Wiadomości | 06.07.21

Porsche, Rimac i Bugatti łączą siły jako nowy producent hipersamochodów

Wspólna firma połączy 110 lat doświadczenia Bugatti w dziedzinie hipersamochodów z siłą technologii Rimac w zakresie mobilności elektrycznej.

Rimac Automobili ogłasza kolejny ważny kamień milowy w swojej historii, łącząc siły z kultową marką motoryzacyjną Bugatti Automobiles, aby stworzyć nową motoryzację i technologiczną potęgę.

W ciągu zaledwie 10 lat Rimac Automobili przeszła drogę od jednoosobowego garażowego start-upu do ogłoszenia nowej firmy z jedną z najbardziej kultowych marek samochodowych na świecie, aby stworzyć Bugatti Rimac d.o.o. (w języku angielskim – LLC).

 

W branży rozwijającej się w coraz szybszym tempie elastyczność, innowacyjność i zrównoważony rozwój pozostają w samym centrum działalności Rimac. Chorwacka marka udowodniła, że nie tylko może za nią nadążyć, ale także być pionierem, ustanawiając dla innych standardy wydajności i technologii. Połączenie specjalistycznej wiedzy technicznej Rimac i oszczędnych operacji ze 110-letnim dziedzictwem Bugatti w zakresie projektowania i inżynierii stanowi połączenie czołowych umysłów motoryzacyjnych.

 

W ramach transakcji głównym udziałowcem z 55% udziałem będzie nowo utworzona Grupa Rimac. Mate Rimac zachowa swój pierwotny udział w Rimac Group na poziomie 37%, Porsche na 24%, Hyundai Motor Group na 12%, a inni inwestorzy na 27%. Rozwój, produkcja i dostawa systemów akumulatorowych, układów napędowych i innych komponentów EV, z których Rimac jest znany i którym zaufało wielu producentów samochodów, zostanie rozdzielona w nowy podmiot – Rimac Technology, który będzie w 100% własnością Grupy Rimac. Rimac Technology pozostanie niezależną firmą współpracującą z wieloma światowymi producentami samochodów.

 

Nową firmą poprowadzi Mate Rimac. Jako dyrektor generalny Rimac Group będzie zarządzał zarówno Bugatti Rimac, jak i nowym działem, Rimac Technology. Bugatti i Rimac będą nadal działać jako odrębne marki, zachowując istniejące zakłady produkcyjne i kanały dystrybucji. Bugatti Rimac reprezentuje firmę, która będzie rozwijać przyszłość zarówno pojazdów Bugatti, jak i Rimac, łącząc zasoby i wiedzę ekspercką w dziedzinie badań i rozwoju, produkcji i innych obszarach.

 

Grupa Rimac będzie nadal wprowadzać innowacje, tworząc zarówno własne hipersamochody, jak i opracowując systemy i technologie dla wielu globalnych producentów OEM. Tak innowacyjną technologię można również zastosować w przyszłych modelach Bugatti i Rimac.

 

 

Łukasz Wiera | Redaktor prowadzący/ Chief Editor106 lat działalności Maserati pokazane w niecałe 4 minuty
Wiadomości | 01.12.20

106 lat działalności Maserati pokazane w niecałe 4 minuty

Święto Maserati od A do Z. Marka weszła w nowy etap swojej historii, kierując się śmiałością wpisaną w jej DNA. Święto przeszłości i spojrzenie w przyszłość łączą się. Wideo

Nissan zaprosił wszystkich do akcji w mediach społecznościowych #DrawDrawDraw
Wiadomości | 03.06.20

Nissan zaprosił wszystkich do akcji w mediach społecznościowych #DrawDrawDraw

Wszystko zaczyna się od jednej linii. Takie jest przesłanie globalnego zespołu projektantów Nissana, który chce połączyć światową społeczność artystów za pośrednictwem nowego projektu społecznościowego #DrawDrawDraw.

Nowy Ford Ranger Thunder limitowana seria
Wiadomości | 18.05.20

Nowy Ford Ranger Thunder limitowana seria

Ekskluzywny nowy Ford Ranger Thunder w dramatycznym stylu i bogatej specyfikacji to aktualnie najbardziej popularny pick-up w Europie.