Wiadomości | 04.02.23

Ponad 7 km driftem po lodzie, nowy Rekord Guinnessa w utrzymaniu samochodu w kontrolowanym poślizgu

Oficjalnie zweryfikowany rekord, utrzymując samochód w kontrolowanym poślizgu przez ponad 15 minut i przejeżdżając 7,351 km.

Skoda ustanowiła dwa oficjalne rekordy świata w driftem po lodzie, prowadząc SUV-a Enyaq RS iV, drugi w pełni elektryczny sportowy model marki. Rekordy „Najdłuższego nieprzerwanego dryfu pojazdu po lodzie” i „Najdłuższego nieprzerwanego dryftu pojazdu po lodzie (samochód elektryczny)” zostały zweryfikowane przez ŚWIATOWY REKORD GUINNESSA. Zostały one ustawione przez dziennikarza motoryzacyjnego Richarda Meadena na okrągłym torze o obwodzie 188,496 m na zamarzniętym jeziorze Stortjärnen w pobliżu Östersund w Szwecji w czwartek 19 stycznia 2023 r.

 

Pierwszym rekordem pobitym przez Skodę na jeziorze Stortjärnen był najdłuższy nieprzerwany drift pojazdu po lodzie. Prowadząc niedawno wprowadzony na rynek SUV Skoda Enyaq RS iV, Richard Meaden ustanowił nowy, oficjalnie zweryfikowany rekord, utrzymując samochód w kontrolowanym poślizgu przez ponad 15 minut i przejeżdżając 7,351 km. Drift Meadena pobił poprzedni rekord, wynoszący 6,231 km, ustanowiony w Chinach w 2022 r. Pobijając pierwszy rekord, Meaden i SUV Skoda Enyaq RS iV ustanowili drugi rekord w kategorii „Najdłuższy nieprzerwany drift pojazdu po lodzie (samochód elektryczny)”.

W obecności sędziego KWESTII GUINNESS WORLD RECORDS i międzynarodowego sędziego ds. driftu Davida Kalasa jako świadka, Skoda ustanowiła rekord czwartego dnia marki na miejscu po licznych przejazdach treningowych z różnymi kombinacjami opon. W sumie 18 godzin driftu odbyło się w ciągu pełnych pięciu dni w temperaturach poniżej zera, aby osiągnąć idealny drift.

 

SUV Enyaq RS iV radził sobie w wymagających warunkach i pokonał koło driftu 39 razy w ciągu 15 minut i 58 sekund swojego rekordowego przejazdu. Osiągnął prędkość maksymalną 48,69 km/h, aw najwolniejszym punkcie jechał z prędkością 31,64 km/h.Zobacz oficjalną reklamę GM podczas Super Bowl  LV
Wiadomości | 06.02.21

Zobacz oficjalną reklamę GM podczas Super Bowl LV

General Motors zatrudnił aktora Willa Ferrella do swojej reklamy zatytułowanej "No Way, Norway".

Jeep Gladiator Rubicon Sideburn Concept
Tuning | 07.04.23

Jeep Gladiator Rubicon Sideburn Concept

W efektownym kolorze, napędzany 3,6-litrowym silnikiem Pentastar V-6. Coroczne Wielkanocne Safari Jeepem po pustyni Moab w stanie Utah (USA), edycja 2023.

Mitsubishi prezentuje zupełnie nowy model Xforce, pytanie, czy będzie dostępny w Polsce?
Premiery | 10.08.23

Mitsubishi prezentuje zupełnie nowy model Xforce, pytanie, czy będzie dostępny w Polsce?

Na 30. Międzynarodowym Salonie Samochodowym GAIKINDO w Indonezji Mitsubishi zaprezentowało całkowicie nowego kompaktowego SUV-a Xforce.