Wiadomości | 06.07.21

Porsche, Rimac i Bugatti łączą siły jako nowy producent hipersamochodów

Wspólna firma połączy 110 lat doświadczenia Bugatti w dziedzinie hipersamochodów z siłą technologii Rimac w zakresie mobilności elektrycznej.

Rimac Automobili ogłasza kolejny ważny kamień milowy w swojej historii, łącząc siły z kultową marką motoryzacyjną Bugatti Automobiles, aby stworzyć nową motoryzację i technologiczną potęgę.

W ciągu zaledwie 10 lat Rimac Automobili przeszła drogę od jednoosobowego garażowego start-upu do ogłoszenia nowej firmy z jedną z najbardziej kultowych marek samochodowych na świecie, aby stworzyć Bugatti Rimac d.o.o. (w języku angielskim – LLC).

 

W branży rozwijającej się w coraz szybszym tempie elastyczność, innowacyjność i zrównoważony rozwój pozostają w samym centrum działalności Rimac. Chorwacka marka udowodniła, że nie tylko może za nią nadążyć, ale także być pionierem, ustanawiając dla innych standardy wydajności i technologii. Połączenie specjalistycznej wiedzy technicznej Rimac i oszczędnych operacji ze 110-letnim dziedzictwem Bugatti w zakresie projektowania i inżynierii stanowi połączenie czołowych umysłów motoryzacyjnych.

 

W ramach transakcji głównym udziałowcem z 55% udziałem będzie nowo utworzona Grupa Rimac. Mate Rimac zachowa swój pierwotny udział w Rimac Group na poziomie 37%, Porsche na 24%, Hyundai Motor Group na 12%, a inni inwestorzy na 27%. Rozwój, produkcja i dostawa systemów akumulatorowych, układów napędowych i innych komponentów EV, z których Rimac jest znany i którym zaufało wielu producentów samochodów, zostanie rozdzielona w nowy podmiot – Rimac Technology, który będzie w 100% własnością Grupy Rimac. Rimac Technology pozostanie niezależną firmą współpracującą z wieloma światowymi producentami samochodów.

 

Nową firmą poprowadzi Mate Rimac. Jako dyrektor generalny Rimac Group będzie zarządzał zarówno Bugatti Rimac, jak i nowym działem, Rimac Technology. Bugatti i Rimac będą nadal działać jako odrębne marki, zachowując istniejące zakłady produkcyjne i kanały dystrybucji. Bugatti Rimac reprezentuje firmę, która będzie rozwijać przyszłość zarówno pojazdów Bugatti, jak i Rimac, łącząc zasoby i wiedzę ekspercką w dziedzinie badań i rozwoju, produkcji i innych obszarach.

 

Grupa Rimac będzie nadal wprowadzać innowacje, tworząc zarówno własne hipersamochody, jak i opracowując systemy i technologie dla wielu globalnych producentów OEM. Tak innowacyjną technologię można również zastosować w przyszłych modelach Bugatti i Rimac.

 

 

Łukasz Wiera | Redaktor prowadzący/ Chief EditorZobacz jak wygląda komunikacja z asystentem cyfrowym Volkswagena ID.
Elektryczne | 08.04.21

Zobacz jak wygląda komunikacja z asystentem cyfrowym Volkswagena ID.

Jak nowe modele ID. komunikują się z pasażerami pojazdu za pomocą paska świetlnego. Wideo.

Nowe Dacia Sandero, Sandero Stepway i Logan całkowicie odnowione i zmodernizowane trzecia generacja
Wiadomości | 07.09.20

Nowe Dacia Sandero, Sandero Stepway i Logan całkowicie odnowione i zmodernizowane trzecia generacja

Dacia pokazała całkowicie nowe Sandero, Sandero Stepway i nowego Logana, modele trzeciej generacji z całkowicie nowymi, odkrytymi na nowo konstrukcjami. Te modele są odnowionymi inkarnacjami ducha starszych. Za bezkonkurencyjną cenę i kompaktowe wymiary zewnętrzne oferują więcej nowoczesności, wyposażenia i wszechstronności bez rezygnacji z podstaw prostoty i niezawodności.

Toyota Tundra pierwsze zdjęcie
Wiadomości | 19.06.21

Toyota Tundra pierwsze zdjęcie

Toyota w końcu zdecydowała się na pokazanie pierwszego oficjalnego wizerunku nowej generacji swojego flagowego pickupa, modelu Tundra.