtem wyświetlacza OLED, podążając za klarowną strukturą. Mikroanimacje wzmacniają intuicyjną interakcję między kierowcą a centralnym zestawem wskaźników i podkreślają cyfrowy charakter nowej rodziny MINI.

 

Tryby MINI Experience zapewniają jeszcze bardziej emocjonalną więź między nowymi MINI a ich kierowcami. Standardowo oferowane są tryby Core, Green i Go-Kart, a każdy z nich ma swój własny interfejs użytkownika. Wyposażenie dodatkowe „tryby MINI Experience” oferuje nawet pięć dodatkowych trybów Experience. Dzięki specjalnej kompozycji światła i dźwięku tryby Experience zyskują nowy wymiar. We wnętrzu MINI nowej generacji kierowcy mogą zanurzyć się w nawet ośmiu różnych „światach”, a aktywacji każdego z nich towarzyszy charakterystyczny dżingiel.

 

W samochodach MINI po raz pierwszy pojawia się pełnoprawny asystent głosowy. Inteligentnego asystenta osobistego MINI aktywuje się hasłem „Hej, MINI” lub przyciskiem Push-to-Talk na kierownicy. Interakcja sterowania głosowego widoczna jest na okrągłym wyświetlaczu OLED w formie animacji elementów graficznych, typografii i awatara. Do wyboru jest wizualizacja „MINI” ze stylizowanym wizerunkiem MINI, a opcjonalnie znany już wielu fanom MINI „Spike”.

 

W porównaniu z poprzednią generacją nawigacja oparta na chmurze oferuje znacznie lepszą wydajność i bardzo intuicyjne określanie celu podróży. Zapewnia bardzo szybką i dynamiczną kalkulację trasy w oparciu o precyzyjne dane o ruchu drogowym dostarczane w krótkich odstępach w czasie rzeczywistym w połączeniu z modelami prognostycznymi. Po wybraniu aplikacji nawigacyjnej mapa wypełnia cały okrągły wyświetlacz. Kolor mapy jest dopasowany do wybranego trybu MINI Experience. Ponadto na życzenie możliwe jest wyświetlanie budynków w 3D.

 

Kolejną ciekawą ofertą w nowej rodzinie MINI będzie opcjonalna funkcja MINI Digital Key Plus. Po skonfigurowaniu na kompatybilnym urządzeniu Apple, Google lub Samsung nowe MINI będzie przyjaźnie witać zbliżającego się kierowcę. Po otwarciu drzwi powitanie będzie kontynuowane we wnętrzu, a dzięki profilowi MINI również poprzez indywidualny zwrot. W tym celu nie trzeba nawet wyjmować smartfona z kieszeni lub torebki. Z poziomu Apple lub Google Wallet klucz można łatwo i bezpiecznie udostępniać znajomym lub członkom rodziny za pomocą funkcji „Udostępnij” znanej z wielu aplikacji.Nowy Valkyrie Spider z otwartym dachem
Super Cars | 12.08.21

Nowy Valkyrie Spider z otwartym dachem

Nowy Valkyrie Spider to ekscytujący kolejny krok w rozwoju tego modelu i jest jak dotąd najszybszym, najbardziej ekstremalnym Aston Martinem z otwartym dachem.

Cyfrowy znaczek pocztowy Huracán EVO RWD Spyder
Wiadomości | 14.05.20

Cyfrowy znaczek pocztowy Huracán EVO RWD Spyder

Automobili Lamborghini uruchomił swój pierwszy cyfrowy znaczek kolekcjonerski we współpracy z Bitstamps, dostępny w dedykowanej aplikacji i zostanie wydany w limitowanej i numerowanej edycji 20 000 sztuk.

Ford Mustang MACH-E o mocy 1400 KM w pełni elektryczny prototyp od Ford Performance i RTR
Tuning | 22.07.20

Ford Mustang MACH-E o mocy 1400 KM w pełni elektryczny prototyp od Ford Performance i RTR

Jedyny w swoim rodzaju prototyp opracowany we współpracy z RTR Vehicles w celu zademonstrowania możliwości napędu elektrycznego. Wideo