Concept Cars | 30.06.21

MINI Vision Urbanaut MPV staje się rzeczywistością

Mini pokazało swoją futurystyczną koncepcję miejskiego pojazdu w rzeczywistości, prezentując pełnowymiarowy model fizyczny.

BMW Group zamierza zaprezentować fizyczny model pojazdu, który wirtualnie został zaprezentowany w listopadzie zeszłego roku. Model będzie miał swoją światową premierę 1 lipca 2021 roku na letniej konferencji DLD w Monachium.

 

Oprócz szerokiej gamy zastosowań MINI Vision Urbanaut koncentruje się na zrównoważonym rozwoju – co można zaobserwować i doświadczyć bezpośrednio w różnych aspektach pojazdu. Punktem wyjścia dla koncepcji było „inteligentne wykorzystanie przestrzeni”, z którego słynie MINI; tzn. oferuje maksymalną przestrzeń na jak najmniejszej powierzchni. Chociaż MINI Vision Urbanaut ma tylko 4,46 m długości, jego wysokość pozwala zapewnić przestrzeń wewnętrzną, którą można wykorzystać na wiele różnych sposobów i zapewnia zupełnie nową swobodę poruszania się wewnątrz samochodu. Elektryczny układ napędowy zapewnia lokalnie bezemisyjną mobilność. Kolejnym aspektem jest możliwość wykorzystania pojazdu do celów wykraczających poza mobilność. Rzeczywiście, MINI Vision Urbanaut tworzy także przestrzeń miejską dla ludzi, gdy stoi w miejscu, znacznie wydłużając czas, przez jaki będą chcieli korzystać z pojazdu lub po prostu spędzać w nim czas.

 

Jako innowacyjna koncepcja przestrzeni, MINI Vision Urbanaut został zaprojektowany od wewnątrz. Projektanci stworzyli przestronne wnętrze przed opracowaniem wyglądu zewnętrznego, korzystając z planów pięter, mebli oraz drewnianych modeli w skali, aby określić rozmiar. W trakcie projektu wykorzystano rozszerzoną rzeczywistość do stworzenia cyfrowego modelu, który następnie był systematycznie optymalizowany. Fizyczny model MINI Vision Urbanaut został następnie złożony od początku do końca w studiu MINI Design w Monachium. Tutaj BMW Group zgromadziła całą dostępną wiedzę specjalistyczną, aby przekształcić wirtualne wizje w rzeczywistość fizyczną. Tapicerowie, modelarze, inżynierowie mechatroniki, programiści, specjaliści od lakierów i inni pracowali razem z projektantami, aby przekształcić wizję w fizyczny model o niemal prototypowej jakości. W końcu MINI Vision Urbanaut nie jest modelem statycznym, ale kierowanym. Każda część została specjalnie zaprojektowana, precyzyjnie wykonana przy użyciu najnowocześniejszych narzędzi i wykonana ręcznie. Wysoki poziom artyzmu we wnętrzu MINI Vision Urbanaut podkreśla wystrój wnętrza, który przypomina nowoczesną przestrzeń życiową. Konstrukcja modelu rozszerzyła się zatem od klasycznej budowy pojazdu, poprzez produkcję mebli, aż po programowanie i inteligentną, zaawansowaną integrację.Nowy Mercedes-Benz CLA Coupe i CLA Shooting Brake
Wiadomości | 18.01.23

Nowy Mercedes-Benz CLA Coupe i CLA Shooting Brake

Dzięki licznym innowacjom i ulepszonemu wyposażeniu seryjnemu nowy Mercedes-Benz CLA nadal wyznacza trendy w segmencie samochodów kompaktowych.

Nowa wersja Cupra Ateca jeszcze więcej sportowego charakteru
Wiadomości | 27.07.20

Nowa wersja Cupra Ateca jeszcze więcej sportowego charakteru

CUPRA Ateca po raz pierwszy wyjechała na drogi pod koniec 2018 roku, rozpoczynając historię nowej motoryzacyjnej marki. W 2020 roku na rynku pojawi się odświeżona wersja modelu. Wygląd SUV-a nabrał jeszcze więcej sportowego charakteru dzięki nowym, ekspresyjnym detalom. Hiszpański producent właśnie udostępnił serię niepublikowanych wcześniej fotografii przedstawiających auto.

Nowy silnik elektryczny firmy Koenigsegg niewiele większy od puszki na napoje
Elektryczne | 02.02.22

Nowy silnik elektryczny firmy Koenigsegg niewiele większy od puszki na napoje

Koenigsegg kontynuuje rozwój własnej technologii i właśnie zaprezentował pierwszy własny silnik elektryczny i napęd elektryczny.