Tuning | 10.01.23

Limitowana edycja 2-drzwiowego coupe, Lamborghini Urus od Mansory

Lamborghini Urus nadal cieszy się bardzo dużym popytem na całym świecie i jest jednym z najpopularniejszych pojazdów do całkowitej modyfikacji. Poznaj MANSORY Venatus Coupe EVO C.


Limitowana edycja 2-drzwiowego coupe, Lamborghini Urus od Mansory

Na bazie luksusowego samochodu terenowego Lamborghini Urus MANSORY prezentuje kompletną konwersję standardowego pojazdu do 2-drzwiowego coupe o mocy zwiększonej do 900 KM w limitowanej małej serii 8 egzemplarzy. Prezentujemy MANSORY Venatus Coupe EVO C.

 

Lamborghini Urus nadal cieszy się bardzo dużym popytem na całym świecie w segmencie luksusowych samochodów terenowych, a dzięki nieprzerwanej popularności jest jednym z najpopularniejszych pojazdów podstawowych do całkowitej konwersji wśród międzynarodowych klientów MANSORY.

 

Po tym, jak MANSORY wywołało już kilka sensacji w niedawnej przeszłości kilkoma bardzo złożonymi konwersjami opartymi na Lamborghini Urus na globalnej scenie udoskonalania pojazdów, MANSORY przygotowuje grunt pod przekształcenie Urusa w 2-drzwiowe coupe co wiązało się z modyfikacją nadwozia i po raz kolejny podniosło poprzeczkę w dziedzinie dostosowywania pojazdów z najwyższej półki pod względem budowy nadwozia.

 

Podstawowy pomysł na budowę tego pojazdu był kilkakrotnie wnoszony do MANSORY przez jego klientów w ramach programu konwersji „MANSORY Bespoke” i od samego początku spotkał się z niepodzielnym poparciem i entuzjazmem, a dzięki licznym zapytaniom decyzja nawet dojrzała w końcu wyprodukować limitowaną małą serię 8 egzemplarzy, które zostaną wydane. Po szeroko zakrojonej fazie planowania i budowy od pomysłu do ostatecznej realizacji minęło półtora roku, zanim pokazany tutaj pojazd stanął na swoich obszernych kołach.

 

Aby przekonwertować pojazd podstawowy z konfiguracji 4-drzwiowej na konfigurację 2-drzwiową, należy przeprowadzić rozległe modyfikacje nadwozia. Jako pierwszy krok, standardowy Urus jest pozbawiony wszystkich czterech drzwi. Słupek B zostaje następnie przesunięty do tyłu dokładnie o 200 mm, aby zapewnić wystarczającą ilość miejsca na przednie drzwi, które urosły do tej samej długości.


Jak już wspomniano, „Venatus Coupé EVO C” opiera się na najmocniejszym wariancie programu udoskonalania MANSORY dla Urusa. W konkretnych liczbach oznacza to dla „Venatus Coupé EVO C” moc silnika 900 KM i moment obrotowy 1100 Nm. Wynikowe osiągi to 323 km/h i 2,9 s od 0 do 100 km/h. „Venatus Coupé EVO C” ma również zmodyfikowany, wysokowydajny układ wydechowy w porównaniu z pojazdem podstawowym, z nowym układem trzech końcówek rur wydechowych.


Podobnie jak w przypadku wszystkich kompletnych konwersji MANSORY, wnętrze można dowolnie wybierać pod względem kolorów, pikowania i wzoru karbonu.Ghibli Hybrid Love Audacious, 8 sztuk, tylko na rynek chiński
Tuning | 21.05.21

Ghibli Hybrid Love Audacious, 8 sztuk, tylko na rynek chiński

Maserati przekracza granice i kieruje markę do ekstremalnego spersonalizowania samochodów i dostosowania do wyjątkowej osobowości klienta.

Hyundai N prezentuje dwa koncepty, zwiastujące wizję samochodów sportowych w erze elektryfikacji
Concept Cars | 16.07.22

Hyundai N prezentuje dwa koncepty, zwiastujące wizję samochodów sportowych w erze elektryfikacji

Pojazdy nazywane laboratoriami na kołach pozwalają testować i weryfikują zaawansowane technologie, które będą miały zastosowanie w przyszłych modelach seryjnych.

MINI Countryman oraz MINI Cooper, dwa nowe w pełni elektryczne modele marki
Wiadomości | 01.09.23

MINI Countryman oraz MINI Cooper, dwa nowe w pełni elektryczne modele marki

MINI konsekwentnie przechodzi na całkowicie elektryczną gamę modeli i na Międzynarodowym Salonie Samochodowym IAA w Monachium zaprezentuje dwóch członków nowej rodziny MINI.