Elektryczne | 14.11.23

Nowy, w pełni elektryczny minivan premium Volvo EM90

Segment pojazdów wielozadaniowych (MPV) zyskał w ostatnich latach znaczną popularność. Volvo EM90 jako pierwsze pojawia się w Chinach, największym rynku samochodowym na świecie.

Po zaprezentowaniu na początku tego roku wielokrotnie nagradzanego, w pełni elektrycznego małego SUV-a EX30, model EM90 stanowi drugie w krótkim odstępie czasu rozszerzenie naszego portfolio modeli. Zarówno EX30, jak i EM90 pomogą dotrzeć do nowych odbiorców, objąć większy obszar światowego rynku motoryzacyjnego i osiągnąć bardziej dochodowy wolumen.

 

EM90 wzmacnia także zobowiązanie marki, aby do 2030 r. stać się producentem samochodów w pełni elektrycznych. W nadchodzących latach wprowadzimy na rynek całą rodzinę nowych, w pełni elektrycznych samochodów Volvo, spełniając wszystko, czego oczekują klienci od Volvo o zerowej emisji spalin.

 

To odnowione portfolio modeli nie tylko zapewni, że do 2030 roku Volvo będzie sprzedawać na całym świecie wyłącznie samochody w pełni elektryczne, co stanowi ważną część zobowiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju. Jest to również część podróży w kierunku rentownego wzrostu i zostania liderem branży w zakresie zrównoważonej mobilności.

 

Choć segment minivanów jest dla marki nowością, koncepcja wszechstronności nie jest obca. Tak naprawdę Volvo Duett z 1953 roku zostało opracowane specjalnie jako wszechstronny i przestronny samochód, wiele lat przed formalnym utworzeniem segmentu minivanów.

 

Najważniejszy element naszego bogatego dziedzictwa, który w tym roku obchodzi swoje 70. urodziny, Duett nadal jest jednym z najbardziej poszukiwanych modeli Volvo przez kolekcjonerów i entuzjastów. Był popularny zarówno wśród rodzin, jak i właścicieli firm w Skandynawii i Stanach Zjednoczonych.

 

W późniejszych dziesięcioleciach Duett zainspirował naszą słynną na całym świecie gamę kombi i był równie ważnym źródłem inspiracji dla naszych projektantów, gdy rozpoczynali pracę nad EM90.Tylko 6 egzemplarzy wersji specjalnej Toyoty GR Supra GT4 50 Edition
Super Cars | 11.03.22

Tylko 6 egzemplarzy wersji specjalnej Toyoty GR Supra GT4 50 Edition

W niespełna dwa lata od rozpoczęcia produkcji Toyoty GR Supry GT4 dostarczono 50 egzemplarzy tego wyścigowego auta w cenie 175 tys. euro netto za sztukę.

Nowy McLaren 750S, najlżejszy i najmocniejszy produkowany seryjnie McLaren
Super Cars | 26.04.23

Nowy McLaren 750S, najlżejszy i najmocniejszy produkowany seryjnie McLaren

Najlżejszy i najmocniejszy produkowany seryjnie McLaren, nowy 750S z silnikiem V8 i napędem na tylne koła, dostępny w wersji coupe i kabriolet, jest bezwstydnie supersamochodem dla purystów.

Volvo Concept Recharge elektryczna przyszłość Volvo Cars
Concept Cars | 01.07.21

Volvo Concept Recharge elektryczna przyszłość Volvo Cars

Elektryfikacja to coś więcej niż tylko zmiana układu napędowego. Można wiele o tym mówić lub pokazać samochód koncepcyjny.