Elektryczne | 25.08.21

Opel Rocks-e wypełnia lukę między skuterem a samochodem osobowym

Nowy dwumiejscowy samochód elektryczny z drzwiami otwieranymi w przeciwnych kierunkach, którym mogą kierować osoby od 15 roku życia z odpowiednią kategorią prawa jazdy.


Opel Rocks-e wypełnia lukę między skuterem a samochodem osobowym

Nowy dwumiejscowy samochód elektryczny z drzwiami otwieranymi w przeciwnych kierunkach, którym mogą kierować osoby od 15 roku życia z odpowiednią kategorią prawa jazdy. Zasięg elektryczny do 75 kilometrów z możliwością ładowania w każdym gniazdku domowym. Dostępny od 2022 roku.

 

Niemiecki producent samochodów Opel prezentuje dziś pierwszy model z kategorii SUM (Sustainable Urban Mobility). Nowy Opel Rocks-e oznacza zrównoważoną mobilność w mieście. Podstawowy pojazd elektryczny jest odpowiedzią na obecne wymagania w zakresie mobilności, oferując mobilność elektryczną z ochroną przed wiatrem i deszczem – progresywny, odważny i czysty, typowy dla Opla: w zgodzie z duchem czasu. W Niemczech mogą nim jeździć młodzi ludzie od 15 roku życia z prawem jazdy AM1.

 

Dzięki krótkiemu dwumiejscowemu samochodowi o długości 2,41 metra firma Opel kontynuuje ofensywę na elektryfikację. Niemiecki producent samochodów rozszerza swoją ofertę modelową o pojazd SUM z akumulatorem elektrycznym poniżej Corsy-e, na który może sobie pozwolić prawie każdy kierowca, od początkujących po osoby dojeżdżające do pracy w mieście. Podstawowa cena nowego Opla Rocks-e w Niemczech będzie wyraźnie niższa niż małego samochodu, a miesięczny koszt leasingu będzie podobny do kosztu biletu na lokalny transport publiczny. Rocks-e będzie można zamawiać online lub bezpośrednio u wybranych dealerów Opla w Niemczech od jesieni – kolejne rynki planowane są na 2022 rok.

 

Nowy Opel Rocks-e jest po prostu inny; stylowy, bezemisyjny mały pojazd dla dwojga, który zajmuje niewiele miejsca w mieście. Co najlepsze, Rocks-e ma zaledwie 2,41 m długości, 1,39 m szerokości (bez lusterek zewnętrznych) i waży tylko 471 kilogramów (wraz z akumulatorem trakcyjnym), co oznacza, że ??jest oficjalnie klasyfikowany jako lekki pojazd silnikowy. W Niemczech nastolatkowie w wieku 15 lat mogą jeździć nim z prawem jazdy klasy AM.

 

Inteligentny bilet wstępu Opla do mobilności elektrycznej zapewnia zasięg do 75 kilometrów zgodnie z WLTP2, który można pokonać z prędkością do 45 km/h. Dzięki temu idealnie sprawdza się w codziennym ruchu miejskim – nie tylko dla młodych kierowców, ale także dla tych, którzy chcą bezemisyjnie dojeżdżać do pracy i nie chcą długo szukać miejsca parkingowego w miejscu docelowym. 14-calowe koła i promień skrętu wynoszący zaledwie 7,20 m sprawiają, że Rocks-e jest idealny do miasta, pokonuje ciasne zakręty i mieści się na małych parkingach.

 

Akumulator Opla Rocks-e o pojemności 5,5 kWh można w pełni naładować w około 3,5 godziny z dowolnego standardowego gniazdka domowego. Towarzyszący trzymetrowy kabel do ładowania jest na stałe umieszczony w SUM i w razie potrzeby można go po prostu wyciągnąć z drzwi pasażera. Opel oferuje adapter do ładowania w publicznej stacji ładowania.

 

Rocks-e ma nową twarz marki Opel Vizor, w tym reflektory i kierunkowskazy LED. Drzwi po obu stronach są identyczne, co podkreśla jego odważny i czysty wygląd. Drzwi pasażera odchylają się jak zwykle do przodu, podczas gdy drzwi kierowcy odchylają się do tyłu w przeciwnym kierunku. Podobne są również przednie i tylne panele nadwozia.

Wewnątrz oba siedzenia są przesunięte względem siebie, dzięki czemu pasażer z przodu ma wygodną przestrzeń na nogi, a kierowca może przesuwać swoje siedzenie wzdłuż. Wysokość nadproża jest wystarczająca, nawet dla osób o wzroście powyżej 1,90 m. Ponadto, pomimo kompaktowych wymiarów, nowy Rocks-e oferuje pojemność bagażu do 63 litrów w przestrzeni na nogi pasażera oraz sprytny haczyk na torbę na zakupy w rozmiarze XXL.

 

Kokpit spełnia wymagania współczesnego młodego pokolenia: przejrzysty i skoncentrowany na tym, co najważniejsze. Wyświetlacz pokazuje prędkość, tryb jazdy (jazda, bieg neutralny, bieg wsteczny), stan naładowania akumulatora, pozostały zasięg i przebieg na pierwszy rzut oka. Praktyczne szczegóły obejmują uchwyt na smartfona umieszczony na konsoli środkowej. Usługi takie jak aplikacja „myOpel” dostarczają dalszych praktycznych informacji.

 

Dzięki kompaktowym wymiarom i dużym oknom kierowcy Opla Rocks-e cieszą się dobrą widocznością we wszystkich kierunkach. Lekką, przyjemną atmosferę we wnętrzu zapewnia standardowy panoramiczny szklany dach – niespotykany jak na pojazd w tej kategorii cenowej. Rocks-e jest dostępny w trzech charakterystycznych liniach wyposażenia: jako Opel Rocks-e, Opel Rocks-e „Klub” i Opel Rocks-e „TeKno”.Jeep Scrambler 392 Concept
Tuning | 02.04.23

Jeep Scrambler 392 Concept

Pierwotnie wprowadzony na rynek w 1981 roku, był pierwszym samochodem marki w kabriolecie. Coroczne Wielkanocne Safari Jeepem po pustyni Moab w stanie Utah (USA), edycja 2023

Honda zapowiada trzy nowe zelektryfikowane modele
Elektryczne | 28.03.22

Honda zapowiada trzy nowe zelektryfikowane modele

Honda zaprezentowała dziś swój kolejny zelektryfikowany model, przeznaczony na rynek europejski, nowego Civica e:HEV.

Nadchodzi AC Cobra GT Roadster, przygotuj się na kwietniową premierę
Super Cars | 03.03.23

Nadchodzi AC Cobra GT Roadster, przygotuj się na kwietniową premierę

Prawdopodobnie najstarszy producent samochodów w Wielkiej Brytanii ze 122 letnią historią podał pierwsze informacje na temat swojego radykalnie przeprojektowanego kultowego samochodu sportowego.