MotorSport | 11.12.22

Nowy Mercedes-AMG GT2 rozszerza program Customer Racing

Nowy Mercedes-AMG GT2 to najmocniejszy homologowany samochód wyścigowy w średnio dwunastoletniej historii programu Customer Sport.


Nowy Mercedes-AMG GT2 rozszerza program Customer Racing

Mercedes-AMG kontynuuje rozbudowę programu Customer Racing: w sezonie 2023 model GT2 uzupełni flotę udanych samochodów GT3 i GT4 z Affalterbach. Nowy Mercedes-AMG GT2 to najmocniejszy homologowany samochód wyścigowy w średnio dwunastoletniej historii programu Customer Sport. GT2 oferuje typowy dla samochodów wyścigowych AMG niezwykle wysoki poziom bezpieczeństwa i jest wyposażony w wiele nowych technologii wyścigowych. Dzięki temu wersja GT2 stanowi atrakcyjny pakiet dla ambitnych kierowców, zwłaszcza amatorów. Prezentując nowy model, Mercedes-AMG podkreśla swoje ambicje, by zająć czołowe miejsce także w międzynarodowych zawodach GT2.

 

Wyjątkową cechą nowego Mercedesa-AMG GT2 jest jego maksymalny poziom wydajności: przy mocy 520 kW (707 KM) nowy członek rodziny Customer Racing plasuje się powyżej poziomu GT3, zarówno pod względem mocy, jak i prędkości maksymalnej. Źródłem tej mocy jest 4,0-litrowy silnik AMG V8 biturbo z płaskim wałem korbowym. Moc przenoszona jest za pomocą sekwencyjnej, sześciobiegowej, wyścigowej skrzyni biegów o zmodyfikowanych przełożeniach. Podobnie jak we wszystkich modelach GT, skrzynia biegów jest zamontowana na tylnej osi w konfiguracji transaxle i jest połączona z silnikiem za pomocą karbonowej rury reakcyjnej, sztywnego zawieszenia skrętnego i momentowego. Zawieszenie obejmuje kompleksowo konfigurowane amortyzatory motorsportowe i regulowane stabilizatory.

 

Wygląd zewnętrzny Mercedesa-AMG GT2 przemawia tym samym ekspresyjnym językiem stylistycznym, co inne samochody Customer Racing z Affalterbach: od szerokiej części przedniej z dużymi otworami wlotowymi powietrza aż po muskularny tył - każdy szczegół jest ukierunkowany na wydajność. Karbonowa maska silnika zawiera duży wylot powietrza, a w karbonowych skrzydłach przy przedniej osi zintegrowano tak zwane żaluzje, które również wpływają na aerodynamikę.

 

Kolejną aerodynamiczną atrakcją Mercedesa-AMG GT2 jest w pełni nowo opracowane tylne skrzydło, utrzymywane w miejscu przez charakterystyczne mocowanie w kształcie łabędziej szyi. Duże, jednopoziomowe skrzydło posiada wielostopniową regulację i znacząco przyczynia się do precyzyjnego prowadzenia. Jak zwykle w przypadku samochodów AMG Customer Racing, wersja GT2 wyróżnia się również niezawodnym prowadzeniem. Dzięki temu również mniej doświadczeni kierowcy mogą szybko nabrać pewności siebie. Ważną nowością do użytku w zawodach jest mocowanie kół: Mercedes-AMG GT2 posiada innowacyjny centralny system mocowania kół. Pozwala to na jeszcze szybszą i pewniejszą zmianę kutych 18-calowych kół AMG z lekkich stopów.

 

W kokpicie Mercedes-AMG GT2 dominuje funkcjonalna ergonomia wyścigowa. Innowacją jest DDU (Digital Display Unit) najnowszej generacji, który znajduje się w centralnym polu widzenia kierowcy. W pełni programowalny system deski rozdzielczej posiada wyświetlacz graficzny o wysokiej rozdzielczości. Dzięki temu jego obsługa jest intuicyjna i bardzo przyjazna dla użytkownika. Kolejną ekskluzywną nowością jest nowa wielofunkcyjna kierownica, którą Mercedes-AMG opracował wspólnie z ekspertami od simracingu z Cube Controls. Oferuje ona nowy poziom ergonomii, funkcjonalności i kontroli.Nowy samochód od Sony? Tak, kupisz go już za 3 lata
Wiadomości | 09.01.23

Nowy samochód od Sony? Tak, kupisz go już za 3 lata

Podczas tegorocznych targów CES w Las Vegas zaprezentowano nowy prototyp pojazdu nazwany Afeela, opracowany wspólnie przez Sony i Hondę.

Najszybciej rozpędzający się samochód produkcyjny na świecie
Super Cars | 29.03.23

Najszybciej rozpędzający się samochód produkcyjny na świecie

Fenomenalny design przypominający retro rakietę na kołach! Profil ostry jak brzytwa, który przy rozpędzaniu po prostu przecina powietrze. Od 0 do 100 km/h w 1,4 sekundy!

Honda zaprezentowała szóstą generację swojego najlepiej sprzedającego się SUV-a CR-V
Wiadomości | 16.05.23

Honda zaprezentowała szóstą generację swojego najlepiej sprzedającego się SUV-a CR-V

Model, który pojawi się w Europie jeszcze w tym roku, podnosząc poprzeczkę w zakresie designu, praktyczności i codziennej użyteczności.