Super Cars | 20.10.20

Ponad 532 Km/h nowy rekord prędkości hipersamochodu SSC Tuatara

Wideo. Tuatara SSC to najszybszy samochód na świecie z maksymalną prędkością 532,8 km na godzinę.

Shelby SuperCars (SSC) North America ustanowiła nowy rekord prędkości samochodu produkcyjnego, osiągając prędkość 552,8 km na godzinę na siedmiomilowym odcinku zamkniętej drogi tuż za Las Vegas.

SSC North America, pierwsza amerykańska firma hipersamochodów, odzyskała upragniony tytuł „Najszybszego pojazdu produkcyjnego” na świecie, tym razem dzięki Tuatara o mocy 1750 KM.

 

Z uznanym na całym świecie profesjonalnym kierowcą wyścigowym, Oliverem Webbem, za kierownicą Tuatary, rekordowa jazda odbyła się rankiem w sobotę 10 października pod Las Vegas w pobliżu Pahrump w stanie Nevada wzdłuż siedmiomilowego odcinka State Route 160.

 

Webb pchnął SSC Tuatara do średniej prędkości 316,11 mil / h (508,73 km / h) po dwóch kolejnych szybkich przejazdach testowych o prędkości 301,07 mil / h (484,53 km / h) i 331,15 mil / h (532,93 km / h). Zgodnie z rekordowymi kryteriami Tuatara podróżował w przeciwnych kierunkach, osiągając prędkość w ciągu godziny, aby pobić rekord świata w kategorii „Najszybszy pojazd produkcyjny”.

 

Urzędnicy byli na miejscu, aby sprawdzić, czy spełnione zostały wszystkie kryteria rekordu świata - w tym przegląd pomiarów Dewetron GPS, które śledzą przebiegi prędkości przy użyciu średnio 15 satelitów - i potwierdzić nowy rekord.

 

„Minęło dziesięć lat, odkąd ustanowiliśmy ten rekord naszym pierwszym samochodem, Ultimate Aero, a Tuatara jest o całe ligi przed nami. Jego wyniki odzwierciedlają poświęcenie i skupienie, z jakim dążyliśmy do tego osiągnięcia ”- powiedział Jerod Shelby, dyrektor generalny SSC. „Byliśmy bardzo blisko osiągnięcia teoretycznych liczb, co jest zdumiewające w prawdziwym świecie na drodze publicznej. Nowe roszczenie Ameryki do zwycięstwa w „lądowym wyścigu kosmicznym” będzie trudne do pokonania ”.

 

„Było tam zdecydowanie więcej. A w lepszych warunkach wiem, że mogliśmy jechać szybciej ”- powiedział Oliver Webb, który był pilotem rekordowego biegu. „Kiedy zbliżałem się do 331 mil na godzinę, Tuatara w ciągu ostatnich pięciu sekund wzrósł prawie 20 mil na godzinę. Nadal dobrze ciągnął. Jak powiedziałem Jerodowi, w samochodzie jeszcze nie brakowało pary. Boczne wiatry to wszystko, co uniemożliwiło nam uświadomienie sobie ograniczeń samochodu ”.Volkswagen zapowiada premierę nowego Arteona pod koniec tego miesiąca
Wiadomości | 03.06.20

Volkswagen zapowiada premierę nowego Arteona pod koniec tego miesiąca

Volkswagen przedstawia informacje na temat nowego Arteona: zapowiedź premiery modelu.

Mitsubishi Outlander PHEV już w polskich salonach
Wiadomości | 28.04.20

Mitsubishi Outlander PHEV już w polskich salonach

Do polskich salonów Mitsubishi Motors dotarły właśnie pierwsze dostawy debiutującego właśnie najnowszego modelu Mitsubishi Outlander PHEV 2020 - najpopularniejszego na świecie i w Europie samochodu SUV z elektrycznym napędem hybrydowym z zasilaniem z gniazdka (plug-in).

SEAT Sales Online. Kolejna marka zaczyna sprzedaż swoich samochodów przez internet
Wiadomości | 04.08.20

SEAT Sales Online. Kolejna marka zaczyna sprzedaż swoich samochodów przez internet

Nowa platforma SEAT-a zapewni wgląd w ofertę nowych samochodów z całej Polski dostępnych od ręki. Producent rozbudował intuicyjną wyszukiwarkę pojazdów o opcję wyboru sposobu finansowania, dostosowanego do potrzeb firmy i osób prywatnych.