Elektryczne | 14.11.23

Nowy, w pełni elektryczny minivan premium Volvo EM90

Segment pojazdów wielozadaniowych (MPV) zyskał w ostatnich latach znaczną popularność. Volvo EM90 jako pierwsze pojawia się w Chinach, największym rynku samochodowym na świecie.

Po zaprezentowaniu na początku tego roku wielokrotnie nagradzanego, w pełni elektrycznego małego SUV-a EX30, model EM90 stanowi drugie w krótkim odstępie czasu rozszerzenie naszego portfolio modeli. Zarówno EX30, jak i EM90 pomogą dotrzeć do nowych odbiorców, objąć większy obszar światowego rynku motoryzacyjnego i osiągnąć bardziej dochodowy wolumen.

 

EM90 wzmacnia także zobowiązanie marki, aby do 2030 r. stać się producentem samochodów w pełni elektrycznych. W nadchodzących latach wprowadzimy na rynek całą rodzinę nowych, w pełni elektrycznych samochodów Volvo, spełniając wszystko, czego oczekują klienci od Volvo o zerowej emisji spalin.

 

To odnowione portfolio modeli nie tylko zapewni, że do 2030 roku Volvo będzie sprzedawać na całym świecie wyłącznie samochody w pełni elektryczne, co stanowi ważną część zobowiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju. Jest to również część podróży w kierunku rentownego wzrostu i zostania liderem branży w zakresie zrównoważonej mobilności.

 

Choć segment minivanów jest dla marki nowością, koncepcja wszechstronności nie jest obca. Tak naprawdę Volvo Duett z 1953 roku zostało opracowane specjalnie jako wszechstronny i przestronny samochód, wiele lat przed formalnym utworzeniem segmentu minivanów.

 

Najważniejszy element naszego bogatego dziedzictwa, który w tym roku obchodzi swoje 70. urodziny, Duett nadal jest jednym z najbardziej poszukiwanych modeli Volvo przez kolekcjonerów i entuzjastów. Był popularny zarówno wśród rodzin, jak i właścicieli firm w Skandynawii i Stanach Zjednoczonych.

 

W późniejszych dziesięcioleciach Duett zainspirował naszą słynną na całym świecie gamę kombi i był równie ważnym źródłem inspiracji dla naszych projektantów, gdy rozpoczynali pracę nad EM90.Porsche unowocześnia Panamerę
Premiery | 24.11.23

Porsche unowocześnia Panamerę

Trzecia generacja sportowej, luksusowej limuzyny charakteryzuje się szerszą gamą funkcji cyfrowych, świeżym i wyrazistym designem oraz szerszym spektrum pomiędzy dynamiką a komfortem jazdy.

Aston Martin prezentuje oszałamiający koncept DBR22
Concept Cars | 16.08.22

Aston Martin prezentuje oszałamiający koncept DBR22

Aston Martin wybrał tegoroczną imprezę Monterey Car Week, aby po raz pierwszy zaprezentować spektakularny model DBR22, dwumiejscowy samochód koncepcyjny z silnikiem V12.

Kustosz skarbów: Bruce Meyer i zwycięzca Le Mans Porsche 935
MotorSport | 02.06.23

Kustosz skarbów: Bruce Meyer i zwycięzca Le Mans Porsche 935

W garażu pełnym legendarnych pojazdów jeden szczególnie się wyróżnia: 800 KM, bez systemów wspomagania, Porsche 935, pierwszy samochód wyścigowy z silnikiem umieszczonym z tyłu.