MotorSport | 06.10.22

Po raz pierwszy na świecie zaprezentowano Mustanga GT Supercar siódmej generacji

Zupełnie nowy samochód wyścigowy Ford Mustang GT Supercars napędzany przez 600-konny silnik produkcyjny Ford Coyote V8 zadebiutuje w rywalizacji w 2023.

Ford zaprezentował dziś pierwszego Mustanga siódmej generacji przygotowanego do wyścigów, który zadebiutuje w rywalizacji w 2023 roku w nowej erze „Gen3”. Prezentacja Mustanga Supercar jest pierwszą z wielu, ponieważ Mustang ściga się również w globalnych zawodach GT3, GT4, NASCAR i NHRA.

 

W zeszłym miesiącu w Detroit zaprezentowano drogowe warianty Mustanga siódmej generacji, w tym samym czasie pokazano wygenerowane komputerowo zdjęcia samochodów wyścigowych.

 

„Mustang od 58 lat jest kultową marką na torze i poza nim, a jego legenda będzie kontynuowana na całym świecie. Zawsze mówimy, że Mustang urodził się, by się ścigać, a dziś jest to bardziej prawdziwe niż kiedykolwiek. Mustang GT Supercar jest gotowy do wyścigu w 2023 roku”.

 

Mustang Supercar został zbudowany przez zespół homologacyjny Forda Dick Johnson Racing we współpracy z Ford Performance, w ramach przygotowań do sezonu 2023, kiedy rozpocznie się nowa era wyścigów Supercars.

 

Mustang GT Supercar Gen3 bardziej przypomina swojego drogowego odpowiednika, z seryjnym silnikiem Coyote V8, niską linią dachu i długą maską, które sprawiają, że Mustang jest ulubionym samochodem sportowym na świecie.Amerykańsko-chiński hipersamochód HONGQI S9 wyprodukowany we Włoszech
Super Cars | 11.08.21

Amerykańsko-chiński hipersamochód HONGQI S9 wyprodukowany we Włoszech

Silk-FAW Automotive wybiera Włochy do debiutu hipersamochodu za 1,8 mln USD z 1400-konnym silnikiem. Model S9 zostanie zaprezentowany podczas Milan Design Week.

Minimalistyczne i wszechstronne: nowe MINI Countryman
Premiery | 01.09.23

Minimalistyczne i wszechstronne: nowe MINI Countryman

Wyższe, dłuższe i w charakterze MINI – z dodatkowymi 6 cm wysokości i 13 cm długości nowy Countryman wyraźnie urósł w porównaniu z poprzednim modelem.

Koenigsegg Jesko samochód gotowy do produkcji
Super Cars | 19.07.21

Koenigsegg Jesko samochód gotowy do produkcji

Koenigsegg pokazał pierwszy przedseryjny samochód produkcyjny modelu, który po raz pierwszy zobaczyliśmy podczas Salonu Samochodowego w Genewie w 2019 roku.