Concept Cars | 31.03.23

Pierwsze zdjęcia modelu Lancia Concept

To w 100% elektryczny samochód koncepcyjny, który jest pierwszym modelem nowej ery Lancii, z charakterystycznymi elementami, które można będzie znaleźć w przyszłych modelach marki.


Pierwsze zdjęcia modelu Lancia Concept

„Lancia Concept to manifest marki na następne dziesięć lat” - powiedział Luca Napolitano, dyrektor generalny marki Lancia. „To w 100% elektryczny samochód koncepcyjny, który stanowi ewolucję Lancii Pu+Ra Zero, trójwymiarowej rzeźby zaprezentowanej w listopadzie ubiegłego roku podczas Lancia Design Day. Koncept ten jest pierwszym samochodem nowej ery Lancii, z charakterystycznymi elementami, które można będzie znaleźć w przyszłych modelach, a odnoszących się do designu, zrównoważonego rozwoju, technologii i elektryfikacji. Lancia Concept zostanie zaprezentowana podczas konferencji prasowej „Emozione Pu+Ra”, która odbędzie się 15 kwietnia i jestem pewien, że zrobi wrażenie na miłośnikach marki Lancia z całego świata.”

 

Lancia Concept oferuje innowacyjny kolisty dach, który zapewnia panoramiczny widok, maksymalnie wykorzystując naturalne światło słoneczne. Ten elegancki i stylowy element nawiązuje do prostych i geometrycznych kształtów charakterystycznych dla designu Lancii i doskonale komponuje się ze zmysłową linią boczną.

 

Z tyłu, Lancia Concept posiada kultowe okrągłe tylne światła nawiązujące do najbardziej radykalnego ducha marki i legendarnej Lancii Stratos. Nowy napis Lancia umieszczony pomiędzy tylnymi światłami jest wykonany oryginalną i charakterystyczną czcionką inspirowaną światem mody.

 

Na tylnej szybie, poziome listwy interpretują w nowoczesny sposób słynną, chroniącą przed słońcem, strukturę inspirowaną wenecką żaluzją modelu Lancia Beta HPE z lat 70-tych. W ten sposób odtworzono przytulny, domowy nastrój charakterystyczny dla włoskich salonów, teraz dodatkowo podkreślony przez duże okna.Światowa premiera całkiem nowego BMW serii 4 Coupe
Premiery | 02.06.20

Światowa premiera całkiem nowego BMW serii 4 Coupe

Prosto z Monachium BMW prezentuje najnowszy model z serii 4 coupe.

Rolls-Royce potwierdził swój pierwszy w pełni elektryczny samochód
Wiadomości | 29.09.21

Rolls-Royce potwierdził swój pierwszy w pełni elektryczny samochód

W historycznym ogłoszeniu firma Rolls-Royce Motor Cars ogłosiła dzisiaj, że zbliżają się testy drogowe swojego pierwszego w pełni elektrycznego samochodu.

WM Motor dostarczył 30 000 sztuk swojego elektrycznego SUV-a
Elektryczne | 13.07.20

WM Motor dostarczył 30 000 sztuk swojego elektrycznego SUV-a

Firma WM Motor osiągnęła dziś nowy kamień milowy w rozwoju, dostarczając 30 000. inteligentnego SUV-a z napędem elektrycznym w wersji EX5.