Premiery | 12.05.21

Nowy Tiguan Allspace

Tiguan otrzymał aktualizację jesienią 2020 roku, a teraz przyszła kolej na wersję z długim rozstawem osi czyli wersję Tiguan Allspace.

Od premiery w 2017 roku druga generacja kompaktowego SUV-a Volkswagena Tiguan stała się najlepiej sprzedającym się Volkswagenem w Ameryce, odzwierciedlając jej globalny sukces. W roku modelowym 2022 Volkswagen of America wprowadzi na rynek odświeżony model z nową stylistyką i technologią, aby ulepszyć swoje fascynujące połączenie użyteczności i osiągów.


Z zewnątrz Tiguan zachowuje swój kultowy wygląd, ale wyostrza go całkowicie zmienionym przodem. Charakterystyczny zderzak i szeroka osłona chłodnicy są uzupełnione standardowymi reflektorami LED i światłami do jazdy dziennej i mogą być dodatkowo zaakcentowane dostępną podświetlaną linią świetlną otaczającą logo VW. Dwie górne listwy ozdobione są zaktualizowanymi, sportowymi elementami stylistycznymi R-Line, w tym zderzakami i progami bocznymi. Charakterystyczny profil boczny Tiguana pozostaje z silną linią charakteru, przechodzącą od przedniego błotnika po standardowe tylne światła LED. Nowo wyśrodkowany napis Tiguan z tyłu pasuje do stylistyki rodziny Volkswagena od Arteona po całkowicie nowe Taos. Tiguan 2022 będzie dostępny w ośmiu kolorach nadwozia - w tym w nowym Oryx White i Kings Red Metallic - a każdy poziom wyposażenia otrzyma nowe obręcze, od 17 do 20 cali ze stopu aluminium.

 

Wewnątrz Tiguan może pochwalić się nowoczesną technologią w całej kabinie. Zestaw wskaźników Volkswagen Digital Cockpit jest teraz standardowo wyposażony w 8-calowy wyświetlacz (dostępny 10-calowy Digital Cockpit Pro), podobnie jak Volkswagen Car-Net® z funkcją Wi-Fi w samochodzie po wykupieniu abonamentu. Począwszy od drugiego wyposażenia w zmienionej gamie, system informacyjno-rozrywkowy MIB3 jest standardem wraz z ładowaniem bezprzewodowym i bezprzewodowym łącznikiem App-Connect dla kompatybilnych urządzeń.

 

Ulepszono również funkcje zapewniające komfort i wygodę. Podgrzewane przednie siedzenia są teraz standardem, z podgrzewaną kierownicą i wentylowanymi przednimi siedzeniami jako dostępnymi opcjami. Modele z drugiego wykończenia otrzymają interfejs Climatronic® Touch nowej generacji do sterowania klimatyzacją i elektrycznie sterowaną klapą bagażnika, podczas gdy modele R-Line otrzymują kierownicę obszytą skórą z wyspami dotykowymi i suwakami. Dodatkowe dostępne funkcje obejmują pokryte skórą lub skórą siedzenia, elektrycznie sterowane fotele kierowcy i pasażera, panoramiczny szyberdach, Fender Premium Audio i 15-kolorowe oświetlenie Ambiente.

 

Pakiet wspomagający kierowcę IQ.DRIVE będzie standardem we wszystkich modelach oprócz modelu podstawowego. IQ.DRIVE obejmuje przedni asystent (ostrzeganie przed kolizją z przodu i autonomiczne hamowanie awaryjne z monitorowaniem pieszych), aktywny asystent boczny (monitor martwego pola widzenia), ostrzeganie o ruchu z tyłu, asystent pasa ruchu (system utrzymania pasa ruchu), tempomat adaptacyjny (ACC) Stop and Go, Travel Assist (półautomatyczna pomoc w prowadzeniu pojazdu) i Emergency Assist (półautomatyczna pomoc samochodowa w nagłych wypadkach medycznych). Podstawowy model Tiguans jest standardowo wyposażony w Front Assist, Side Assist i Rear Traffic Alert i może być wyposażony w pakiet IQ.DRIVE uzupełniający zestaw funkcji. Inne dostępne technologie wspomagające kierowcę obejmują Light Assist (kontrola świateł drogowych dla reflektorów), Park Assist (asystent parkowania) i Dynamic Road Sign Recognition.

 

Tiguan 2022 będzie oferowany w czterech atrakcyjnych wersjach wyposażenia, z których każdy będzie dostępny z napędem na wszystkie koła 4Motion. Wszystkie modele są napędzane 2,0-litrowym czterocylindrowym silnikiem EA888 TSI, który generuje 184 KM. Wszystkie modele Tiguan są wyposażone w standardową ośmiobiegową automatyczną skrzynię biegów zapewniającą płynne dostarczanie mocy. Oczekuje się, że nowy Tiguan trafi do dealerów w USA w trzecim kwartale 2021 roku.Światowa premiera nowego Opla Mokki 22 września 2020
Wiadomości | 17.09.20

Światowa premiera nowego Opla Mokki 22 września 2020

Konferencja prasowa z udziałem szefa firmy Opel, Michaela Lohschellera, o godz. 13:00. Poznamy wszystkie ceny, wersje wyposażenia i dane techniczne

100% elektryczny Citroen AMI
Wiadomości | 29.04.20

100% elektryczny Citroen AMI

27 lutego Citroën zaprezentował Ami, 100% electric, przełomowe i innowacyjne rozwiązanie mobilności w mieście dostępne dla wszystkich. Ami jest drugim pojazdem ofensywy elektrycznej rozpoczętej przez Citroëna w 2020 roku. Dzięki Ami Citroën oferuje wyjątkową odpowiedź na wyzwanie mobilności w mieście, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców miast. Ami to indywidualne rozwiązanie mobilności, jest w 100% elektryczny i dostępny dla wszystkich.

Porsche uzupełnia gamę modeli Cayenne o sportowe Turbo GT
Wiadomości | 30.06.21

Porsche uzupełnia gamę modeli Cayenne o sportowe Turbo GT

Silnik biturbo Cayenne Turbo GT o mocy 640 KM jest obecnie najmocniejszą ośmiocylindrową jednostką Porsche.