Concept Cars | 31.03.23

Pierwsze zdjęcia modelu Lancia Concept

To w 100% elektryczny samochód koncepcyjny, który jest pierwszym modelem nowej ery Lancii, z charakterystycznymi elementami, które można będzie znaleźć w przyszłych modelach marki.


Pierwsze zdjęcia modelu Lancia Concept

„Lancia Concept to manifest marki na następne dziesięć lat” - powiedział Luca Napolitano, dyrektor generalny marki Lancia. „To w 100% elektryczny samochód koncepcyjny, który stanowi ewolucję Lancii Pu+Ra Zero, trójwymiarowej rzeźby zaprezentowanej w listopadzie ubiegłego roku podczas Lancia Design Day. Koncept ten jest pierwszym samochodem nowej ery Lancii, z charakterystycznymi elementami, które można będzie znaleźć w przyszłych modelach, a odnoszących się do designu, zrównoważonego rozwoju, technologii i elektryfikacji. Lancia Concept zostanie zaprezentowana podczas konferencji prasowej „Emozione Pu+Ra”, która odbędzie się 15 kwietnia i jestem pewien, że zrobi wrażenie na miłośnikach marki Lancia z całego świata.”

 

Lancia Concept oferuje innowacyjny kolisty dach, który zapewnia panoramiczny widok, maksymalnie wykorzystując naturalne światło słoneczne. Ten elegancki i stylowy element nawiązuje do prostych i geometrycznych kształtów charakterystycznych dla designu Lancii i doskonale komponuje się ze zmysłową linią boczną.

 

Z tyłu, Lancia Concept posiada kultowe okrągłe tylne światła nawiązujące do najbardziej radykalnego ducha marki i legendarnej Lancii Stratos. Nowy napis Lancia umieszczony pomiędzy tylnymi światłami jest wykonany oryginalną i charakterystyczną czcionką inspirowaną światem mody.

 

Na tylnej szybie, poziome listwy interpretują w nowoczesny sposób słynną, chroniącą przed słońcem, strukturę inspirowaną wenecką żaluzją modelu Lancia Beta HPE z lat 70-tych. W ten sposób odtworzono przytulny, domowy nastrój charakterystyczny dla włoskich salonów, teraz dodatkowo podkreślony przez duże okna.Mach-E Błyskawica
Elektryczne | 11.02.21

Mach-E Błyskawica

Czy może pokonać ładunek błyskawicy?

Tym razem zapowiedź premiery nowego Bentleya Bentayga
Wiadomości | 23.06.20

Tym razem zapowiedź premiery nowego Bentleya Bentayga

Nowy Bentayga, to dzięki niemu Bentley kontynuuje tworzenie SUV-ów, które są najszybsze, najbardziej luksusowe i najbardziej wszechstronne na świecie, prezentując niespotykany luksus w połączeniu z bezproblemową wydajnością i codzienną użytecznością.

W 25 lat globalna sprzedaż Toyoty Yaris przekroczyła 10 milionów egzemplarzy
Wiadomości | 31.03.23

W 25 lat globalna sprzedaż Toyoty Yaris przekroczyła 10 milionów egzemplarzy

10-milionowy Yaris w wersji GR SPORT zjechał z linii produkcyjnych w fabryce we Francji 30 marca i został dostarczony do klienta mieszkającego w okolicach Paryża.