Premiery | 21.07.21

Poznaj najnowszego chińskiego flagowego SUV-a Geely Xingyue L

Geely Auto wprowadziło na rynek chiński swój najnowszy i najbardziej zaawansowany technologicznie model z najwyższej półki.

Geely Auto, największa prywatna chińska marka, wprowadziła na rynek chiński swój najnowszy model SUV-a. Nazwany w Chinach Xingyue L, luksusowy SUV jest najbardziej zaawansowanym SUV-em, jaki kiedykolwiek został wprowadzony na rynek przez Geely Auto. Zamówienia w przedsprzedaży na Xingyue L osiągnęły już prawie 30 000 sztuk od momentu ukazania go publiczności na początku tego roku. Premiera Xingyue L to trzeci model flagowej serii „Star” Geely, która obejmuje również SUV-a Coupé Xingyue S i wiodącego w swojej klasie sedana Preface.

 

Xingyue L został zaprojektowany z mocnymi proporcjami; szeroki rozstaw kół 1610 mm i długi rozstaw osi 2845 mm, co zapewnia zarówno silną prezencję, jak i obszerne wnętrze. Oglądanie Xingyue L pod różnymi kątami przedstawia odważny, ale spokojny, wytrzymały, ale wyrafinowany, klasyczny, ale modny wizerunek.

 

We wnętrzu Xingyue można dostrzec prawdziwą symfonię między stylistyką wschodnią i zachodnią. Stworzenie wnętrza, które jest modernistyczne, ale klasycznie wyrafinowane, sprowadza się do szczegółów, w tym selektywnego doboru materiałów i kolorów. Zamsz na zamówienie jest obecny w całym wnętrzu, dając pasażerom dyskretną nutę luksusu. Tkanie na siedzeniach zawiera chińskie elementy, takie jak klasyczne węzły, dodając element wyrafinowania w szczegółach.

 

Technologia stała się podstawą w tworzeniu luksusowego wnętrza. Wewnątrz stworzono panoramiczną, zintegrowaną przestrzeń kokpitu. Projektanci postawili sobie za cel stworzenie wizualnie wciągającego luksusowego środowiska integrującego inteligentną interakcję człowiek-maszyna, aby zapewnić najlepsze wrażenia dla kierowców i pasażerów. Xingyue L to pierwszy model z najnowszym systemem operacyjnym Geely, Milky Way OS, który obsługuje bezproblemowe połączenie czterech ekranów, dwóch ekranów informacyjno-rozrywkowych, w pełni cyfrowego ekranu wskaźników kierowcy oraz 25,6-calowego AR-HUD, zapewniającego kierowcom dostęp do najnowsze informacje drogowe i nawigacyjne bez odwracania wzroku.

 

Opracowany w oparciu o najbardziej zaawansowaną Kompaktową Architekturę Modułową Geely, Xingyue L jest wyposażony w światowej klasy bezpieczeństwo, wydajność, inteligencję i zrównoważony rozwój. Jest napędzany przez opracowany wspólnie przez Volvo i Geely silnik o pojemności 2,0 l z bezpośrednim wtryskiem turbo i współpracujący z opracowanym przez Geely 7-biegowym podwójnym sprzęgłem z mokrym sprzęgłem lub 8-biegową automatyczną skrzynią biegów Aisin. Użytkownikom oferowane są dwie opcje strojenia; wersja o dużej mocy o maksymalnej mocy 175 kW i momencie obrotowym do 380 Nm, zdolna do przyspieszenia 0-100 km/h w 7,7 s lub wersja o średniej mocy o maksymalnej mocy 160 kW i do 325 Nm zdolny do przyspieszenia od 0 do 100 km/h w 7,9 s.

 

Dzięki systemowi napędu na cztery koła szóstej generacji BorgWarner możliwy jest rozkład momentu obrotowego 50:50 na przód/tył, co zapewnia użytkownikom Xingyue L lepsze osiągi w terenie. Dostępnych będzie pięć trybów jazdy; energooszczędny tryb ECO, udoskonalony tryb NORM, szybki tryb SPORT, niezawodny tryb SNOW i potężny tryb OFFROAD.

 

W ramach inicjatywy Blue Geely wszystkie modele Star, w tym Xingyue L, będą pierwszymi, które w najbliższej przyszłości zaoferują użytkownikom opcję wykorzystania najnowszego hybrydowego układu napędowego Geely GHS2.0. Geely Hybrid System 2.0, który zostanie w pełni zaprezentowany w IV kwartale 2021 r., oferuje światowej klasy sprawność cieplną 43,32% i oszczędność paliwa przekraczającą 40%.


Zaawansowany pakiet czujników pozwala również Xingyue L być pierwszym modelem Geely oferującym HWA Highway Assisted Driving, który aktywnie monitoruje otoczenie pojazdu, autonomicznie zmienia pasy i oddala się w bezpiecznych odległościach od dużych pojazdów. Kierowcy mogą również nakazać Xingyue L autonomiczną zmianę pasa za pomocą sygnalizacji.Mercedes-Maybach GLS 600 4MATIC czyli luksus zdefiniowany na nowo
Wiadomości | 20.08.20

Mercedes-Maybach GLS 600 4MATIC czyli luksus zdefiniowany na nowo

Mercedes-Maybach poszerza swoje portfolio o luksusowego SUV-a. GLS 600 4MATIC oferuje podróżującym niepowtarzalne doświadczenie luksusu, przestronną kabinę wykończoną najwyższej próby materiałami, wyśmienite wygłuszenie oraz dwa komfortowe zawieszenia do wyboru.

Ferrari 296 GTB nowa sportowa berlinetta
Premiery | 24.06.21

Ferrari 296 GTB nowa sportowa berlinetta

Dzisiaj miała miejsce premiera najnowszej ewolucji dwumiejscowej berlinetty z Maranello z silnikiem umieszczonym z tyłu.

1949 godzin, 7 krajów europejskich i około 3700 km po prostu Abarth Tour of Europe
Wiadomości | 06.07.20

1949 godzin, 7 krajów europejskich i około 3700 km po prostu Abarth Tour of Europe

Dzisiejszy dzień ?Tour of Europe in 1949 Hours? rozpoczyna się ponownie od Turynu. Projekt jest ekscytującą europejską trasą na pokładzie Abarth 695 70 ° Anniversary, na wielostopniowej trasie o długości około 3700 km, z Holandii do Portugalii. Ponownie uruchamiamy potężny silnik limitowanej edycji stworzonej z okazji 70. urodzin marki Scorpion po dłuższym postoju w ciągu ostatnich kilku miesięcy z powodu blokady. Teraz jest gotowy, aby wrócić na trasę ?Tour of Europe in 1949 Hours?, świętowania historii marki Scorpion, a także zamiłowania do wyzwań i ciągłego poszukiwania wydajności.