MotorSport | 06.10.22

Po raz pierwszy na świecie zaprezentowano Mustanga GT Supercar siódmej generacji

Zupełnie nowy samochód wyścigowy Ford Mustang GT Supercars napędzany przez 600-konny silnik produkcyjny Ford Coyote V8 zadebiutuje w rywalizacji w 2023.

Ford zaprezentował dziś pierwszego Mustanga siódmej generacji przygotowanego do wyścigów, który zadebiutuje w rywalizacji w 2023 roku w nowej erze „Gen3”. Prezentacja Mustanga Supercar jest pierwszą z wielu, ponieważ Mustang ściga się również w globalnych zawodach GT3, GT4, NASCAR i NHRA.

 

W zeszłym miesiącu w Detroit zaprezentowano drogowe warianty Mustanga siódmej generacji, w tym samym czasie pokazano wygenerowane komputerowo zdjęcia samochodów wyścigowych.

 

„Mustang od 58 lat jest kultową marką na torze i poza nim, a jego legenda będzie kontynuowana na całym świecie. Zawsze mówimy, że Mustang urodził się, by się ścigać, a dziś jest to bardziej prawdziwe niż kiedykolwiek. Mustang GT Supercar jest gotowy do wyścigu w 2023 roku”.

 

Mustang Supercar został zbudowany przez zespół homologacyjny Forda Dick Johnson Racing we współpracy z Ford Performance, w ramach przygotowań do sezonu 2023, kiedy rozpocznie się nowa era wyścigów Supercars.

 

Mustang GT Supercar Gen3 bardziej przypomina swojego drogowego odpowiednika, z seryjnym silnikiem Coyote V8, niską linią dachu i długą maską, które sprawiają, że Mustang jest ulubionym samochodem sportowym na świecie.Acura Integra zapowiedź sportowego kompaktu premium nowej generacji
Premiery | 14.11.21

Acura Integra zapowiedź sportowego kompaktu premium nowej generacji

Integra Prototype zwiastuje powrót kultowego modelu, który będzie sportowym kompaktem premium z linią dachu przypominającą coupe i wszechstronną pięciodrzwiową konstrukcją typu liftback.

Poznaj najlepiej sprzedający się samochód sportowy na świecie ostatniej dekady
Wiadomości | 19.04.23

Poznaj najlepiej sprzedający się samochód sportowy na świecie ostatniej dekady

W ciągu ostatnich 10 lat żaden inny samochód sportowy nie sprzedał się lepiej niż Mustang a siódma generacja będzie sprzedawana na ponad 100 rynkach na całym świecie.

Mobilize Limo limuzyna dostępna wyłącznie w ramach subskrypcji
Elektryczne | 28.08.21

Mobilize Limo limuzyna dostępna wyłącznie w ramach subskrypcji

Nowa marka mobilna Grupy Renault przedstawia nowego całkowicie elektrycznego sedana dostępnego wyłącznie w ramach subskrypcji, który ma wejść na rynek w 2022 roku.