MotorSport | 11.12.22

Nowy Mercedes-AMG GT2 rozszerza program Customer Racing

Nowy Mercedes-AMG GT2 to najmocniejszy homologowany samochód wyścigowy w średnio dwunastoletniej historii programu Customer Sport.


Nowy Mercedes-AMG GT2 rozszerza program Customer Racing

Mercedes-AMG kontynuuje rozbudowę programu Customer Racing: w sezonie 2023 model GT2 uzupełni flotę udanych samochodów GT3 i GT4 z Affalterbach. Nowy Mercedes-AMG GT2 to najmocniejszy homologowany samochód wyścigowy w średnio dwunastoletniej historii programu Customer Sport. GT2 oferuje typowy dla samochodów wyścigowych AMG niezwykle wysoki poziom bezpieczeństwa i jest wyposażony w wiele nowych technologii wyścigowych. Dzięki temu wersja GT2 stanowi atrakcyjny pakiet dla ambitnych kierowców, zwłaszcza amatorów. Prezentując nowy model, Mercedes-AMG podkreśla swoje ambicje, by zająć czołowe miejsce także w międzynarodowych zawodach GT2.

 

Wyjątkową cechą nowego Mercedesa-AMG GT2 jest jego maksymalny poziom wydajności: przy mocy 520 kW (707 KM) nowy członek rodziny Customer Racing plasuje się powyżej poziomu GT3, zarówno pod względem mocy, jak i prędkości maksymalnej. Źródłem tej mocy jest 4,0-litrowy silnik AMG V8 biturbo z płaskim wałem korbowym. Moc przenoszona jest za pomocą sekwencyjnej, sześciobiegowej, wyścigowej skrzyni biegów o zmodyfikowanych przełożeniach. Podobnie jak we wszystkich modelach GT, skrzynia biegów jest zamontowana na tylnej osi w konfiguracji transaxle i jest połączona z silnikiem za pomocą karbonowej rury reakcyjnej, sztywnego zawieszenia skrętnego i momentowego. Zawieszenie obejmuje kompleksowo konfigurowane amortyzatory motorsportowe i regulowane stabilizatory.

 

Wygląd zewnętrzny Mercedesa-AMG GT2 przemawia tym samym ekspresyjnym językiem stylistycznym, co inne samochody Customer Racing z Affalterbach: od szerokiej części przedniej z dużymi otworami wlotowymi powietrza aż po muskularny tył - każdy szczegół jest ukierunkowany na wydajność. Karbonowa maska silnika zawiera duży wylot powietrza, a w karbonowych skrzydłach przy przedniej osi zintegrowano tak zwane żaluzje, które również wpływają na aerodynamikę.

 

Kolejną aerodynamiczną atrakcją Mercedesa-AMG GT2 jest w pełni nowo opracowane tylne skrzydło, utrzymywane w miejscu przez charakterystyczne mocowanie w kształcie łabędziej szyi. Duże, jednopoziomowe skrzydło posiada wielostopniową regulację i znacząco przyczynia się do precyzyjnego prowadzenia. Jak zwykle w przypadku samochodów AMG Customer Racing, wersja GT2 wyróżnia się również niezawodnym prowadzeniem. Dzięki temu również mniej doświadczeni kierowcy mogą szybko nabrać pewności siebie. Ważną nowością do użytku w zawodach jest mocowanie kół: Mercedes-AMG GT2 posiada innowacyjny centralny system mocowania kół. Pozwala to na jeszcze szybszą i pewniejszą zmianę kutych 18-calowych kół AMG z lekkich stopów.

 

W kokpicie Mercedes-AMG GT2 dominuje funkcjonalna ergonomia wyścigowa. Innowacją jest DDU (Digital Display Unit) najnowszej generacji, który znajduje się w centralnym polu widzenia kierowcy. W pełni programowalny system deski rozdzielczej posiada wyświetlacz graficzny o wysokiej rozdzielczości. Dzięki temu jego obsługa jest intuicyjna i bardzo przyjazna dla użytkownika. Kolejną ekskluzywną nowością jest nowa wielofunkcyjna kierownica, którą Mercedes-AMG opracował wspólnie z ekspertami od simracingu z Cube Controls. Oferuje ona nowy poziom ergonomii, funkcjonalności i kontroli.Maserati MC20 nowy supersportowy samochód marki
Premiery | 10.09.20

Maserati MC20 nowy supersportowy samochód marki

Początek nowej ery. Nowy supersportowy samochód Maserati jest godnym następcą MC12. Samochód z wyścigowym DNA. 100% Made in Modena i 100% Made in Italy.

Lynk & Co oficjalnie wprowadził na rynek zupełnie nowego SUV-a coupe
Premiery | 06.05.20

Lynk & Co oficjalnie wprowadził na rynek zupełnie nowego SUV-a coupe

Lynk & Co to marka samochodów premium zbudowana wspólnie przez Geely i Volvo Cars, 5 maja oficjalnie wprowadziła na rynek zupełnie nowego SUV-a coupe - Lynk & Co 05. Nowy model, oferowany łącznie w pięciu wariantach, kosztuje w przeliczeniu na złotówki od około 103 tyś zł do okoł 125 tyś zł.

Najwyższy poziom perfekcji, Mercedes-AMG EQS 53 4MATIC+ od BRABUS MASTERPIECE
Tuning | 11.05.23

Najwyższy poziom perfekcji, Mercedes-AMG EQS 53 4MATIC+ od BRABUS MASTERPIECE

BRABUS udoskonala samochody Mercedes-Benz od ponad 45 lat. Dzisiaj, gdy samochody z napędem elektrycznym podbijają świat BRABUS postanowił ulepszyć segment luksusowych sedanów.