Wiadomości | 29.06.21

Nowa generacja Opla Astry przechodzi końcowe testy

Premiera najlepiej sprzedającego się kompaktowego modelu marki jest już za kilka tygodni. Tymczasem teraz nowa Astra jest na finiszu testowego maratonu.


Nowa generacja Opla Astry przechodzi końcowe testy

Prace nad całkowicie nowym Oplem Astrą idą zgodne z planami, a premiera 11. generacji najlepiej sprzedającego się kompaktowego modelu marki jest już za kilka tygodni. Początkowo stworzony – jak wszystkie nowoczesne samochody – przy pomocy projektowania wspomaganego komputerowo, od zeszłej zimy nowy model przechodzi końcowe testy, dostrajanie i walidację w rzeczywistych warunkach. Teraz Astra wjeżdża na finiszową prostą prawdziwego testowego maratonu.

 

Inżynierowie Opla zabrali prototypy i pojazdy rozwojowe daleko na północ, aby przetestować nowy model na oblodzonych drogach i w mroźnym powietrzu szwedzkiej Laponii. Bliżej domu krążyli po torach testowych w Centrum Testowym w Dudenhofen, a ostatnio przeprowadzali jazdy sprawdzające na drogach publicznych w regionie Ren-Men. W tym samym czasie zupełnie nowa Astra przechodziła ostatnie testy w laboratorium EMC w Rüsselsheim (Kompatybilność Elektromagnetyczna) przed otrzymaniem zatwierdzenia typu do wprowadzenia na rynek.

 

Wraz z nową Astrą Opel demonstruje niemiecką precyzję w każdym szczególe i bezpośrednio celuje w najgorętszy punkt rynku kompaktowego. Czysta i odważna stylistyka, najlepsze technologie i ekscytująca gama układów napędowych – w tym hybrydowy napęd elektryczny typu plug-in – uczynią z niego punkt odniesienia w swojej klasie.Hyundai Motorsport przedstawia nowy samochód rajdowy i20 N Rally2
Tuning | 21.10.20

Hyundai Motorsport przedstawia nowy samochód rajdowy i20 N Rally2

Hyundai Motorsport Customer Racing ujawnił i20 N Rally2, nowy samochód rajdowy przeznaczony dla prywatnych zespołów i kierowców biorących udział w międzynarodowych, krajowych i regionalnych seriach rajdowych.

106 lat działalności Maserati pokazane w niecałe 4 minuty
Wiadomości | 01.12.20

106 lat działalności Maserati pokazane w niecałe 4 minuty

Święto Maserati od A do Z. Marka weszła w nowy etap swojej historii, kierując się śmiałością wpisaną w jej DNA. Święto przeszłości i spojrzenie w przyszłość łączą się. Wideo

Lamborghini Huracán EVO Spyder i napęd na tylne koła
Premiery | 07.05.20

Lamborghini Huracán EVO Spyder i napęd na tylne koła

Automobili Lamborghini pokazało nowy model z napędem na tylne koła, wykorzystując po raz pierwszy rzeczywistość rozszerzoną (AR) na swojej oficjalnej stronie internetowej. Nowy model V10 z napędem na tylne koła oraz specjalnie dostrojonym systemem kontroli trakcji Performance (P-TCS). Dach w górę lub w dół, codzienna jazda i wysoka wydajność towarzyszą niepowtarzalnym dźwiękom wolnossącej jednostki V10, zapewniającej taką samą moc 610 KM (449 kW) i moment obrotowy 560 Nm jak w wersji coupé. Z przyspieszeniem 0-100 km / h zaledwie 3,5 sekundy i maksymalną prędkością 324 km/h.