Wiadomości | 04.07.23

Poznaj nowe Picanto, nowoczesny miejski hatchback marki Kia

Picanto to jeden z najlepiej sprzedających się modeli Kia w kilku regionach świata. W tych ramach nowy Picanto oferuje wspaniały zestaw funkcji.


Poznaj nowe Picanto, nowoczesny miejski hatchback marki Kia

Nowe Picanto oferuje wybór między wersją podstawową a GT Line. Sportowa linia GT ucieleśnia aspiracje marki Kia i łączy w sobie stylowy wygląd zewnętrzny z zaawansowaną technologią, odpowiadając zarówno młodszym klientom, którzy są pierwszymi samochodami, jak i pracującym profesjonalistom.

 

Picanto to jeden z najlepiej sprzedających się modeli Kia w kilku regionach świata. W tych ramach nowy Picanto oferuje wspaniały zestaw funkcji. Jest wyposażony w więcej standardowych funkcji niż kiedykolwiek wcześniej, a jego systemy wspomagające kierowcę sprawiają, że jazda w ruchliwych miastach jest łatwiejsza i wygodniejsza.

 

Nowa sygnatura świetlna wraz z udoskonalonym przednim zderzakiem Picanto, charakterystycznym „tygrysim nosem”, błotnikiem i maską nadają samochodowi dramatyczny wizerunek. Opcjonalne reflektory LED i światła do jazdy dziennej podkreślają nowoczesność i technologię, a także nadają nowemu Picanto szeroką, pewną sylwetkę. Prosta i stabilna konstrukcja tyłu podkreśla pionową łączność między przeprojektowanymi tylnymi światłami nowego Picanto a tylnym zderzakiem. Mocna i szeroka sygnatura tylnych świateł wykorzystuje objętość i rdzeń nowego tylnego zderzaka i nowej tylnej klapy, aby podkreślić siłę i szerokość.

 

Nowe Picanto jest dostępne z dwoma silnikami: klienci mogą wybierać pomiędzy silnikiem benzynowym o pojemności 1,0 lub 1,2 litra. Silnik o pojemności 1,0 litra to dobry wybór dla klientów, którzy cenią sobie przede wszystkim wydajność, natomiast silnik o pojemności 1,2 litra jest lepszy dla klientów, którzy oczekują większej mocy, zwłaszcza podczas jazdy z dużą prędkością lub pod górę. Obie opcje maksymalizują wydajność i obniżają emisję CO2. Silniki wolnossące mają udoskonalone przewody recyrkulacji spalin i zoptymalizowane rozrządy zaworów dolotowych. Ponadto każdy silnik zapewnia ulepszone chłodzenie komory spalania dzięki nowym ulepszeniom wprowadzonym w tej dziedzinie.

 

Oba silniki napędzają przednie koła za pośrednictwem pięciobiegowej manualnej skrzyni biegów (5MT) lub zautomatyzowanej manualnej skrzyni biegów Kia (AMT), która opiera się na pięciobiegowej manualnej skrzyni biegów ze sprzęgłem i siłownikami zmiany biegów w celu zautomatyzowania ich odpowiednich funkcji . AMT oferuje to, co najlepsze z obu światów: łączy oszczędność paliwa konwencjonalnej manualnej skrzyni biegów z wygodą bezproblemowej automatycznej skrzyni biegów, która sprawia, że ruch miejski jest znacznie wygodniejszy.Rozpoczęcie produkcji całkowicie elektrycznego BMW iX3
Elektryczne | 07.10.20

Rozpoczęcie produkcji całkowicie elektrycznego BMW iX3

Pierwsze BMW iX3 zjeżdża z linii produkcyjnej BMW Brilliance Automotive w Shenyang, Chiny

Mercedes-AMG unowocześnił sześciocylindrowe modele 4-drzwiowego coupe AMG GT
Wiadomości | 05.05.23

Mercedes-AMG unowocześnił sześciocylindrowe modele 4-drzwiowego coupe AMG GT

Można je rozpoznać po nowym przednim spojlerze, nawiązującym do poprzedniej konstrukcji modeli ośmiocylindrowych.

Volkswagen Jetta GLI Performance Concept podczas SEMA Show 2022
Tuning | 03.11.22

Volkswagen Jetta GLI Performance Concept podczas SEMA Show 2022

Zainspirowany samochodami turystycznymi z przeszłości, Volkswagen ponownie przedstawia sportową Jettę GLI jako koncept sedana o jeszcze lepszych osiągach.