Concept Cars | 05.08.23

Pininfarina zaprezentowało nowy elektryczny koncept SUV-a Pura Vision

Elegancka sylwetka i dramatyczne proporcje tego studium projektowego wyrażają filozofię projektowania przekształcając DNA kultowych modeli z przeszłości, aby zdefiniować przyszłość.

Automobili Pininfarina wprowadza pionierską nową erę elektrycznego luksusu dzięki koncepcji projektowej PURA Vision. Elegancka sylwetka i dramatyczne proporcje tego studium projektowego wyrażają filozofię projektowania PURA Automobili Pininfarina, bez wysiłku przekształcając DNA kultowych modeli z przeszłości Pininfarina SpA, aby zdefiniować przyszłość – wyobrażoną tutaj jako piękny elektryczny luksusowy pojazd użytkowy (e-LUV).

 

Nowa koncepcja projektowa zainspiruje następną generację luksusowych pojazdów elektrycznych Automobili Pininfarina i zadebiutuje podczas sierpniowego Monterey Car Week, gdzie pojawi się wraz z niedawno zaprezentowanym Battista Edizione Nino Farina hyper GT i innym nowym pojazdem produkcyjnym równie wykwintna, ale inna propozycja, która sama w sobie definiuje nowy gatunek przyjemności z jazdy.

PURA Vision reprezentuje uderzającą interpretację elektrycznego luksusowego pojazdu użytkowego, z odważnymi proporcjami kabiny i tyłu, które łączą ponadczasowe piękno z wyrafinowanymi detalami, tworząc dynamiczną tożsamość z niepowtarzalną prezencją. Charakterystyczne cechy obejmują wąską szybę i trzykrotnie otwierane drzwi bez słupków, które zapewniają doskonały dostęp do jego wyrafinowanej kabiny.

 

Paolo Dellachà, dyrektor generalny Automobili Pininfarina, powiedział: „PURA Vision jest pomostem od naszej teraźniejszości do ekscytującego nowego rozdziału w historii Automobili Pininfarina. W naszym piątym roku świętowaliśmy już nasze wyjątkowe dziedzictwo, wprowadzając Battista Edizione Nino Farina. PURA Vision zapowiada ekscytującą przyszłość i pokazuje, co można osiągnąć, jeśli zastosujemy nasze zasady projektowania PURA do całkowicie nowego rodzaju pojazdu.

 

„Dużo ważniejsza niż tylko koncepcja zapowiadająca jeden nadchodzący pojazd, PURA Vision prezentuje ostrą, nowoczesną filozofię projektowania inspirowaną bogatym dziedzictwem Pininfariny i określającą niepowtarzalny przepis na kolekcję pięknych nowych luksusowych samochodów”.

 

„Pierwszy z naszego nowego portfolio – spektakularne z wyglądu i inna propozycja, ale wyraźnie inspirowana PURA Vision – zostanie zaprezentowany wraz z tą wspaniałą koncepcją projektową w prywatnej rezydencji Automobili Pininfarina podczas Monterey Car Week (17-20 sierpnia), a także w The Quail – A Motorsports Gathering (18 sierpnia 2023).”

 

Ponadczasowe wzornictwo jest znakiem rozpoznawczym projektów Pininfarina od 94 lat, a PURA Vision zapewnia charakterystyczne piękno poprzez połączenie klasycznych proporcji i wykwintnych detali. Z niską maską i wysokimi błotnikami, zainspirowany kultową Cisitalia z 1947 r. – pierwszym pojazdem, który wszedł do kolekcji Museum of Modern Art (MoMA) w Nowym Jorku, stanowi unikalną rzeźbiarską deklarację.

 Dla kogo blokady alkoholowe?
Wiadomości | 28.03.23

Dla kogo blokady alkoholowe?

Czy Polacy popierają pomysł instalowania blokad alkoholowych? Blokada alkoholowa to rozwiązanie pełniące rolę złagodzenia kary za jazdę pod wpływem alkoholu.

Światowa premiera nowej Toyoty Century
Premiery | 07.09.23

Światowa premiera nowej Toyoty Century

Samochód, który od 1967 roku jest w Japonii synonimem komfortu podróżowania, otrzymał nadwozie typu SUV oraz napęd hybrydowy plug-in z silnikiem V6. Toyota Century będzie oferowana na japońskim rynku.

Dodge Muscle w pogoni za mocą. Zobacz wydarzenie online
Wiadomości | 02.07.20

Dodge Muscle w pogoni za mocą. Zobacz wydarzenie online

Nigdy nie było lepszego czasu, aby być fanem American Muscle! Zapraszamy na event przygotowany przez markę Dodge. Wybierz się na wirtualną wycieczkę.