Elektryczne | 20.04.21

Nowy Opel Manta GSe ElektroMOD

Pod kultową czarną maską Opla czterocylindrowy silnik benzynowy ustępuje miejsca mocnemu silnikowi elektrycznemu.

Nowy Opel Manta, to teraz samochód pełen emocji, legendarny model przekształca się w bezemisyjną wersję ElektroMOD. Pod kultową czarną maską Opla czterocylindrowy silnik benzynowy ustępuje miejsca mocnemu silnikowi elektrycznemu. „E” w GSe oznacza teraz elektryfikację. Czyste i klasycznie piękne, neonowożółte nadwozie zyskuje również promienny uśmiech dzięki najnowszej technologii LED. Oryginalna Manta z geometrycznym układem reflektorów, osłoną chłodnicy i symbolem błyskawicy „Blitz” już była inspiracją dla nowej twarzy Opla, Vizora, teraz zastosowanego w modelach Mokka i Crossland. Teraz sam Opel Manta GSe ElektroMOD nosi ten projekt w swojej najbardziej innowacyjnej jak dotąd realizacji - ekspresyjnym Pixel-Vizor.

 

Opel Pixel-Vizor rozciąga się na całej szerokości pojazdu. Manta GSe może komunikować się ze swoim otoczeniem na całej powierzchni przedniego grila. 

 

„Manta GSe ElektroMOD jest dziełem pełnych pasji projektantów, modelarzy 3D, inżynierów, techników, mechaników, ekspertów ds. Produktów i marek” - wyjaśnia w imieniu zespołu Manta GSe Pierre-Olivier Garcia, kierownik ds. Globalnego projektowania marki w firmie Opel. „Wszyscy fani Opla na wskroś, którzy kochają samochody i lubią tworzyć nowe rzeczy. Dzięki Manta GSe budujemy pomost od wielkiej tradycji Opla do bardzo pożądanej, zrównoważonej przyszłości. Ta mieszanka ducha czasu i nowoczesności jest absolutnie fascynująca ”.

Manta GSe ElektroMOD to reminiscencja Opla Manta A z 1970 roku. Jednocześnie samochód odzwierciedla fascynację rosnącej społeczności fanów, która przekształca klasyki takie jak Manta w tak zwane RestoMods z nowoczesnymi technologiami i nowym designem. W pełni elektryczny Manta GSe ElektroMOD ze swoim w pełni cyfrowym kokpitem jest tak sportowy jak prawdziwy Opel GSe i dumnie nosi swoje ambicje w swojej nazwie. MOD oznacza zmiany, techniczne i stylistyczne MODYFIKACJE, a także nowoczesny zrównoważony styl życia.


Obecnie nowy Opel Manta GSe ElektroMOD otrzymuje ostatnie poprawki w Rüsselsheim. 19 maja 2021 roku samochód zostanie zaprezentowany we wszystkich ekscytujących szczegółach.KIA zapowiedziała oficjalną premierę modelu EV6
Wiadomości | 25.03.21

KIA zapowiedziała oficjalną premierę modelu EV6

Kia pokazał już pierwsze zdjęcia wyglądu zewnętrznego i wnętrza EV6, teraz będziemy mogli zobaczyć samochód w pełnej okazałości. Wideo.

SEAT przedstawia nową markę SEAT MÓ
Elektryczne | 17.06.20

SEAT przedstawia nową markę SEAT MÓ

16 czerwca w barcelońskim centrum CASA SEAT hiszpański producent ogłosił powstanie nowej marki SEAT MÓ, skoncentrowanej na miejskiej mobilności. Pierwszymi pojazdami marki są elektryczny skuter SEAT MÓ eScooter 125 oraz elektryczna hulajnoga SEAT MÓ eKickScooter 65. W wydarzeniu wzięli udział m.in. burmistrz Barcelony Ada Colau, CEO i wiceprezes SEAT-a ds. finansowych Carsten Isensee oraz Wayne Griffths, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu SEAT-a i CEO CUPRY.

Ferrari BR20 nowe dwumiejscowe coupé V12
Super Cars | 15.11.21

Ferrari BR20 nowe dwumiejscowe coupé V12

Najnowszy produkt z Programu Projektów Specjalnych Ferrari zbudowany jest na podstawie modelu GTC4Lusso.