Elektryczne | 20.04.21

Nowy Opel Manta GSe ElektroMOD

Pod kultową czarną maską Opla czterocylindrowy silnik benzynowy ustępuje miejsca mocnemu silnikowi elektrycznemu.

Nowy Opel Manta, to teraz samochód pełen emocji, legendarny model przekształca się w bezemisyjną wersję ElektroMOD. Pod kultową czarną maską Opla czterocylindrowy silnik benzynowy ustępuje miejsca mocnemu silnikowi elektrycznemu. „E” w GSe oznacza teraz elektryfikację. Czyste i klasycznie piękne, neonowożółte nadwozie zyskuje również promienny uśmiech dzięki najnowszej technologii LED. Oryginalna Manta z geometrycznym układem reflektorów, osłoną chłodnicy i symbolem błyskawicy „Blitz” już była inspiracją dla nowej twarzy Opla, Vizora, teraz zastosowanego w modelach Mokka i Crossland. Teraz sam Opel Manta GSe ElektroMOD nosi ten projekt w swojej najbardziej innowacyjnej jak dotąd realizacji - ekspresyjnym Pixel-Vizor.

 

Opel Pixel-Vizor rozciąga się na całej szerokości pojazdu. Manta GSe może komunikować się ze swoim otoczeniem na całej powierzchni przedniego grila. 

 

„Manta GSe ElektroMOD jest dziełem pełnych pasji projektantów, modelarzy 3D, inżynierów, techników, mechaników, ekspertów ds. Produktów i marek” - wyjaśnia w imieniu zespołu Manta GSe Pierre-Olivier Garcia, kierownik ds. Globalnego projektowania marki w firmie Opel. „Wszyscy fani Opla na wskroś, którzy kochają samochody i lubią tworzyć nowe rzeczy. Dzięki Manta GSe budujemy pomost od wielkiej tradycji Opla do bardzo pożądanej, zrównoważonej przyszłości. Ta mieszanka ducha czasu i nowoczesności jest absolutnie fascynująca ”.

Manta GSe ElektroMOD to reminiscencja Opla Manta A z 1970 roku. Jednocześnie samochód odzwierciedla fascynację rosnącej społeczności fanów, która przekształca klasyki takie jak Manta w tak zwane RestoMods z nowoczesnymi technologiami i nowym designem. W pełni elektryczny Manta GSe ElektroMOD ze swoim w pełni cyfrowym kokpitem jest tak sportowy jak prawdziwy Opel GSe i dumnie nosi swoje ambicje w swojej nazwie. MOD oznacza zmiany, techniczne i stylistyczne MODYFIKACJE, a także nowoczesny zrównoważony styl życia.


Obecnie nowy Opel Manta GSe ElektroMOD otrzymuje ostatnie poprawki w Rüsselsheim. 19 maja 2021 roku samochód zostanie zaprezentowany we wszystkich ekscytujących szczegółach.Poznaj przyszłe modele elektryczne Skody!
Elektryczne | 02.05.23

Poznaj przyszłe modele elektryczne Skody!

Do 2026 roku Skoda planuje wprowadzić aż sześć nowych modeli elektrycznych. Znamy pierwsze informacje na ich temat!

Wkrótce zobaczymy wnętrze nowego modelu EQS
Wiadomości | 25.03.21

Wkrótce zobaczymy wnętrze nowego modelu EQS

Prezentacja wnętrza nadchodzącego nowego modelu Mercedes-Benz nastąpi...

Solterra tak będzie się nazywał nowy w pełni elektryczny SUV Subaru
Elektryczne | 11.05.21

Solterra tak będzie się nazywał nowy w pełni elektryczny SUV Subaru

Powstał jako joint-venture pomiędzy Subaru i Toyotą i będzie zbudowany na całkowicie nowej platformie e - SUBARU Global.