Wiadomości | 28.06.23

Poznaj nowe BMW X1 M35i xDrive

Najmocniejsza wersja czterocylindrowego silnika benzynowego z najnowszej generacji modułowej oferuje moc, która w nowym BMW X1 M35i xDrive zapewnia ekscytujące osiągi.


Poznaj nowe BMW X1 M35i xDrive

Usportowiony samochód o typowej dla M charakterystyce plasuje się na szczycie gamy modelowej nowego BMW X1. Nowe BMW X1 M35i xDrive rozszerza koncepcję kompaktowego Sports Activity Vehicle (SAV) oferującego spontaniczną radość z jazdy, typową dla M dynamikę, zwinność i precyzję prowadzenia. Jego czterocylindrowa jednostka napędowa pochodzi z nowej modułowej generacji silników BMW Group Efficient Dynamics i dzięki technologii M TwinPower Turbo osiąga maksymalną moc 221 kW (300 KM) w Europie i aż 233 kW (317 KM) w USA i na innych wybranych rynkach.

 

Nowe BMW X1 M35i xDrive przyspiesza od 0 do 100 km/h w  5,4 s. Prędkość maksymalna ograniczona jest elektronicznie do 250 km/h. Specjalny układ jezdny M, który po raz pierwszy w usportowionym modelu obejmuje również opcjonalny pływający układ hamulcowy M, a także inteligentny napęd na wszystkie koła BMW xDrive zapewniają doskonałe właściwości jezdne. Bardziej drapieżny charakter nowego BMW X1 M35i xDrive jest wyraźnie zauważalny zarówno na zewnątrz, jak i we wnętrzu. Nowy topowy model ma ekskluzywną stylistykę i wyposażenie w wersji pierwotnie zarezerwowanej dla samochodów BMW M GmbH o wysokich osiągach. Obejmuje ono dwie pary końcówek rur wydechowych, a także opcjonalne fotele sportowe M z podświetlanym logo M.

 

Nowe BMW X1 M35i xDrive jest również pionierem w dziedzinie technologii cyfrowych. Jest on jednym z pierwszych modeli wyposażonych w nowy system BMW iDrive z funkcją „QuickSelect” i BMW Operating System 9. Nowe BMW X1 M35i xDrive zadebiutuje na rynku w październiku 2023 r. w USA. W Europie pojawi się w sprzedaży od listopada 2023 roku. Najwyższy model będzie produkowany wraz ze wszystkimi innymi wariantami nowego BMW X1, w tym w pełni elektrycznym BMW iX1, w zakładach BMW Group w Ratyzbonie.Pierwszy Aston Martin DBX zjeżdża z linii produkcyjnej
Wiadomości | 10.07.20

Pierwszy Aston Martin DBX zjeżdża z linii produkcyjnej

Milowy moment dla brytyjskiej luksusowej marki i pierwszego SUV-a produkcyjnego, który zjeżdża z linii produkcyjnej w nowym brytyjskim zakładzie produkcyjnym. DBX to pierwszy Aston Martin, który został ?Made in Wales?. Globalne dostawy Aston Martin DBX rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu.

Marka Jeep stawia na hybrydy plug-in, oto Renegade 4xe i Compass 4xe
Premiery | 20.07.20

Marka Jeep stawia na hybrydy plug-in, oto Renegade 4xe i Compass 4xe

Nowa gama modeli Jeepa z napędem hybrydowym plug-in to będą najbardziej oszczędne pod względem zużycia paliwa SUV-y Jeepa, nowa technologia 4xe będzie oferować zerową emisję zanieczyszczeń oraz duży zasięg w trybie elektrycznym i łatwość ładowania.

Podsumowanie Dni Elektryfikacji w salonie Carolina Toyota Bielsko
Wiadomości | 25.08.22

Podsumowanie Dni Elektryfikacji w salonie Carolina Toyota Bielsko

Corolla Cross, RAV4, bZ4X a może Mirai, który z modeli cieszył się największym zainteresowaniem? Który z napędów jest najbardziej atrakcyjny i jakie są terminy odbioru samochodów?