Premiery | 16.06.20

Premiera nowego Lexusa IS, kompaktowy sportowy sedan RWD

Kontynuując długą pogoń za radością z jazdy, nowy IS przesuwa granice dynamicznych osiągów.

Od debiutu swojej pierwszej generacji w 1999 r. IS dąży do czerpania radości z jazdy unikatowymi sportowymi sedanami z napędem na tylne koła. Oprócz tego, że jest samochodem, który zbudował Lexus, zapewniając mu precyzję jazdy, IS zyskał popularność dzięki wysokim osiągom, a także dzięki sportowemu stylowi, sprzedając w przybliżeniu łącznie 1,09 miliona sztuk w okresie ponad 20 lat.

Jako wyjątkowa wartość, Lexus realizuje liniowe działanie, które jest zgodne z intencjami kierowcy, na przykład w płynnym przechodzeniu od zwalniania do kierowania i przyspieszania podczas pokonywania zakrętów, we wszystkich rodzajach jazdy. Nazywamy to „Lexus Driving Signature” i będzie to nowy standard rozwoju, który każdy model Lexusa będzie odzwierciedlał w przyszłości. Aby wzmocnić te właściwości jezdne, IS został dokładnie przetestowany i dopracowany w różnych miejscach na całym świecie, w tym w nowym Toyota Technical Center Shimoyama, które zostało otwarte w 2019 roku. Bezkompromisowa dbałość o szczegóły sprawiła, że ??kierowcy nowego IS mogą cieszyć się komfortowe wrażenia z jazdy nawet w codziennych sytuacjach na drodze. Pod względem stylizacji, aby uzyskać agresywny design, starano się stworzyć szeroką i niską formę, a technologia precyzyjnego tłoczenia ożywiła kształt charakteryzujący się ostrością. Ponadto IS zapewnia asertywne stosowanie zaawansowanych technologii bezpieczeństwa, w tym ewoluowanej wersji Lexus Safety System +.Max Verstappen wygrywa 9. raz z rzędu! Mistrz najlepszy w GP Holandii!
MotorSport | 30.08.23

Max Verstappen wygrywa 9. raz z rzędu! Mistrz najlepszy w GP Holandii!

Podczas niedzielnego wyjściu pogoda nie oszczędzała kierowców, gdyż przed samym zgaśnięciem świateł zaczęło padać, co spowodowało wątpliwości, czy będzie wyścig w „poślizgu” czy może jednak warunki się polepszą.

Volkswagen wprowadza na rynek zupełnie nowy kabriolet modelu T-Roc
Wiadomości | 30.04.20

Volkswagen wprowadza na rynek zupełnie nowy kabriolet modelu T-Roc

Pierwsze egzemplarze Volkswagena T-Roc w wersji kabriolet są w drodze do salonów sprzedaży. W samą porę na wiosnę. Pierwszy crossover kabriolet Volkswagena łączy to, co najlepsze w świecie kabrioletów i SUV-ów, łącząc przyjemność z jazdy z użytecznością i uderzającym designem oraz przekonuje atrakcyjną ceną: od 27.495 euro na rynku niemieckim.

Lamborghini prezentuje Invencible coupe oraz Autentica roadster
Super Cars | 07.02.23

Lamborghini prezentuje Invencible coupe oraz Autentica roadster

Dwa jedyne w swoim rodzaju samochody, roadster i coupe, zostały stworzone, aby uczcić koniec ery supersamochodów V12, zapoczątkowując erę hybryd.