Elektryczne | 26.04.23

Ostatnie testy BMW i5 czyli w pełni elektrycznej wersji nowego BMW serii 5 Limuzyna

Elastyczna technologia układu napędowego oferowana w nowej gamie BMW serii 5, dająca teraz klientom wybór między układami spalinowymi, hybrydowymi plug-in i w pełni elektrycznymi


Ostatnie testy BMW i5 czyli w pełni elektrycznej wersji nowego BMW serii 5 Limuzyna

Proces opracowywania pierwszego w historii BMW i5 wkracza w ostatnia fazę wraz z dopracowaniem układu sterowania zawieszeniem i systemów wspomagania kierowcy. Już na kilka tygodni przed światową premierą BMW i5 wiadomo, że w pełni elektryczna wersja nowego BMW serii 5 Limuzyna zapewni wyjątkowe wrażenia z jazdy. Innowacyjne zarządzanie dynamiką pionową podnosi słynną równowagę między budzącym zaufanie prowadzeniem i komfortem jazdy serii 5 na jeszcze wyższy poziom. Możliwości zautomatyzowanej jazdy serii 5 zostały również przeniesione w nowy wymiar dzięki Asystentowi autostrady, który może teraz zmieniać pas ruchu poprzez aktywację oka.


 
W ciągu ponad roku BMW i5 przeszło różnorodny program testów – od pokrytych śniegiem i oblodzonymi nawierzchniami zimowego centrum testowego w Arjeplog w Szwecji, po regiony charakteryzujące się ekstremalnymi upałami i suchością, w jeździe miejskiej oraz na drogach krajowych, autostradach i starannie dobranych torach testowych. Prace dopracowujące wszystkie komponenty związane z wrażeniami z jazdy zostały następnie przeprowadzone na poligonie BMW pod Miramas w południowej Francji. Obejmuje to zapewnienie integralnego obwodu ogrzewania i chłodzenia z funkcją pompy ciepła dla układu napędowego, akumulatora wysokonapięciowego oraz możliwości sterowania wnętrzem BMW i5 w dowolnym momencie zgodnie z wymaganiami. Predykcyjna zdolność zarządzania ciepłem akumulatora wysokonapięciowego toruje drogę do szybkiego i wydajnego ładowania na stacjach szybkiego ładowania prądem stałym.

 

Produkcja nowej, ósmej generacji BMW serii 5 Limuzyna rozpocznie się latem 2023 roku w zakładach BMW w Dingolfing. Wprowadzenie na rynek serii 5 rozpocznie się w październiku 2023 r.Bentley pokazał limitowaną edycję Le Mans modelu Continental GT i GTC
MotorSport | 13.04.23

Bentley pokazał limitowaną edycję Le Mans modelu Continental GT i GTC

Kolekcja le Mans aby uczcić 20. rocznicę szóstego zwycięstwa Bentleya w 24-godzinnym wyścigu Le Mans i 100. rocznicę pierwszego przejazdu legendarnego wyścigu.

Ken Block prezentuje swoją zelektryfikowaną bestię
MotorSport | 09.08.22

Ken Block prezentuje swoją zelektryfikowaną bestię

Audi S1 e-tron quattro Hoonitron. Projekt jedynego w swoim rodzaju, całkowicie elektrycznego pojazdu, inspirowanego historycznym Audi Sport quattro S1.

LADA chce umocnić swoją wiodącą pozycję w Rosji
Wiadomości | 18.01.21

LADA chce umocnić swoją wiodącą pozycję w Rosji

LADA wzmacnia swój plan produktowy o 4 zupełnie nowe modele do 2025 roku w tym Nivę nowej generacji w 2024 roku i nowy pojazd w segmencie C-SUV.