Premiery | 18.04.23

Porsche gruntownie przebudowało trzecią generację Cayenne

Wprowadzając kompleksowe zmiany w układzie napędowym, podwoziu, konstrukcji i wyposażeniu. Zwiększyło to nie tylko osiągi na drodze i w terenie, ale także luksusowy komfort na co dzień.

Porsche gruntownie udoskonaliło swój odnoszący sukcesy luksusowy SUV. Nowe Cayenne debiutuje z wysoce cyfrową koncepcją wyświetlacza i sterowania, nową technologią podwozia i innowacyjnymi, zaawansowanymi technologicznie funkcjami.

 

Reflektory HD Matrix LED o wysokiej rozdzielczości zapewniają oświetlenie drogowe dostosowane do każdej sytuacji na drodze, system kontroli jakości powietrza filtruje zanieczyszczenia z powietrza we wnętrzu, a po raz pierwszy w Cayenne pasażerowie z przodu mają własny wyświetlacz informacyjno-rozrywkowy, do strumieniowego przesyłania wideo podczas jazdy. podróż np. Dzięki znacznie ulepszonej konstrukcji i większej gamie silników, Cayenne podkreśla, że jest najbardziej sportowym samochodem w swoim segmencie.

 

W nowym Cayenne Porsche zintegrowało całkowicie zmienioną koncepcję wyświetlania i sterowania. Nowe Porsche Driver Experience, wprowadzone po raz pierwszy w Porsche Taycan, koncentruje się na osi kierowcy i optymalizuje działanie. Funkcje, z których często korzysta kierowca, znajdują się bezpośrednio na kierownicy lub bezpośrednio obok niej.

 

Nowe Cayenne ma teraz szczególnie wyrazisty wygląd. Nowy przód w połączeniu z bardziej wysklepionymi błotnikami, nową maską i atrakcyjnymi technicznie reflektorami podkreśla szerokość pojazdu. Trójwymiarowe światła tylne, uporządkowane powierzchnie pod spodem i nowy tylny zderzak ze zintegrowanym uchwytem na tablicę rejestracyjną charakteryzują tył nowego Cayenne.

 

Porsche wyposaża teraz Cayenne fabrycznie w zawieszenie ze stalowymi sprężynami, w tym Porsche Active Suspension Management (PASM). Nowe amortyzatory z technologią 2-zaworową, a tym samym oddzielne stopnie odbicia i kompresji, umożliwiają optymalne osiągi we wszystkich sytuacjach na drodze. W szczególności komfort przy niskich prędkościach, prowadzenie podczas dynamicznego pokonywania zakrętów oraz wsparcie pochylenia i przechyłu zostały wyraźnie poprawione. Wrażenia z jazdy można dodatkowo poprawić dzięki nowemu adaptacyjnemu zawieszeniu pneumatycznemu z technologią 2-komorową i 2-zaworową. Poprawia to wrażenia z jazdy dzięki charakterystyce miękkiego zawieszenia, stabilizuje pojazd i upraszcza prowadzenie na drodze iw terenie – zarówno w porównaniu ze standardowym zawieszeniem, jak i poprzednim modelem. Jednocześnie adaptacyjne zawieszenie pneumatyczne poprawia precyzję jazdy i osiągi oraz ogranicza ruchy nadwozia w dynamicznych sytuacjach drogowych. Zawieszenie zapewnia jeszcze ostrzejsze rozróżnienie między trybami jazdy Normal, Sport i Sport Plus.

 

W Europie nowe Cayenne debiutuje z trzema różnymi wersjami silnikowymi. Szeroko udoskonalony czterolitrowy silnik V8 biturbo opracowany przez Porsche zastępuje poprzedni silnik V6 w nowym Cayenne S. Z maksymalną mocą 474 KM, przyspiesza zarówno SUV-a, jak i SUV-a Coupé do 100 km/h w 4,7 sekundy. Maksymalna prędkość wynosi 273 km/h. W świat Cayenne wkracza zoptymalizowany trzylitrowy silnik V6 z turbodoładowaniem. Generuje teraz 353 KM.

 

Sześciocylindrowy silnik stanowi również podstawę układu napędowego Cayenne E-Hybrid. W połączeniu z nowym silnikiem elektrycznym, ulepszonym o 30 kW do 130 kW (176 KM), łączna moc wzrasta do 470 KM. Wyposażony w akumulator wysokonapięciowy o pojemności zwiększonej z 17,9 kWh do 25,9 kWh, w zależności od poziomu wyposażenia, możliwy jest teraz zasięg w trybie czysto elektrycznym według WLTP do 90 kilometrów. Nowa pokładowa ładowarka o mocy 11 kW skraca teraz czas ładowania z odpowiedniego źródła zasilania do mniej niż dwóch i pół godziny, pomimo zwiększonej pojemności akumulatora. Podczas podróży zoptymalizowane tryby jazdy e-hybrydowej zwiększają wydajność pojazdu.

 

Poza Unią Europejską Turbo GT zaprojektowane z myślą o maksymalnych osiągach na drodze jest nadal najlepszym modelem w gamie Cayenne na większości rynków Porsche. Jest dostępny wyłącznie jako coupe i korzysta ze wszystkich optymalizacji i innowacji serii modelowej. Ponadto moc 4-litrowego silnika V8 biturbo w Turbo GT została zwiększona o 14 kW (19 KM) do 485 kW (659 KM). Cayenne Turbo GT przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,3 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 305 km/h.Kultowy Ford Bronco wkracza do Europy w ściśle ograniczonej liczbie i w ekstremalnych wariantach
Wiadomości | 15.03.23

Kultowy Ford Bronco wkracza do Europy w ściśle ograniczonej liczbie i w ekstremalnych wariantach

Ford ogłosił dzisiaj, że legendarny, całkowicie amerykański Ford Bronco 4x4 będzie wkrótce po raz pierwszy dostępny do zamówienia na wybranych rynkach europejskich.

Wreszcie jest! Honda CR-V Hybrid Racer
MotorSport | 01.03.23

Wreszcie jest! Honda CR-V Hybrid Racer

2,2-litrowa, podwójnie turbodoładowana, zelektryfikowana jednostka napędowa i skrzynia biegów Hondy V6 INDYCAR pod nadwoziem Hondy CR-V Hybrid, tworzy laboratorium na kołach.

Legendarne Lamborghini Murcielago i pierwszy silnik V12 nowego tysiąclecia
Super Cars | 22.09.22

Legendarne Lamborghini Murcielago i pierwszy silnik V12 nowego tysiąclecia

W 2022 roku Lamborghini świętuje legendarny 12-cylindrowy silnik, który napędza najbardziej kultowe modele od prawie 60 lat.