Premiery | 31.08.23

Światowa premiera zupełnie nowego Volkswagena Passata Variant

Volkswagen prezentuje dziewiątą generację Passata, który sprzedał się na całym świecie w ponad 34 milionach egzemplarzy.

Podczas światowej premiery Volkswagen prezentuje pierwsze zdjęcia i fakty dotyczące całkowicie nowo opracowanego Passata. Koncentrujemy się na mocnej aerodynamicznej konstrukcji, nowych, wysokowydajnych napędach, wysokiej jakości i szeregu nowych technologii. Już za kilka dni pojazd zostanie po raz pierwszy zaprezentowany publiczności na targach IAA Mobility w Monachium (5–9 września 2023 r.). Nowy Passat zostanie wprowadzony na rynek jako wszechstronny wariant w pierwszym kwartale 2024 roku. Z ponad 34 milionami egzemplarzy sprzedanych na całym świecie, Passat jest najlepiej sprzedającym się Volkswagenem wszechczasów, zaraz po Golfie, a przed Garbusem.

 

50 lat, 34 miliony pojazdów Passat. Dokładnie 50 lat temu na rynek trafił jeden z najbardziej udanych pojazdów Volkswagena: Passat. Z ponad 34 milionami sprzedanych egzemplarzy na całym świecie, jest to najlepiej sprzedający się Volkswagen wszechczasów, po Golfie i przed Garbusem. Podczas światowej premiery na targach IAA Mobility w Monachium (5–9 września 2023 r.) Volkswagen po raz pierwszy zaprezentuje publiczności wszystkie szczegóły całkowicie nowo opracowanego Passata. Nowy Passat zostanie wprowadzony na rynek jako wszechstronny wariant w pierwszym kwartale 2024 roku. Czysty i mocny – nowy design to wyraźnie Passat, wyraźnie Volkswagen, a jednocześnie wyraźnie nowy pod każdym względem. Innowacyjna gama trzech nowych napędów hybrydowych typu plug-in i typu „mild hybrid” oraz pięciu wariantów silników benzynowych z turbodoładowaniem i silników wysokoprężnych z turbodoładowaniem charakteryzuje się wydajnością. Cichy i przestronny Passat Variant oferuje wysoki poziom komfortu podróżowania i będzie opcjonalnie dostępny z nowym adaptacyjnym układem jezdnym (DCC Pro) i nowymi fotelami ergoActive (z pneumatycznym masażem punktów nacisku). Volkswagen całkowicie na nowo opracował intuicyjną obsługę i postępowe funkcje modułowej matrycy informacyjno-rozrywkowej czwartej generacji (MIB4). Nowy Passat może także opcjonalnie parkować samodzielnie i pokonywać duże odległości w trybie jazdy wspomaganej.

 

Progresywny MQB evo. Najnowszy etap ewolucji modułowej platformy z matrycą poprzeczną (MQB evo) stanowi zaawansowaną technologicznie podstawę dziewiątej generacji Passata. Przyszli klienci skorzystają ze znacznych korzyści skali oferowanych przez tę zaawansowaną technologicznie platformę matrycową. Dzieje się tak dlatego, że w tym bestsellerowym modelu zastosowano wiele nowych systemów, a koszty ich rozwoju są wspólne dla wszystkich linii produktów MQB. W ten sposób Volkswagen demokratyzuje innowacje i udostępnia je setkom tysięcy kierowców pojazdów na całym świecie.

 

Nowe dyski typu plug-in i łagodne hybrydy. Do najważniejszych cech technicznych należą dwa całkowicie nowe napędy hybrydowe typu plug-in (eHybrid) o mocy systemowej 150 kW (204 KM) i 200 kW (272 KM). W połączeniu z nowym akumulatorem o pojemności 19,7 kWh (zawartość energii netto) umożliwiają one zasięg w trybie całkowicie elektrycznym wynoszący około 100 km. Odległość ta sprawia, że nowy Passat Variant staje się pojazdem elektrycznym do codziennego użytku. Biorąc za przykład Niemcy: według badania opublikowanego przez Federalne Ministerstwo Cyfryzacji i Transportu: 95 procent wszystkich podróży samochodem odbywa się na dystansie krótszym niż 50 km i 99 procent krótszym niż 100 km.Toyota przedstawia potężną i w pełni hybrydową Camry nowej generacji
Premiery | 16.11.23

Toyota przedstawia potężną i w pełni hybrydową Camry nowej generacji

Toyota Camry wkracza w dziewiątą generację z nowym, świeżym wyglądem, ulepszonymi osiągami i hybrydowym układem napędowym stworzonym do jazdy.

Światowy debiut Mitsubishi Eclipse Cross PHEV
Premiery | 04.12.20

Światowy debiut Mitsubishi Eclipse Cross PHEV

Najważniejszym wyróżnikiem nowego modelu jest unikatowy napęd - elektryczny i hybrydowy z możliwością szybkiego ładowania - w 25 minut.

Rusza produkcja europejskiego samochodu roku 2023 jednocześnie pierwszego w historii marki modelu z napędem elektrycznym
Wiadomości | 07.02.23

Rusza produkcja europejskiego samochodu roku 2023 jednocześnie pierwszego w historii marki modelu z napędem elektrycznym

Krótko po przyznaniu nowemu Jeepowi Avenger tytułu Europejskiego Samochodu Roku, w zakładzie Stellantis w Tychach rozpoczęto regularną produkcję tego modelu.