Super Cars | 25.06.20

Pewnie nie słyszałeś o Donkervoort holenderskim producencie super sportowych samochodów

Donkervoort Automobielen D8 GTO-JD70 został opracowany jako hołd dla 70. urodzin jego założyciela, Joopa Donkervoorta.

D8 GTO-JD70

Napędzany zoptymalizowaną, wyścigową wersją mocnego, pięciocylindrowego silnika z turbodoładowaniem Audi Sport 2.5L, JD70 waży mniej niż 700 kg.

 

Nie jest to specjalistyczny samochód gąsienicowy, a został opracowany z myślą zarówno o drodze, jak i torze wyścigowym.

 

Kolejna odsłona zabójczego supersamochodu legendy Donkervoort D8 GTO przebije się przez barierę 2G, zapewniając zdumiewającą zdolność pokonywania zakrętów, dopasowując się do jej miażdżącego przyspieszenia.

 

D8 GTO-JD70 będzie w stanie przyciągać ponad 2G przyspieszenia bocznego na zakrętach, nawet w standardowym wykończeniu i na standardowych oponach Nankang, a także więcej niż 1G przyspieszenia.

 

Wprowadził się również do nowego, śmiałego świata z dostępnością w pełni regulowanego elektrycznego wspomagania kierownicy, aby zmniejszyć wysiłek fizyczny podczas jazdy, zachowując tradycyjną intymność kierowania przez Donkervoort.

 

„JD70 wykroczył poza zwykłe środki przyspieszania i hamowania, a my teraz używamy sił G, ale samochód wciąż jest czystą maszyną kierowcy, jak nic innego na rynku” - powiedział Denis Donkervoort, dyrektor zarządzający Donkervoort Automobielen.

 

„JD70 to destylacja wszystkiego, co wiemy i wszystkiego, czego nauczyliśmy się na drodze i torze wyścigowym, z dni na torze i rozmów z klientami oraz, oczywiście, z własnych pomysłów Joopa na temat tego, jaki supersamochód powinien być dla jego kierowcy.

 

„Donkervoort pracował nad dostarczeniem supersamochodu dla ludzi, którzy myślą o podwyższonych zmysłach i czystości niefiltrowanych wrażeń z jazdy, a JD70 został zaprojektowany tak, aby umożliwić kierowcom niezachwianą więź z ich maszynami” - powiedział.

 

Zostanie zbudowanych tylko 70 JD70 - jeden na każdy rok życia Joopa (do tej pory) - pierwsze dostawy zaplanowano na 11 czerwca 2020 r.

 

Model D8 GTO-JD70 będzie dostępny od 163 636,36 € (bez podatków).Jedyny egzemplarz Bugatti Chiron Profilée wystawiony na aukcję przez RM Sotheby's
Super Cars | 18.01.23

Jedyny egzemplarz Bugatti Chiron Profilée wystawiony na aukcję przez RM Sotheby's

Tej okazji do posiadania części historii Bugatti (oczywiście jeśli masz wolne kilka milionów euro) po prostu nie można przegapić.

Hyundai RN22e, wizja sportowego samochodu elektrycznego marki N ujrzała światło dzienne
MotorSport | 07.10.22

Hyundai RN22e, wizja sportowego samochodu elektrycznego marki N ujrzała światło dzienne

RN22e, oparty na modelu IONIQ 6 to więcej niż laboratorium na kołach to esencja doświadczeń sportów motorowych submarki N od Hyundaia.

Zupełnie nowy Infiniti QX55 kolejny przełomowy model luksusowej marki
Premiery | 19.11.20

Zupełnie nowy Infiniti QX55 kolejny przełomowy model luksusowej marki

Prowokacyjny kształt i dekadenckie wnętrze podkreślają zupełnie nowego SUV-a, który trafi do USA i Kanady wiosną 2021 roku.