Concept Cars | 30.06.21

MINI Vision Urbanaut MPV staje się rzeczywistością

Mini pokazało swoją futurystyczną koncepcję miejskiego pojazdu w rzeczywistości, prezentując pełnowymiarowy model fizyczny.

BMW Group zamierza zaprezentować fizyczny model pojazdu, który wirtualnie został zaprezentowany w listopadzie zeszłego roku. Model będzie miał swoją światową premierę 1 lipca 2021 roku na letniej konferencji DLD w Monachium.

 

Oprócz szerokiej gamy zastosowań MINI Vision Urbanaut koncentruje się na zrównoważonym rozwoju – co można zaobserwować i doświadczyć bezpośrednio w różnych aspektach pojazdu. Punktem wyjścia dla koncepcji było „inteligentne wykorzystanie przestrzeni”, z którego słynie MINI; tzn. oferuje maksymalną przestrzeń na jak najmniejszej powierzchni. Chociaż MINI Vision Urbanaut ma tylko 4,46 m długości, jego wysokość pozwala zapewnić przestrzeń wewnętrzną, którą można wykorzystać na wiele różnych sposobów i zapewnia zupełnie nową swobodę poruszania się wewnątrz samochodu. Elektryczny układ napędowy zapewnia lokalnie bezemisyjną mobilność. Kolejnym aspektem jest możliwość wykorzystania pojazdu do celów wykraczających poza mobilność. Rzeczywiście, MINI Vision Urbanaut tworzy także przestrzeń miejską dla ludzi, gdy stoi w miejscu, znacznie wydłużając czas, przez jaki będą chcieli korzystać z pojazdu lub po prostu spędzać w nim czas.

 

Jako innowacyjna koncepcja przestrzeni, MINI Vision Urbanaut został zaprojektowany od wewnątrz. Projektanci stworzyli przestronne wnętrze przed opracowaniem wyglądu zewnętrznego, korzystając z planów pięter, mebli oraz drewnianych modeli w skali, aby określić rozmiar. W trakcie projektu wykorzystano rozszerzoną rzeczywistość do stworzenia cyfrowego modelu, który następnie był systematycznie optymalizowany. Fizyczny model MINI Vision Urbanaut został następnie złożony od początku do końca w studiu MINI Design w Monachium. Tutaj BMW Group zgromadziła całą dostępną wiedzę specjalistyczną, aby przekształcić wirtualne wizje w rzeczywistość fizyczną. Tapicerowie, modelarze, inżynierowie mechatroniki, programiści, specjaliści od lakierów i inni pracowali razem z projektantami, aby przekształcić wizję w fizyczny model o niemal prototypowej jakości. W końcu MINI Vision Urbanaut nie jest modelem statycznym, ale kierowanym. Każda część została specjalnie zaprojektowana, precyzyjnie wykonana przy użyciu najnowocześniejszych narzędzi i wykonana ręcznie. Wysoki poziom artyzmu we wnętrzu MINI Vision Urbanaut podkreśla wystrój wnętrza, który przypomina nowoczesną przestrzeń życiową. Konstrukcja modelu rozszerzyła się zatem od klasycznej budowy pojazdu, poprzez produkcję mebli, aż po programowanie i inteligentną, zaawansowaną integrację.Zupełnie nowy Nissan Frontier debiutuje w USA
Premiery | 05.02.21

Zupełnie nowy Nissan Frontier debiutuje w USA

Nissan zaprezentował dziś zupełnie nową średniej wielkości ciężarówkę, która trafi do sprzedaży w USA tego lata.

Hopium Machina Alpha 0 pierwszy prototyp luksusowego sedana wodorowego
Concept Cars | 17.06.21

Hopium Machina Alpha 0 pierwszy prototyp luksusowego sedana wodorowego

Producent samochodów w 100% wodorowych, francuska firma Hopium, ujawnia projekt swojej platformy technologicznej oraz prototyp samochodu.

Jaguar Vision Gran Turismo SV
Super Cars | 16.12.20

Jaguar Vision Gran Turismo SV

Najnowszy całkowicie elektryczny wirtualny samochód wyścigowy opracowany dla Gran Turismo przez Jaguar SV teraz zbudowany w prawdziwym świecie jako pełnowymiarowy projekt studyjny.