Premiery | 22.03.22

Nowy SUV Maserati Grecale, bezkompromisowa przyjemność z jazdy

Grecale zachowuje właściwą równowagę między wszechstronnością, elegancją, wydajnością i innowacją, gwarantując jednocześnie wydajność, komfort i bezpieczeństwo.

Nowy SUV wyróżnia się przestronnością i komfortem, szczycąc się imponującym zestawem „najlepszych w swojej klasie” funkcji. Jest najlepszy w swojej klasie pod względem przestrzeni wewnętrznej, właściwości jezdnych, prowadzenia, przyspieszenia (0-100 km/h w 3,8 sekundy – w Trofeo), prędkości maksymalnej (285 km/h – ponownie w Trofeo), jakości dźwięku oraz szerokie zastosowanie szlachetnych materiałów, takich jak drewno, włókno węglowe i skóra.

 

Projekt Grecale obejmuje nowy symbol wizualny Maserati, który wyróżnia każdy nowy model od MC20. Z przodu mamy niską i imponującą maskownicę. Profil wyróżnia się kontrastem między czystością a techniką, z wysoce płynnym korpusem z meandrowymi, wizualnymi formami i jego technicznymi komponentami podkreślonymi przez zastosowanie włókna węglowego. Tylne światła w kształcie bumerangu z tyłu są inspirowane modelem Giugiaro 3200 GT i pasują do linii trapezoidalnej, która jest jeszcze bardziej uderzająca dzięki efektowi coupé kabiny i jej wykończeniu jak w samochodzie sportowym.

 

Wewnątrz, w kabinie, wyróżniające się specyfikacje techniczne obejmują tradycyjną tarczę zegarową Maserati. Po raz pierwszy w wersji cyfrowej, dzięki sterowaniu głosowemu zmienia się w prawdziwego konsjerża w samochodzie. Wszystko staje się dotykowe, z ekstremalną estetyczną czystością. Technologia jest kontrolowana z wyświetlaczy: duży ekran centralny o przekątnej 12,3”, największy, jaki kiedykolwiek widziano w Maserati, kolejny wyświetlacz o przekątnej 8,8” dla dodatkowych elementów sterujących i trzeci dla pasażerów na tylnych siedzeniach.

 

Wrażenia z jazdy są zarządzane przez system multimedialny Maserati Intelligent Assistant (MIA), najnowocześniejszy system informacyjno-rozrywkowy oraz Maserati Connect.

Dźwięk w samochodzie jest przesuwany do absolutnych granic przyjemności dzięki wszechstronnemu wrażeniu dźwiękowemu, zapewnionemu przez typowy ryk Maserati i wciągający system dźwiękowy Sonus faber 3D. System Sonus faber – standardowo na poziomie Premium – obejmuje 14 głośników lub 21 głośników na żądanie na poziomie High Premium.

 

Dostępna jest niezwykle szeroka gama silników: konwencjonalny spalinowy, hybrydowy, a za rok Grecale będzie także pierwszym w pełni elektrycznym SUV-em w historii Maserati.

 

W momencie wprowadzenia na rynek zostaną wprowadzone trzy wersje: GT, napędzana czterocylindrowym silnikiem typu mild hybrid o mocy 300 KM; Modena, z czterocylindrowym, łagodnym silnikiem hybrydowym o mocy 330 KM; oraz potężny Trofeo, wyposażony w wysokowydajny silnik benzynowy V6 o pojemności 3,0 l i mocy 530 KM oparty na silniku Nettuno zamontowanym w MC20.
W momencie premiery Grecale jest również dostępny w PrimaSerie Launch Edition, limitowanej edycji z ekskluzywną zawartością.

Uzupełnieniem oferty jest Grecale Folgore, w 100% elektryczna wersja z technologią 400V.Ferrari przedstawia jedyny w swoim rodzaju model Ferrari Roma
Super Cars | 18.05.22

Ferrari przedstawia jedyny w swoim rodzaju model Ferrari Roma

Samochód posiada wykwintne, tradycyjne detale inspirowane stylem japońskim, zachowując jednocześnie czystą, wyrafinowaną elegancję oryginalnego samochodu.

Samochód koncepcyjny ID. 2all, elektryczny samochód Volkswagena za mniej niż 25 000 euro
Concept Cars | 15.03.23

Samochód koncepcyjny ID. 2all, elektryczny samochód Volkswagena za mniej niż 25 000 euro

Przestronny jak Golf i niedrogi jak Polo, z zasięgiem do 450 km. ID. 2all przedstawia nowy język stylistyczny Volkswagena.

Nowe BMW 3.0 CSL, najbardziej ekskluzywny model specjalny marki
Super Cars | 24.11.22

Nowe BMW 3.0 CSL, najbardziej ekskluzywny model specjalny marki

Pod koniec roku jubileuszowego BMW M prezentuje arcydzieło inżynierii, które zawiera esencję 50 lat pasji do wyścigów i wyraża swoje historyczne korzenie w legendarnym oznaczeniu modelu.