Wiadomości | 06.07.21

Porsche, Rimac i Bugatti łączą siły jako nowy producent hipersamochodów

Wspólna firma połączy 110 lat doświadczenia Bugatti w dziedzinie hipersamochodów z siłą technologii Rimac w zakresie mobilności elektrycznej.

Rimac Automobili ogłasza kolejny ważny kamień milowy w swojej historii, łącząc siły z kultową marką motoryzacyjną Bugatti Automobiles, aby stworzyć nową motoryzację i technologiczną potęgę.

W ciągu zaledwie 10 lat Rimac Automobili przeszła drogę od jednoosobowego garażowego start-upu do ogłoszenia nowej firmy z jedną z najbardziej kultowych marek samochodowych na świecie, aby stworzyć Bugatti Rimac d.o.o. (w języku angielskim – LLC).

 

W branży rozwijającej się w coraz szybszym tempie elastyczność, innowacyjność i zrównoważony rozwój pozostają w samym centrum działalności Rimac. Chorwacka marka udowodniła, że nie tylko może za nią nadążyć, ale także być pionierem, ustanawiając dla innych standardy wydajności i technologii. Połączenie specjalistycznej wiedzy technicznej Rimac i oszczędnych operacji ze 110-letnim dziedzictwem Bugatti w zakresie projektowania i inżynierii stanowi połączenie czołowych umysłów motoryzacyjnych.

 

W ramach transakcji głównym udziałowcem z 55% udziałem będzie nowo utworzona Grupa Rimac. Mate Rimac zachowa swój pierwotny udział w Rimac Group na poziomie 37%, Porsche na 24%, Hyundai Motor Group na 12%, a inni inwestorzy na 27%. Rozwój, produkcja i dostawa systemów akumulatorowych, układów napędowych i innych komponentów EV, z których Rimac jest znany i którym zaufało wielu producentów samochodów, zostanie rozdzielona w nowy podmiot – Rimac Technology, który będzie w 100% własnością Grupy Rimac. Rimac Technology pozostanie niezależną firmą współpracującą z wieloma światowymi producentami samochodów.

 

Nową firmą poprowadzi Mate Rimac. Jako dyrektor generalny Rimac Group będzie zarządzał zarówno Bugatti Rimac, jak i nowym działem, Rimac Technology. Bugatti i Rimac będą nadal działać jako odrębne marki, zachowując istniejące zakłady produkcyjne i kanały dystrybucji. Bugatti Rimac reprezentuje firmę, która będzie rozwijać przyszłość zarówno pojazdów Bugatti, jak i Rimac, łącząc zasoby i wiedzę ekspercką w dziedzinie badań i rozwoju, produkcji i innych obszarach.

 

Grupa Rimac będzie nadal wprowadzać innowacje, tworząc zarówno własne hipersamochody, jak i opracowując systemy i technologie dla wielu globalnych producentów OEM. Tak innowacyjną technologię można również zastosować w przyszłych modelach Bugatti i Rimac.

 

 

Łukasz Wiera | Redaktor prowadzący/ Chief EditorPod prąd nowym tunelem na Zakopiance
Wiadomości | 13.01.23

Pod prąd nowym tunelem na Zakopiance

Skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy, który zawrócił i pojechał pod prąd w tunelu na drodze ekspresowej S7 pod Luboniem Małym.

W 25 lat globalna sprzedaż Toyoty Yaris przekroczyła 10 milionów egzemplarzy
Wiadomości | 31.03.23

W 25 lat globalna sprzedaż Toyoty Yaris przekroczyła 10 milionów egzemplarzy

10-milionowy Yaris w wersji GR SPORT zjechał z linii produkcyjnych w fabryce we Francji 30 marca i został dostarczony do klienta mieszkającego w okolicach Paryża.

Nowa playlista na poprawę humoru od Nissana JUKE
Wiadomości | 22.06.20

Nowa playlista na poprawę humoru od Nissana JUKE

Nissan tworzy niestandardową playlistę w Nissanie JUKE, która jest zoptymalizowana dla unikalnego systemu audio Bose Personal Plus.