Wiadomości | 08.06.21

Opel po raz pierwszy pokazuje przyszłość Astry

Astra nowej generacji na nowo odkrywa Opla i strategię elektryfikacji. Model zostanie zaprojektowany, skonstruowany i wyprodukowany w Niemczech.


Opel po raz pierwszy pokazuje przyszłość Astry

Opel opublikował dziś pierwsze zdjęcia, które pokazują pierwszy rzut oka na przyszłą Astrę – pierwszą generację kompaktowego samochodu niemieckiej marki, który zostanie zelektryfikowany. Zdjęcia ukazują niezwykłą precyzję i dbałość o szczegóły tego niecierpliwie oczekiwanego, całkowicie nowego modelu, który na nowo interpretuje czystą i odważną filozofię projektową marki i wskazuje drogę naprzód dla nadchodzących samochodów osobowych.

„Przyszła Astra otworzy nowy, ekscytujący rozdział w 30-letniej historii naszego modelu klasy kompaktowej” — mówi dyrektor generalny firmy Opel, Michael Lohscheller. „Jesteśmy przekonani, że nowa generacja Opla Astry zrobi ogromne wrażenie i przyciągnie do marki wielu nowych klientów”.

 

Centralnym elementem stylistyki zewnętrznej jest dalszy rozwój Opla Vizor, który po raz pierwszy pojawił się w nowej Mokce. Twarz marki rozciąga się z przodu, płynnie integrując technologie, takie jak ultrasmukłe reflektory IntelliLux LED®, które po raz kolejny wprowadzą najnowocześniejsze innowacje do segmentu rynku kompaktowego. Z tyłu całkowicie nowy emblemat Astry jest umieszczona centralnie na gładkiej, napiętej powierzchni tylnej klapy.


We wnętrzu obowiązuje ta sama niemiecka precyzja. Cyfrowy kokpit nowej generacji Pure Panel z całkowicie przeszklonymi powierzchniami nawiązuje do bezproblemowej integracji Opla Vizora z dwoma panoramicznymi wyświetlaczami, dostarczającymi informacje o detoksykacji w formacie poziomym zorientowanym na kierowcę. Fizyczne kontrole są zredukowane do minimum w postaci precyzyjnie wykonanych kluczy. Wysoką jakość wrażeń klientów we wnętrzu dodatkowo podkreśla kształt, tekstury i materiały użyte w nowo zaprojektowanej kierownicy oraz wyjątkowo ergonomiczne przednie fotele – typowa mocna strona marki Opel.


Zaprojektowana i skonstruowana w Rüsselsheim w Niemczech następna generacja Astry będzie dostępna jako dynamiczny pięciodrzwiowy hatchback i wszechstronne kombi Sports Tourer, kontynuując trwającą obecnie ofensywę produktową Opla i dodając znacznego impulsu do elektryfikacji całego portfolio produktów marki. Produkcja rozpocznie się w tym roku w zakładzie w Rüsselsheim.Lordstown zaprezentował dziś nową całkowicie elektryczną furgonetkę Endurance
Premiery | 26.06.20

Lordstown zaprezentował dziś nową całkowicie elektryczną furgonetkę Endurance

Według CEO firmy Steve'a Burnsa będzie on miał najlepszą przyczepność, oszczędność paliwa, bezpieczeństwo i obsługę ze wszystkich pickupów, jakie kiedykolwiek wykonano.

Zobacz futurystyczne i wszechstronne wnętrze nowego Kia Carnival
Wiadomości | 13.07.20

Zobacz futurystyczne i wszechstronne wnętrze nowego Kia Carnival

Kia Motors Corporation zaprezentowała dziś wnętrze nowego Kia Carnival w serii zdjęć przedstawiających nowy pojazd w koreańskiej specyfikacji.

Prophecy nowy elektryczny koncept Hyundai
Wiadomości | 05.03.20

Prophecy nowy elektryczny koncept Hyundai

Hyundai przedstawił nowy koncept elektryczny Prophecy, zaprojektowany według filozofii projektowania o nazwie Sensuous Sportiness.