Premiery | 07.12.20

Nowy Nissan Kicks amerykańska premiera online

Nowy model zyskuje na atrakcyjności dzięki nowej, energetycznej stylizacji nadwozia, wyrafinowanemu wnętrzu i ulepszonej łączności.

Jako najnowszy model Nissana, kompaktowy crossover Kicks szybko zyskał reputację oferującego imponujący zestaw wiodących w swojej klasie funkcji o równie atrakcyjnej cenie. Wprowadzony trzy lata temu w USA jako model podstawowy w ofercie sześciu crossoverów i SUV-ów Nissana, Kicks przyciągnął do marki młodych, entuzjastycznych nowych nabywców.

Aby utrzymać tę dynamikę, Nissan przeprojektował Nissan Kicks z 2021 roku, wprowadzając aktualizacje, aby zapewnić jeszcze więcej funkcji, technologii, niestandardowego stylu i wartości, których kupujący poszukują w kompaktowym crossoverze.

 

Każdy model jest dostarczany ze standardowym 16-zaworowym 4-cylindrowym silnikiem DOHC o pojemności 1,6 litra z ciągłym systemem zmiennych faz rozrządu. Silnik ma moc 122 KM i moment obrotowy 114 funtów na stopę i współpracuje z płynną przekładnią Xtronic napędzającą przednie koła.

 

Kicks oferuje standardowy system kontroli trakcji, dynamiczną kontrolę pojazdu i wspomaganie ruszania pod górę, przedni hamulec tarczowy / tylny bęben, układ przeciwblokujący (klasa S) oraz elektryczne wspomaganie kierownicy. Kicks SV i SR dodają nowe tylne hamulce tarczowe.

 

Nowością na rok 2021 jako standard w wersjach SV i SR jest inteligentny tempomat i elektroniczny hamulec postojowy z automatycznym utrzymaniem, który może zmniejszyć stres kierowcy w określonych sytuacjach. Kicks SR zawiera również zintegrowany moduł dynamicznej kontroli, obejmujący aktywny hamulec silnikowy, inteligentną kontrolę śladu i inteligentną kontrolę jazdy, aby zapewnić wyższy poziom przyjemności z jazdy.

 

Zwinne prowadzenie zapewnia przednia niezależna kolumna, zawieszenie drążka stabilizatora dopasowane do tylnego zawieszenia z belką skrętną i dwururowymi amortyzatorami. Wersja Kicks S jest wyposażona w 16-calowe stalowe koła z oponami całorocznymi 205 / 60R16. Kicks SV i SR są wyposażone w 17-calowe aluminiowe felgi z oponami całorocznymi 205 / 55R17.

 

Model Kicks jest również wyposażony w łącznie 10 poduszek powietrznych. Intelligent Driver Alertness8 i Rear Door Alert są standardem w wersjach SV i SR.Nadjeżdża druga generacja przełomowego Audi A3 Limousine
Wiadomości | 23.04.20

Nadjeżdża druga generacja przełomowego Audi A3 Limousine

Eleganckie, wydajne i ewolucyjne: nowe Audi A3 Limousine. Nowe Audi A3 Limousine ma bardzo sportowy, a zarazem elegancki wygląd. W porównaniu z poprzednikiem, samochód jest teraz dłuższy szerszy i wyższy. Wpłynęło to na zwiększenie przestrzeni nad głową, gdzie równocześnie pozycja fotela kierowcy jest niższa oraz po bokach. Pojemność bagażnika 425 l. jest dokładnie taka sama jak w modelu poprzednim.

Porsche Taycan trafia do Księgi Rekordów Guinnessa
Elektryczne | 24.11.20

Porsche Taycan trafia do Księgi Rekordów Guinnessa

Najdłuższy drift samochodem elektrycznym na torze Hockenheimring Porsche Experience Center.

Hispano Suiza od legendy do rzeczywistości
Super Cars | 26.02.21

Hispano Suiza od legendy do rzeczywistości

Poznaj hiszpańską markę luksusowych samochodów, która zbudowała ponad 12 000 hipersamochodów w latach 1904-1946. Obecnie odradza się wraz ze 100% elektrycznym modelem.