MotorSport | 06.12.21

Nissan i NISMO prezentują samochód wyścigowy Nissan Z GT500 dla serii Super GT

Wideo prezentacja. Nowy wyścigowiec weźmie udział w Super GT Series począwszy od sezonu 2022.

Nissan Motor Co., Ltd. i Nissan Motorsports International Co., Ltd. zaprezentowały dziś na torze Fuji International Speedway nowo zaprojektowany samochód wyścigowy Nissan Z GT500. Nowy wyścigowiec GT500 weźmie udział w Super GT Series począwszy od sezonu 2022.

 

Zgodnie z planem transformacji Nissan NEXT ogłoszonym w maju zeszłego roku, Nissan przekształca swoją działalność w celu zapewnienia najwyższej wartości marki. Częścią tych wysiłków jest wejście do wysoce konkurencyjnej serii Super GT z całkowicie nowym samochodem sportowym Nissan Z.

Nissan zawsze starał się dostarczać klientom ekscytacji poprzez innowacje. Na początku lat 70. jako nowicjusz w wyścigach samochodowych w Stanach Zjednoczonych Nissan odniósł proste zwycięstwa w SCCA C Production Series dzięki S30 240Z. W latach 90. Nissan odniósł wiele zwycięstw w serii IMSA z Z32 300ZX, a jego udział w serii JGTC/Super GT z Z33 w 2000 roku ostatecznie doprowadził do mistrzostwa serii.

 

Dyrektor operacyjny Nissana Ashwani Gupta powiedział: „Nissan Z GT500 symbolizuje ducha Nissana do podejmowania wyzwań i ożywiania emocji. Dzięki naszym wysiłkom wyścigowym nadal wprowadzamy innowacje w naszych samochodach i ścigamy się, aby wygrywać z taką samą odwagą, jaką wykazaliśmy się tak wiele razy na przestrzeni lat.

 

Prezes i dyrektor generalny NISMO Takao Katagiri powiedział: „Wchodzimy w serię 2022 Super GT z naszym zupełnie nowym samochodem Nissan Z GT500 i naszą ogromną pasją do sportów motorowych. Mamy nadzieję, że nasi fani nadal będą z pasją wspierać zespoły sportów motorowych Nissana i NISMO”.Lotus E-R9
Concept Cars | 16.02.21

Lotus E-R9

Concept Car nowej generacji. Eelektryczna wyścigówka długodystansowa możliwa do 2030 roku.

Nowa Honda HR-V Hybrid nowej generacji
Premiery | 18.02.21

Nowa Honda HR-V Hybrid nowej generacji

Honda zaprezentowała najnowszą generację swojego popularnego kompaktowego SUV-a HR-V.

Kia chce na nowo zdefiniować gatunek kompaktowych SUV-ów
Elektryczne | 29.08.23

Kia chce na nowo zdefiniować gatunek kompaktowych SUV-ów

Kia zaprezentowała swojego w pełni elektrycznego kompaktowego SUV-a Kia EV5 podczas Salonu Samochodowego w Chengdu w Chinach. EV5 płynnie łączy rewolucyjny design i wyjątkową wszechstronność.