Wiadomości | 04.02.23

Ponad 7 km driftem po lodzie, nowy Rekord Guinnessa w utrzymaniu samochodu w kontrolowanym poślizgu

Oficjalnie zweryfikowany rekord, utrzymując samochód w kontrolowanym poślizgu przez ponad 15 minut i przejeżdżając 7,351 km.

Skoda ustanowiła dwa oficjalne rekordy świata w driftem po lodzie, prowadząc SUV-a Enyaq RS iV, drugi w pełni elektryczny sportowy model marki. Rekordy „Najdłuższego nieprzerwanego dryfu pojazdu po lodzie” i „Najdłuższego nieprzerwanego dryftu pojazdu po lodzie (samochód elektryczny)” zostały zweryfikowane przez ŚWIATOWY REKORD GUINNESSA. Zostały one ustawione przez dziennikarza motoryzacyjnego Richarda Meadena na okrągłym torze o obwodzie 188,496 m na zamarzniętym jeziorze Stortjärnen w pobliżu Östersund w Szwecji w czwartek 19 stycznia 2023 r.

 

Pierwszym rekordem pobitym przez Skodę na jeziorze Stortjärnen był najdłuższy nieprzerwany drift pojazdu po lodzie. Prowadząc niedawno wprowadzony na rynek SUV Skoda Enyaq RS iV, Richard Meaden ustanowił nowy, oficjalnie zweryfikowany rekord, utrzymując samochód w kontrolowanym poślizgu przez ponad 15 minut i przejeżdżając 7,351 km. Drift Meadena pobił poprzedni rekord, wynoszący 6,231 km, ustanowiony w Chinach w 2022 r. Pobijając pierwszy rekord, Meaden i SUV Skoda Enyaq RS iV ustanowili drugi rekord w kategorii „Najdłuższy nieprzerwany drift pojazdu po lodzie (samochód elektryczny)”.

W obecności sędziego KWESTII GUINNESS WORLD RECORDS i międzynarodowego sędziego ds. driftu Davida Kalasa jako świadka, Skoda ustanowiła rekord czwartego dnia marki na miejscu po licznych przejazdach treningowych z różnymi kombinacjami opon. W sumie 18 godzin driftu odbyło się w ciągu pełnych pięciu dni w temperaturach poniżej zera, aby osiągnąć idealny drift.

 

SUV Enyaq RS iV radził sobie w wymagających warunkach i pokonał koło driftu 39 razy w ciągu 15 minut i 58 sekund swojego rekordowego przejazdu. Osiągnął prędkość maksymalną 48,69 km/h, aw najwolniejszym punkcie jechał z prędkością 31,64 km/h.Nowe Porsche Panamera światowa premiera 26 Sierpnia
Wiadomości | 13.08.20

Nowe Porsche Panamera światowa premiera 26 Sierpnia

Odliczanie trwa!

Światowa premiera nowej Toyoty Prius prosto z Japonii
Premiery | 17.11.22

Światowa premiera nowej Toyoty Prius prosto z Japonii

Toyota prezentuje Priusa piątej generacji – nowy rozdział w historii legendarnego auta, który zapoczątkował rewolucję elektryfikacji samochodów.

SKODA ENYAQ iV dostępna w polskich salonach
Wiadomości | 13.01.21

SKODA ENYAQ iV dostępna w polskich salonach

Nowy elektryczny SUV ENYAQ iV dołącza do oferty marki SKODA na polskim rynku.