Elektryczne | 26.04.23

Ostatnie testy BMW i5 czyli w pełni elektrycznej wersji nowego BMW serii 5 Limuzyna

Elastyczna technologia układu napędowego oferowana w nowej gamie BMW serii 5, dająca teraz klientom wybór między układami spalinowymi, hybrydowymi plug-in i w pełni elektrycznymi


Ostatnie testy BMW i5 czyli w pełni elektrycznej wersji nowego BMW serii 5 Limuzyna

Proces opracowywania pierwszego w historii BMW i5 wkracza w ostatnia fazę wraz z dopracowaniem układu sterowania zawieszeniem i systemów wspomagania kierowcy. Już na kilka tygodni przed światową premierą BMW i5 wiadomo, że w pełni elektryczna wersja nowego BMW serii 5 Limuzyna zapewni wyjątkowe wrażenia z jazdy. Innowacyjne zarządzanie dynamiką pionową podnosi słynną równowagę między budzącym zaufanie prowadzeniem i komfortem jazdy serii 5 na jeszcze wyższy poziom. Możliwości zautomatyzowanej jazdy serii 5 zostały również przeniesione w nowy wymiar dzięki Asystentowi autostrady, który może teraz zmieniać pas ruchu poprzez aktywację oka.


 
W ciągu ponad roku BMW i5 przeszło różnorodny program testów – od pokrytych śniegiem i oblodzonymi nawierzchniami zimowego centrum testowego w Arjeplog w Szwecji, po regiony charakteryzujące się ekstremalnymi upałami i suchością, w jeździe miejskiej oraz na drogach krajowych, autostradach i starannie dobranych torach testowych. Prace dopracowujące wszystkie komponenty związane z wrażeniami z jazdy zostały następnie przeprowadzone na poligonie BMW pod Miramas w południowej Francji. Obejmuje to zapewnienie integralnego obwodu ogrzewania i chłodzenia z funkcją pompy ciepła dla układu napędowego, akumulatora wysokonapięciowego oraz możliwości sterowania wnętrzem BMW i5 w dowolnym momencie zgodnie z wymaganiami. Predykcyjna zdolność zarządzania ciepłem akumulatora wysokonapięciowego toruje drogę do szybkiego i wydajnego ładowania na stacjach szybkiego ładowania prądem stałym.

 

Produkcja nowej, ósmej generacji BMW serii 5 Limuzyna rozpocznie się latem 2023 roku w zakładach BMW w Dingolfing. Wprowadzenie na rynek serii 5 rozpocznie się w październiku 2023 r.Mercedes-Benz EQA Digital World Premiere
Wiadomości | 16.01.21

Mercedes-Benz EQA Digital World Premiere

Kompaktowy elektryczny SUV będzie dostępny u europejskich dealerów Mercedes-Benz wiosną 2021 roku.

Długo oczekiwana najnowsza wersja Alpine A110 R
Tuning | 04.10.22

Długo oczekiwana najnowsza wersja Alpine A110 R

Model, który jest ukoronowaniem gamy A110. Zaprojektowany tak, aby rewelacyjnie sprawdzał się na torze wyścigowym, a jednocześnie był certyfikowany do użytku na otwartej drodze.

CUPRA ujawnia nazwę swojego miejskiego samochodu elektrycznego
Wiadomości | 12.05.23

CUPRA ujawnia nazwę swojego miejskiego samochodu elektrycznego

Po raz kolejny CUPRA i SEAT powracają na targi Automobile Barcelona, prezentując swoje najnowsze innowacje i silne zaangażowanie firmy w rozwój pojazdów elektrycznych oraz w Barcelonę.