Super Cars | 20.10.20

Ponad 532 Km/h nowy rekord prędkości hipersamochodu SSC Tuatara

Wideo. Tuatara SSC to najszybszy samochód na świecie z maksymalną prędkością 532,8 km na godzinę.

Shelby SuperCars (SSC) North America ustanowiła nowy rekord prędkości samochodu produkcyjnego, osiągając prędkość 552,8 km na godzinę na siedmiomilowym odcinku zamkniętej drogi tuż za Las Vegas.

SSC North America, pierwsza amerykańska firma hipersamochodów, odzyskała upragniony tytuł „Najszybszego pojazdu produkcyjnego” na świecie, tym razem dzięki Tuatara o mocy 1750 KM.

 

Z uznanym na całym świecie profesjonalnym kierowcą wyścigowym, Oliverem Webbem, za kierownicą Tuatary, rekordowa jazda odbyła się rankiem w sobotę 10 października pod Las Vegas w pobliżu Pahrump w stanie Nevada wzdłuż siedmiomilowego odcinka State Route 160.

 

Webb pchnął SSC Tuatara do średniej prędkości 316,11 mil / h (508,73 km / h) po dwóch kolejnych szybkich przejazdach testowych o prędkości 301,07 mil / h (484,53 km / h) i 331,15 mil / h (532,93 km / h). Zgodnie z rekordowymi kryteriami Tuatara podróżował w przeciwnych kierunkach, osiągając prędkość w ciągu godziny, aby pobić rekord świata w kategorii „Najszybszy pojazd produkcyjny”.

 

Urzędnicy byli na miejscu, aby sprawdzić, czy spełnione zostały wszystkie kryteria rekordu świata - w tym przegląd pomiarów Dewetron GPS, które śledzą przebiegi prędkości przy użyciu średnio 15 satelitów - i potwierdzić nowy rekord.

 

„Minęło dziesięć lat, odkąd ustanowiliśmy ten rekord naszym pierwszym samochodem, Ultimate Aero, a Tuatara jest o całe ligi przed nami. Jego wyniki odzwierciedlają poświęcenie i skupienie, z jakim dążyliśmy do tego osiągnięcia ”- powiedział Jerod Shelby, dyrektor generalny SSC. „Byliśmy bardzo blisko osiągnięcia teoretycznych liczb, co jest zdumiewające w prawdziwym świecie na drodze publicznej. Nowe roszczenie Ameryki do zwycięstwa w „lądowym wyścigu kosmicznym” będzie trudne do pokonania ”.

 

„Było tam zdecydowanie więcej. A w lepszych warunkach wiem, że mogliśmy jechać szybciej ”- powiedział Oliver Webb, który był pilotem rekordowego biegu. „Kiedy zbliżałem się do 331 mil na godzinę, Tuatara w ciągu ostatnich pięciu sekund wzrósł prawie 20 mil na godzinę. Nadal dobrze ciągnął. Jak powiedziałem Jerodowi, w samochodzie jeszcze nie brakowało pary. Boczne wiatry to wszystko, co uniemożliwiło nam uświadomienie sobie ograniczeń samochodu ”.BMW XM Label Red, najmocniejszy model BMW M, jaki kiedykolwiek powstał
Super Cars | 12.04.23

BMW XM Label Red, najmocniejszy model BMW M, jaki kiedykolwiek powstał

738 KM. BMW M prezentuje jeszcze mocniejszą, bardziej ekskluzywną wersję swojego pierwszego w historii zelektryfikowanego pojazdu o wysokich osiągach.

Bugatti Chiron w specjalnej edycji
Super Cars | 24.11.20

Bugatti Chiron w specjalnej edycji

Ekskluzywna edycja oddająca hołd legendarnym francuskim pilotom, którzy byli również słynnymi kierowcami wyścigowymi.

Pod prąd nowym tunelem na Zakopiance
Wiadomości | 13.01.23

Pod prąd nowym tunelem na Zakopiance

Skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy, który zawrócił i pojechał pod prąd w tunelu na drodze ekspresowej S7 pod Luboniem Małym.