Concept Cars | 31.03.23

Pierwsze zdjęcia modelu Lancia Concept

To w 100% elektryczny samochód koncepcyjny, który jest pierwszym modelem nowej ery Lancii, z charakterystycznymi elementami, które można będzie znaleźć w przyszłych modelach marki.


Pierwsze zdjęcia modelu Lancia Concept

„Lancia Concept to manifest marki na następne dziesięć lat” - powiedział Luca Napolitano, dyrektor generalny marki Lancia. „To w 100% elektryczny samochód koncepcyjny, który stanowi ewolucję Lancii Pu+Ra Zero, trójwymiarowej rzeźby zaprezentowanej w listopadzie ubiegłego roku podczas Lancia Design Day. Koncept ten jest pierwszym samochodem nowej ery Lancii, z charakterystycznymi elementami, które można będzie znaleźć w przyszłych modelach, a odnoszących się do designu, zrównoważonego rozwoju, technologii i elektryfikacji. Lancia Concept zostanie zaprezentowana podczas konferencji prasowej „Emozione Pu+Ra”, która odbędzie się 15 kwietnia i jestem pewien, że zrobi wrażenie na miłośnikach marki Lancia z całego świata.”

 

Lancia Concept oferuje innowacyjny kolisty dach, który zapewnia panoramiczny widok, maksymalnie wykorzystując naturalne światło słoneczne. Ten elegancki i stylowy element nawiązuje do prostych i geometrycznych kształtów charakterystycznych dla designu Lancii i doskonale komponuje się ze zmysłową linią boczną.

 

Z tyłu, Lancia Concept posiada kultowe okrągłe tylne światła nawiązujące do najbardziej radykalnego ducha marki i legendarnej Lancii Stratos. Nowy napis Lancia umieszczony pomiędzy tylnymi światłami jest wykonany oryginalną i charakterystyczną czcionką inspirowaną światem mody.

 

Na tylnej szybie, poziome listwy interpretują w nowoczesny sposób słynną, chroniącą przed słońcem, strukturę inspirowaną wenecką żaluzją modelu Lancia Beta HPE z lat 70-tych. W ten sposób odtworzono przytulny, domowy nastrój charakterystyczny dla włoskich salonów, teraz dodatkowo podkreślony przez duże okna.Nowy elektryczny samochód sportowy Piëch GT
Super Cars | 11.10.21

Nowy elektryczny samochód sportowy Piëch GT

Po oszałamiającym debiucie wersji koncepcyjnej podczas Geneva Motor Show 2019, przyszedł czas na model produkcyjny pod nazwą Piëch GT.

Następna generacja modeli BMW zostanie wyposażona w wyświetlacz panoramiczny
Wiadomości | 16.03.23

Następna generacja modeli BMW zostanie wyposażona w wyświetlacz panoramiczny

BMW Panoramic Vision: od 2025 roku do produkcji seryjnej wejdzie nowy wyświetlacz Head-Up na całą szerokość przedniej szyby.

Nissan prezentuje koncepcyjny kabriolet Max-Out EV
Concept Cars | 02.02.23

Nissan prezentuje koncepcyjny kabriolet Max-Out EV

Dwumiejscowy kabriolet został zaprojektowany tak, aby zapewniać wyzwalające poczucie otwartości, oferując jednocześnie udoskonalone, dynamiczne wrażenia z jazdy.