Premiery | 21.07.21

Poznaj najnowszego chińskiego flagowego SUV-a Geely Xingyue L

Geely Auto wprowadziło na rynek chiński swój najnowszy i najbardziej zaawansowany technologicznie model z najwyższej półki.

Geely Auto, największa prywatna chińska marka, wprowadziła na rynek chiński swój najnowszy model SUV-a. Nazwany w Chinach Xingyue L, luksusowy SUV jest najbardziej zaawansowanym SUV-em, jaki kiedykolwiek został wprowadzony na rynek przez Geely Auto. Zamówienia w przedsprzedaży na Xingyue L osiągnęły już prawie 30 000 sztuk od momentu ukazania go publiczności na początku tego roku. Premiera Xingyue L to trzeci model flagowej serii „Star” Geely, która obejmuje również SUV-a Coupé Xingyue S i wiodącego w swojej klasie sedana Preface.

 

Xingyue L został zaprojektowany z mocnymi proporcjami; szeroki rozstaw kół 1610 mm i długi rozstaw osi 2845 mm, co zapewnia zarówno silną prezencję, jak i obszerne wnętrze. Oglądanie Xingyue L pod różnymi kątami przedstawia odważny, ale spokojny, wytrzymały, ale wyrafinowany, klasyczny, ale modny wizerunek.

 

We wnętrzu Xingyue można dostrzec prawdziwą symfonię między stylistyką wschodnią i zachodnią. Stworzenie wnętrza, które jest modernistyczne, ale klasycznie wyrafinowane, sprowadza się do szczegółów, w tym selektywnego doboru materiałów i kolorów. Zamsz na zamówienie jest obecny w całym wnętrzu, dając pasażerom dyskretną nutę luksusu. Tkanie na siedzeniach zawiera chińskie elementy, takie jak klasyczne węzły, dodając element wyrafinowania w szczegółach.

 

Technologia stała się podstawą w tworzeniu luksusowego wnętrza. Wewnątrz stworzono panoramiczną, zintegrowaną przestrzeń kokpitu. Projektanci postawili sobie za cel stworzenie wizualnie wciągającego luksusowego środowiska integrującego inteligentną interakcję człowiek-maszyna, aby zapewnić najlepsze wrażenia dla kierowców i pasażerów. Xingyue L to pierwszy model z najnowszym systemem operacyjnym Geely, Milky Way OS, który obsługuje bezproblemowe połączenie czterech ekranów, dwóch ekranów informacyjno-rozrywkowych, w pełni cyfrowego ekranu wskaźników kierowcy oraz 25,6-calowego AR-HUD, zapewniającego kierowcom dostęp do najnowsze informacje drogowe i nawigacyjne bez odwracania wzroku.

 

Opracowany w oparciu o najbardziej zaawansowaną Kompaktową Architekturę Modułową Geely, Xingyue L jest wyposażony w światowej klasy bezpieczeństwo, wydajność, inteligencję i zrównoważony rozwój. Jest napędzany przez opracowany wspólnie przez Volvo i Geely silnik o pojemności 2,0 l z bezpośrednim wtryskiem turbo i współpracujący z opracowanym przez Geely 7-biegowym podwójnym sprzęgłem z mokrym sprzęgłem lub 8-biegową automatyczną skrzynią biegów Aisin. Użytkownikom oferowane są dwie opcje strojenia; wersja o dużej mocy o maksymalnej mocy 175 kW i momencie obrotowym do 380 Nm, zdolna do przyspieszenia 0-100 km/h w 7,7 s lub wersja o średniej mocy o maksymalnej mocy 160 kW i do 325 Nm zdolny do przyspieszenia od 0 do 100 km/h w 7,9 s.

 

Dzięki systemowi napędu na cztery koła szóstej generacji BorgWarner możliwy jest rozkład momentu obrotowego 50:50 na przód/tył, co zapewnia użytkownikom Xingyue L lepsze osiągi w terenie. Dostępnych będzie pięć trybów jazdy; energooszczędny tryb ECO, udoskonalony tryb NORM, szybki tryb SPORT, niezawodny tryb SNOW i potężny tryb OFFROAD.

 

W ramach inicjatywy Blue Geely wszystkie modele Star, w tym Xingyue L, będą pierwszymi, które w najbliższej przyszłości zaoferują użytkownikom opcję wykorzystania najnowszego hybrydowego układu napędowego Geely GHS2.0. Geely Hybrid System 2.0, który zostanie w pełni zaprezentowany w IV kwartale 2021 r., oferuje światowej klasy sprawność cieplną 43,32% i oszczędność paliwa przekraczającą 40%.


Zaawansowany pakiet czujników pozwala również Xingyue L być pierwszym modelem Geely oferującym HWA Highway Assisted Driving, który aktywnie monitoruje otoczenie pojazdu, autonomicznie zmienia pasy i oddala się w bezpiecznych odległościach od dużych pojazdów. Kierowcy mogą również nakazać Xingyue L autonomiczną zmianę pasa za pomocą sygnalizacji.Nowy prototyp Maserati MC20 na testach w Modenie
Super Cars | 23.12.21

Nowy prototyp Maserati MC20 na testach w Modenie

Wczesny prototyp nowego kabrioletu MC20 opuścił bramy historycznej fabryki w Modenie. Tym razem w kamuflażu, przedstawiający grę chmur, w końcu to kabriolet.

Mercedes-AMG Klasy S zaprezentował ekskluzywny pakiet wnętrza MANUFAKTUR
Tuning | 27.04.23

Mercedes-AMG Klasy S zaprezentował ekskluzywny pakiet wnętrza MANUFAKTUR

Teraz jeszcze bardziej można spersonalizować swoją Klasę S Mercedes-AMG: specjalne lakiery i wysokiej jakości wykończenia wnętrza z ekskluzywnej skóry nappa z pikowaniem w romby.

30 km/h w terenie zabudowanym i zero alkoholu
Wiadomości | 07.10.21

30 km/h w terenie zabudowanym i zero alkoholu

W środę Parlament Europejski przyjął rezolucję ws. bezpieczeństwa na drogach, w celu osiągnięcia zerowej liczby ofiar śmiertelnych na unijnych drogach do 2050 roku.