Super Cars | 25.06.20

Pewnie nie słyszałeś o Donkervoort holenderskim producencie super sportowych samochodów

Donkervoort Automobielen D8 GTO-JD70 został opracowany jako hołd dla 70. urodzin jego założyciela, Joopa Donkervoorta.

D8 GTO-JD70

Napędzany zoptymalizowaną, wyścigową wersją mocnego, pięciocylindrowego silnika z turbodoładowaniem Audi Sport 2.5L, JD70 waży mniej niż 700 kg.

 

Nie jest to specjalistyczny samochód gąsienicowy, a został opracowany z myślą zarówno o drodze, jak i torze wyścigowym.

 

Kolejna odsłona zabójczego supersamochodu legendy Donkervoort D8 GTO przebije się przez barierę 2G, zapewniając zdumiewającą zdolność pokonywania zakrętów, dopasowując się do jej miażdżącego przyspieszenia.

 

D8 GTO-JD70 będzie w stanie przyciągać ponad 2G przyspieszenia bocznego na zakrętach, nawet w standardowym wykończeniu i na standardowych oponach Nankang, a także więcej niż 1G przyspieszenia.

 

Wprowadził się również do nowego, śmiałego świata z dostępnością w pełni regulowanego elektrycznego wspomagania kierownicy, aby zmniejszyć wysiłek fizyczny podczas jazdy, zachowując tradycyjną intymność kierowania przez Donkervoort.

 

„JD70 wykroczył poza zwykłe środki przyspieszania i hamowania, a my teraz używamy sił G, ale samochód wciąż jest czystą maszyną kierowcy, jak nic innego na rynku” - powiedział Denis Donkervoort, dyrektor zarządzający Donkervoort Automobielen.

 

„JD70 to destylacja wszystkiego, co wiemy i wszystkiego, czego nauczyliśmy się na drodze i torze wyścigowym, z dni na torze i rozmów z klientami oraz, oczywiście, z własnych pomysłów Joopa na temat tego, jaki supersamochód powinien być dla jego kierowcy.

 

„Donkervoort pracował nad dostarczeniem supersamochodu dla ludzi, którzy myślą o podwyższonych zmysłach i czystości niefiltrowanych wrażeń z jazdy, a JD70 został zaprojektowany tak, aby umożliwić kierowcom niezachwianą więź z ich maszynami” - powiedział.

 

Zostanie zbudowanych tylko 70 JD70 - jeden na każdy rok życia Joopa (do tej pory) - pierwsze dostawy zaplanowano na 11 czerwca 2020 r.

 

Model D8 GTO-JD70 będzie dostępny od 163 636,36 € (bez podatków).Nowy Tiguan Allspace
Premiery | 12.05.21

Nowy Tiguan Allspace

Tiguan otrzymał aktualizację jesienią 2020 roku, a teraz przyszła kolej na wersję z długim rozstawem osi czyli wersję Tiguan Allspace.

Volvo Cars ma być w pełni elektryczne do 2030 roku
Wiadomości | 02.03.21

Volvo Cars ma być w pełni elektryczne do 2030 roku

Chce zostać liderem rynku samochodów elektrycznych premium i planuje stać się firmą produkującą w pełni elektryczne samochody.

Cyfrowy znaczek pocztowy Huracán EVO RWD Spyder
Wiadomości | 14.05.20

Cyfrowy znaczek pocztowy Huracán EVO RWD Spyder

Automobili Lamborghini uruchomił swój pierwszy cyfrowy znaczek kolekcjonerski we współpracy z Bitstamps, dostępny w dedykowanej aplikacji i zostanie wydany w limitowanej i numerowanej edycji 20 000 sztuk.