Super Cars | 25.06.20

Pewnie nie słyszałeś o Donkervoort holenderskim producencie super sportowych samochodów

Donkervoort Automobielen D8 GTO-JD70 został opracowany jako hołd dla 70. urodzin jego założyciela, Joopa Donkervoorta.

D8 GTO-JD70

Napędzany zoptymalizowaną, wyścigową wersją mocnego, pięciocylindrowego silnika z turbodoładowaniem Audi Sport 2.5L, JD70 waży mniej niż 700 kg.

 

Nie jest to specjalistyczny samochód gąsienicowy, a został opracowany z myślą zarówno o drodze, jak i torze wyścigowym.

 

Kolejna odsłona zabójczego supersamochodu legendy Donkervoort D8 GTO przebije się przez barierę 2G, zapewniając zdumiewającą zdolność pokonywania zakrętów, dopasowując się do jej miażdżącego przyspieszenia.

 

D8 GTO-JD70 będzie w stanie przyciągać ponad 2G przyspieszenia bocznego na zakrętach, nawet w standardowym wykończeniu i na standardowych oponach Nankang, a także więcej niż 1G przyspieszenia.

 

Wprowadził się również do nowego, śmiałego świata z dostępnością w pełni regulowanego elektrycznego wspomagania kierownicy, aby zmniejszyć wysiłek fizyczny podczas jazdy, zachowując tradycyjną intymność kierowania przez Donkervoort.

 

„JD70 wykroczył poza zwykłe środki przyspieszania i hamowania, a my teraz używamy sił G, ale samochód wciąż jest czystą maszyną kierowcy, jak nic innego na rynku” - powiedział Denis Donkervoort, dyrektor zarządzający Donkervoort Automobielen.

 

„JD70 to destylacja wszystkiego, co wiemy i wszystkiego, czego nauczyliśmy się na drodze i torze wyścigowym, z dni na torze i rozmów z klientami oraz, oczywiście, z własnych pomysłów Joopa na temat tego, jaki supersamochód powinien być dla jego kierowcy.

 

„Donkervoort pracował nad dostarczeniem supersamochodu dla ludzi, którzy myślą o podwyższonych zmysłach i czystości niefiltrowanych wrażeń z jazdy, a JD70 został zaprojektowany tak, aby umożliwić kierowcom niezachwianą więź z ich maszynami” - powiedział.

 

Zostanie zbudowanych tylko 70 JD70 - jeden na każdy rok życia Joopa (do tej pory) - pierwsze dostawy zaplanowano na 11 czerwca 2020 r.

 

Model D8 GTO-JD70 będzie dostępny od 163 636,36 € (bez podatków).Lexus LC Convertible jak stworzyć perfekcyjny miękki dach?
Wiadomości | 02.05.20

Lexus LC Convertible jak stworzyć perfekcyjny miękki dach?

Pomysłowa konstrukcja wygląda elegancko, a po złożeniu nie ogranicza przestrzeni bagażowej. Można go otworzyć lub zamknąć w 15 sekund. Sprawdzany 18 000 razy, By zyskać pewność jego trwałości został sprawdzany 18 000 razy.

Nowe Mitsubishi Outlander PHEV 2020 na podium w rankingach
Wiadomości | 04.07.20

Nowe Mitsubishi Outlander PHEV 2020 na podium w rankingach

Zaledwie 2 miesiące po rynkowym debiucie w Polsce, najnowszy model Mitsubishi Outlander PHEV 2020 wspiął się na drugie miejsce w rankingu wartości rezydualnych sporządzanym przez specjalistów z firmy Eurotax. Jest także drugim najczęściej kupowanym modelem PHEV w naszym kraju.

Citroen Ami teraz jako furgonetka
Elektryczne | 06.05.21

Citroen Ami teraz jako furgonetka

Innowacyjne, inteligentne rozwiązanie dostawcze, łączące wszystkie zalety Ami z całkowitą użyteczną objętością ponad 400 litrów i ładownością 140 kg.