Elektryczne | 14.11.23

Nowy, w pełni elektryczny minivan premium Volvo EM90

Segment pojazdów wielozadaniowych (MPV) zyskał w ostatnich latach znaczną popularność. Volvo EM90 jako pierwsze pojawia się w Chinach, największym rynku samochodowym na świecie.

Po zaprezentowaniu na początku tego roku wielokrotnie nagradzanego, w pełni elektrycznego małego SUV-a EX30, model EM90 stanowi drugie w krótkim odstępie czasu rozszerzenie naszego portfolio modeli. Zarówno EX30, jak i EM90 pomogą dotrzeć do nowych odbiorców, objąć większy obszar światowego rynku motoryzacyjnego i osiągnąć bardziej dochodowy wolumen.

 

EM90 wzmacnia także zobowiązanie marki, aby do 2030 r. stać się producentem samochodów w pełni elektrycznych. W nadchodzących latach wprowadzimy na rynek całą rodzinę nowych, w pełni elektrycznych samochodów Volvo, spełniając wszystko, czego oczekują klienci od Volvo o zerowej emisji spalin.

 

To odnowione portfolio modeli nie tylko zapewni, że do 2030 roku Volvo będzie sprzedawać na całym świecie wyłącznie samochody w pełni elektryczne, co stanowi ważną część zobowiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju. Jest to również część podróży w kierunku rentownego wzrostu i zostania liderem branży w zakresie zrównoważonej mobilności.

 

Choć segment minivanów jest dla marki nowością, koncepcja wszechstronności nie jest obca. Tak naprawdę Volvo Duett z 1953 roku zostało opracowane specjalnie jako wszechstronny i przestronny samochód, wiele lat przed formalnym utworzeniem segmentu minivanów.

 

Najważniejszy element naszego bogatego dziedzictwa, który w tym roku obchodzi swoje 70. urodziny, Duett nadal jest jednym z najbardziej poszukiwanych modeli Volvo przez kolekcjonerów i entuzjastów. Był popularny zarówno wśród rodzin, jak i właścicieli firm w Skandynawii i Stanach Zjednoczonych.

 

W późniejszych dziesięcioleciach Duett zainspirował naszą słynną na całym świecie gamę kombi i był równie ważnym źródłem inspiracji dla naszych projektantów, gdy rozpoczynali pracę nad EM90.Volkswagen Jetta GLI Performance Concept podczas SEMA Show 2022
Tuning | 03.11.22

Volkswagen Jetta GLI Performance Concept podczas SEMA Show 2022

Zainspirowany samochodami turystycznymi z przeszłości, Volkswagen ponownie przedstawia sportową Jettę GLI jako koncept sedana o jeszcze lepszych osiągach.

KIA EV6 zbudowana z 350 000 klocków LEGO
Wiadomości | 14.04.23

KIA EV6 zbudowana z 350 000 klocków LEGO

Podczas Milan Design Week Kia wystawia model Kia EV6 wykonany wyłącznie z klocków LEGO. Model EV6 w skali 1:1 wymagał ponad 800 godzin pracy i 350 000 klocków LEGO. Zobacz wideo.

Kierowco jedź bezpiecznie! Kilka ważnych informacji
Wiadomości | 06.04.23

Kierowco jedź bezpiecznie! Kilka ważnych informacji

W okresie Świąt Wielkanocnych spodziewane jest wzmożone natężenie ruchu na drogach krajowych. Jak zawsze przyda się rozwaga i rozsądek na drodze.