Wiadomości | 04.02.23

Ponad 7 km driftem po lodzie, nowy Rekord Guinnessa w utrzymaniu samochodu w kontrolowanym poślizgu

Oficjalnie zweryfikowany rekord, utrzymując samochód w kontrolowanym poślizgu przez ponad 15 minut i przejeżdżając 7,351 km.

Skoda ustanowiła dwa oficjalne rekordy świata w driftem po lodzie, prowadząc SUV-a Enyaq RS iV, drugi w pełni elektryczny sportowy model marki. Rekordy „Najdłuższego nieprzerwanego dryfu pojazdu po lodzie” i „Najdłuższego nieprzerwanego dryftu pojazdu po lodzie (samochód elektryczny)” zostały zweryfikowane przez ŚWIATOWY REKORD GUINNESSA. Zostały one ustawione przez dziennikarza motoryzacyjnego Richarda Meadena na okrągłym torze o obwodzie 188,496 m na zamarzniętym jeziorze Stortjärnen w pobliżu Östersund w Szwecji w czwartek 19 stycznia 2023 r.

 

Pierwszym rekordem pobitym przez Skodę na jeziorze Stortjärnen był najdłuższy nieprzerwany drift pojazdu po lodzie. Prowadząc niedawno wprowadzony na rynek SUV Skoda Enyaq RS iV, Richard Meaden ustanowił nowy, oficjalnie zweryfikowany rekord, utrzymując samochód w kontrolowanym poślizgu przez ponad 15 minut i przejeżdżając 7,351 km. Drift Meadena pobił poprzedni rekord, wynoszący 6,231 km, ustanowiony w Chinach w 2022 r. Pobijając pierwszy rekord, Meaden i SUV Skoda Enyaq RS iV ustanowili drugi rekord w kategorii „Najdłuższy nieprzerwany drift pojazdu po lodzie (samochód elektryczny)”.

W obecności sędziego KWESTII GUINNESS WORLD RECORDS i międzynarodowego sędziego ds. driftu Davida Kalasa jako świadka, Skoda ustanowiła rekord czwartego dnia marki na miejscu po licznych przejazdach treningowych z różnymi kombinacjami opon. W sumie 18 godzin driftu odbyło się w ciągu pełnych pięciu dni w temperaturach poniżej zera, aby osiągnąć idealny drift.

 

SUV Enyaq RS iV radził sobie w wymagających warunkach i pokonał koło driftu 39 razy w ciągu 15 minut i 58 sekund swojego rekordowego przejazdu. Osiągnął prędkość maksymalną 48,69 km/h, aw najwolniejszym punkcie jechał z prędkością 31,64 km/h.Przedstawiamy Astona Martina DB12, pierwszego na świecie Super Tourera
Super Cars | 25.05.23

Przedstawiamy Astona Martina DB12, pierwszego na świecie Super Tourera

DB12 zwiastuje nową erę dla Astona Martina jako pierwszy samochód sportowy nowej generacji, który wyznacza standardy wydajności, ultraluksusu i stylu.

Najszybciej rozpędzający się samochód produkcyjny na świecie
Super Cars | 29.03.23

Najszybciej rozpędzający się samochód produkcyjny na świecie

Fenomenalny design przypominający retro rakietę na kołach! Profil ostry jak brzytwa, który przy rozpędzaniu po prostu przecina powietrze. Od 0 do 100 km/h w 1,4 sekundy!

Mercedes-AMG GT4: nowa edycja uznanego modelu
Wiadomości | 21.04.20

Mercedes-AMG GT4: nowa edycja uznanego modelu

Po wprowadzeniu na rynek nowego samochodu wyścigowego GT3 marka Mercedes-AMG przedstawia kolejne wcielenie GT4 ? modelu, który odnosi sukcesy na całym świecie. Poza odświeżonym designem Mercedes-AMG GT4 przeszedł optymalizacje techniczne, których zadaniem jest m.in. podniesienie osiągów w wyścigach wytrzymałościowych. Lepsze chłodzenie silnika i hamulców sprawia, że nowy GT4 może niezawodnie zapewniać najwyższe osiągi na torze także w warunkach ekstremalnie wysokich temperatur powietrza.