Super Cars | 25.05.23

Przedstawiamy Astona Martina DB12, pierwszego na świecie Super Tourera

DB12 zwiastuje nową erę dla Astona Martina jako pierwszy samochód sportowy nowej generacji, który wyznacza standardy wydajności, ultraluksusu i stylu.

Aston Martin z dumą przedstawia nowy model DB12. Zapewniając kwantową zmianę w sportowym charakterze i dynamicznych możliwościach, ta nowa generacja legendarnego rodu DB definiuje własną nową kategorię. Łącząc oszałamiające wrażenia z jazdy z wyjątkowym wyrafinowaniem, najnowocześniejszą technologią i pobłażliwym luksusem, DB12 wymaga nowej definicji. Wielki to za mało; to pierwszy na świecie Super Tourer.

 

DB12 obiera nowy kierunek. Taki, który czyni go najbardziej kompletnym i najdoskonalszym modelem DB w historii Astona Martina. Błogosławiony wyjątkowymi osiągami i prowadzeniem, aby zadowolić i nagrodzić najbardziej wymagających kierowców, jego skrupulatnie dopracowane podwozie jest doskonale dopasowane do wiodącego w swojej klasie układu napędowego V8 Twin-Turbo o mocy 680 KM/800 NM. Rezultatem jest energetyczny Aston Martin, który lśni autentycznością, możliwościami i pasją dostarczania wrażeń z jazdy, które nie mają sobie równych.

 

Zaprojektowany, aby zmaksymalizować wydajność i zintensyfikować emocje, DB12 jest produktem holistycznego podejścia. Takiego, który zaczyna się od znacznego wzrostu sztywności strukturalnej, a kończy na oponach Michelin Pilot Sport 5 S wykonanych zgodnie z precyzyjną specyfikacją Astona Martina. Wspomagany przez całkowicie nowy układ zawieszenia z najnowszymi amortyzatorami adaptacyjnymi, sterowanie i połączenie są dodatkowo wzmacniane przez wyjątkowo precyzyjny i bezpośredni układ elektronicznego wspomagania kierownicy (EPAS) oraz elektroniczny tylny mechanizm różnicowy (E-Diff), które zwiększają zwinność i zapewniają DB12 żyje na najbardziej dynamicznych drogach.

 

Wspierany przez wiodący w branży system elektronicznej kontroli stabilności (ESC), który wykorzystuje sześcioosiowy pomiar bezwładności do przewidywania dostępnej przyczepności, DB12 daje również kierowcy wybór pięciu wstępnie ustawionych trybów jazdy, pozwalających na stopniowe odkrywanie granic przyczepności i przyczepność z całkowitą pewnością i bezpieczeństwem. Mówiąc prościej, żaden seryjny Aston Martin nie poświęcił się tak całkowicie wyznaczaniu nowych dynamicznych wzorców.

 

Ogłoszenie DB12 ma miejsce, gdy Aston Martin świętuje dwa znaczące kamienie milowe w 2023 roku; Jego monumentalna 110. rocznica i 75 lat znakomitej linii modeli DB. Kiedy założyciele, Lionel Martin i Robert Bamford, oficjalnie utworzyli partnerstwo, które przekształciło się w firmę Aston Martin, zapoczątkowali ponad stuletnią pasję motoryzacyjną, najnowocześniejsze brytyjskie innowacje i wysokooktanowe sukcesy w wyścigach. Dzieje się tak w czasie, gdy Aston Martin przeżywa jeden z najbardziej dynamicznych okresów w swojej 110-letniej historii dzięki ciągłym sukcesom na podium w sezonie 2023 Formuły 1. Rywalizacja na szczycie światowych sportów motorowych pozostaje kluczowym filarem marki i strategii produktowej marki.

 

Podstawowe wartości DB12, takie jak wysokie osiągi i ultraluksus, stoją na czele nowej generacji samochodów sportowych Aston Martin. Jako taki zwiastuje nową erę. Takiej, w której wszystkie modele Astona Martina będą charakteryzować się niesamowitymi osiągami i wyjątkową dynamiką, bezproblemową integracją zaawansowanych technologii oraz wysublimowanym stylem i wzorowym wykonaniem, z którego marka słynie od dawna.Chevrolet pokazał Corvette Z06 GT3.R
MotorSport | 27.01.23

Chevrolet pokazał Corvette Z06 GT3.R

Chevrolet zaprezentował dzisiaj nowy samochód wyścigowy Corvette Z06 GT3.R. Wysokowydajny samochód wyścigowy GT3 przeznaczony dla zespołów klientów.

Legenda amerykańskiej motoryzacji SUV Ford Bronco będzie dostępny w Europie
Wiadomości | 05.07.22

Legenda amerykańskiej motoryzacji SUV Ford Bronco będzie dostępny w Europie

Ford poinformował, że na rynek europejski po raz pierwszy wkroczy legendarny Ford Bronco z napędem 4×4, zdolny do pokonywania ekstremalnych tras terenowych.

Marka Jeep przedstawia pierwszego w pełni elektrycznego SUV-a Jeepa
Elektryczne | 01.03.22

Marka Jeep przedstawia pierwszego w pełni elektrycznego SUV-a Jeepa

Ten nowy, w pełni elektryczny pojazd marki Jeep zostanie wprowadzony na rynek na początku przyszłego roku.