Elektryczne | 20.04.21

Nowy Opel Manta GSe ElektroMOD

Pod kultową czarną maską Opla czterocylindrowy silnik benzynowy ustępuje miejsca mocnemu silnikowi elektrycznemu.

Nowy Opel Manta, to teraz samochód pełen emocji, legendarny model przekształca się w bezemisyjną wersję ElektroMOD. Pod kultową czarną maską Opla czterocylindrowy silnik benzynowy ustępuje miejsca mocnemu silnikowi elektrycznemu. „E” w GSe oznacza teraz elektryfikację. Czyste i klasycznie piękne, neonowożółte nadwozie zyskuje również promienny uśmiech dzięki najnowszej technologii LED. Oryginalna Manta z geometrycznym układem reflektorów, osłoną chłodnicy i symbolem błyskawicy „Blitz” już była inspiracją dla nowej twarzy Opla, Vizora, teraz zastosowanego w modelach Mokka i Crossland. Teraz sam Opel Manta GSe ElektroMOD nosi ten projekt w swojej najbardziej innowacyjnej jak dotąd realizacji - ekspresyjnym Pixel-Vizor.

 

Opel Pixel-Vizor rozciąga się na całej szerokości pojazdu. Manta GSe może komunikować się ze swoim otoczeniem na całej powierzchni przedniego grila. 

 

„Manta GSe ElektroMOD jest dziełem pełnych pasji projektantów, modelarzy 3D, inżynierów, techników, mechaników, ekspertów ds. Produktów i marek” - wyjaśnia w imieniu zespołu Manta GSe Pierre-Olivier Garcia, kierownik ds. Globalnego projektowania marki w firmie Opel. „Wszyscy fani Opla na wskroś, którzy kochają samochody i lubią tworzyć nowe rzeczy. Dzięki Manta GSe budujemy pomost od wielkiej tradycji Opla do bardzo pożądanej, zrównoważonej przyszłości. Ta mieszanka ducha czasu i nowoczesności jest absolutnie fascynująca ”.

Manta GSe ElektroMOD to reminiscencja Opla Manta A z 1970 roku. Jednocześnie samochód odzwierciedla fascynację rosnącej społeczności fanów, która przekształca klasyki takie jak Manta w tak zwane RestoMods z nowoczesnymi technologiami i nowym designem. W pełni elektryczny Manta GSe ElektroMOD ze swoim w pełni cyfrowym kokpitem jest tak sportowy jak prawdziwy Opel GSe i dumnie nosi swoje ambicje w swojej nazwie. MOD oznacza zmiany, techniczne i stylistyczne MODYFIKACJE, a także nowoczesny zrównoważony styl życia.


Obecnie nowy Opel Manta GSe ElektroMOD otrzymuje ostatnie poprawki w Rüsselsheim. 19 maja 2021 roku samochód zostanie zaprezentowany we wszystkich ekscytujących szczegółach.Hyundai prezentuje nowego Santa Fe
Premiery | 03.06.20

Hyundai prezentuje nowego Santa Fe

Hyundai opublikował pierwsze zdjęcia i filmy nowego Santa Fe. Nowa wersja flagowego SUV-a Hyundai oferuje szereg ulepszeń oraz nowe układy napędowe - hybrydowy i hybrydowy plug-in.

Pierwszy pickup Hyundaia SANTA CRUZ
Premiery | 15.04.21

Pierwszy pickup Hyundaia SANTA CRUZ

Przebojowa koncepcja samochodu, teraz jest to najbardziej oczekiwany nowy pojazd w historii marki.

Porsche przedstawia pięć światowych premier w Kalifornii podczas LA Auto Show
Wiadomości | 17.11.21

Porsche przedstawia pięć światowych premier w Kalifornii podczas LA Auto Show

Oprócz nowego 718 Cayman GT4 RS, po raz pierwszy pojawią się 718 Cayman GT4 RS Clubsport, Taycan GTS, Taycan GTS Sport Turismo i Panamera Platinum Edition.