MotorSport | 05.11.22

Nowy hipersamochód Ferrari 499P, powrót do elitarnej klasy WEC

Napęd na cztery koła, silnik V6 z podwójnym turbodoładowaniem i jednostka elektryczna dostarczająca na koła 500 kW mocy.

499P to nazwa nowego Le Mans Hypercar, którym Ferrari zmierzy się w elitarnej klasie Długodystansowych Mistrzostw Świata (FIA WEC), nazwa przywołująca historię producenta Rozbrykanego Konia.

 

W przeszłości prototypy oznaczano literą „P”, często poprzedzoną numerem jednostkowej pojemności skokowej silnika. 499P nie jest wyjątkiem. Samochód jest wynikiem wizji dumnie zakorzenionej w przeszłości, która dała początek dzisiejszej legendzie, umożliwiając firmie zdobycie 22 tytułów mistrza świata i 9 zwycięstw w klasyfikacji generalnej w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Niemniej jednak, jest mocno nastawiony na przyszłość, zarówno jeśli chodzi o zawartość techniczną, jak i projektową prototypu. Malowanie, z którym 499P zadebiutuje na nadchodzącym 1000 mil Sebring, zawiera odnowioną wersję słynnego schematu kolorów 312 P z lat 70., który również wizualnie podkreśla historyczne połączenia przerwane 50 lat temu, ale które pozostały obecne. w esencji marki. Z tego powodu jeden z zgłoszonych do Maranello samochodów wytrzymałościowych będzie ozdobiony numerem 50, a drugi numerem 51, jednym z najbardziej udanych w historii.

 

Nowe przepisy techniczne FIA ​​(Fédération Internationale de l'Automobile) i ACO (Automobile Club de l'Ouest) określone dla klasy Hypercar skłoniły Ferrari do wejścia na ścieżkę innowacji i rozwoju, aby wyprodukować wierny Le Mans Hypercar (LMH). do tradycji, która postrzega tor jako idealny teren do opracowywania najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, które można zintegrować z samochodami drogowymi. 499P to manifest zaangażowania Ferrari w wyścigi wytrzymałościowe.

 

Prototyp z napędem na cztery koła jest zgodny z przepisami technicznymi i wymogami klasy Le Mans Hypercar z silnikiem hybrydowym, dostarczając na koła maksymalną moc 500 kW i przy minimalnej masie nie mniejszej niż 1030 kilogramów. Definiując model 499P, firma skorzystała z ogromnych zasobów technicznej, profesjonalnej i ludzkiej doskonałości, która uosabia markę Maranello.Nowy Mercedes-Benz GLC od teraz wyłącznie ze zelektryfikowanym napędem
Premiery | 02.06.22

Nowy Mercedes-Benz GLC od teraz wyłącznie ze zelektryfikowanym napędem

To najbardziej dynamiczny model z odnoszącej sukcesy rodziny SUV-ów Mercedes-Benz i jest dostępny tylko jako hybryda plug-in lub mild hybrid z technologią 48 V i zintegrowanym rozrusznikiem-generatorem.

Idealny rodzinny SUV z Tajlandii nowy Nissan Terra
Premiery | 19.08.21

Idealny rodzinny SUV z Tajlandii nowy Nissan Terra

Nissan Terra łączy w sobie wszechstronną technologię bezpieczeństwa, rozrywkę, odważny nowy design z ulepszonymi osiągami i komfortem dla całej rodziny. Wideo.

Aston Martin oficjalnym samochodem bezpieczeństwa w F1
MotorSport | 08.03.21

Aston Martin oficjalnym samochodem bezpieczeństwa w F1

Model Vantage jako oficjalny samochód bezpieczeństwa oraz model DBX jako oficjalny samochód medyczny.