Premiery | 22.12.21

NIO zaprezentowało model ET5, konkurencję dla Tesli Model 3

Chiński producent NIO zaprezentował średniej wielkości inteligentny model elektrycznego sedana, który może się stać bezpośrednim rywalem dla Tesli Model 3.

Podczas Dnia NIO 2021, które odbyło się w chińskim mieście Suzhou, NIO zaprezentowało ET5, średniej wielkości inteligentnego elektrycznego sedana.

 

ET5 charakteryzuje się czystym i precyzyjnym wyglądem zewnętrznym podkreślonym organicznymi i ludzkimi elementami, ucieleśniającym DNA supersamochodów NIO i koncepcję „Design for AD”. Czerpiąc z płynnej sylwetki ET7, ET5 płynnie integruje wysokowydajne czujniki autonomicznej jazdy z czystymi, ale progresywnymi liniami nadwozia. Muskularny tył samochodu inspirowany supersamochodem EP9 i ostre bruzdy dodatkowo podkreślają młodzieńczy i dynamiczny wizerunek ET5.

 

Kontynuując koncepcję drugiego salonu, wnętrze ET5 jest wyrafinowane z ciepłym akcentem. Ekologiczna tkanina Clean+ tworzy relaksującą, przytulną atmosferę i poprawia parametry akustyczne kabiny. Inteligentne, niewidoczne otwory wentylacyjne sprawiają, że deska rozdzielcza jest wizualnie schludna i delikatna. Wchodzenie i wychodzenie będzie zawsze łatwe dzięki cichym drzwiom z bezramowymi oknami i zlicowanymi klamkami oraz cyfrowym inteligentym kluczem UWB.

 


NIO ET5 jest wyposażony w najnowszą technologię NIO Autonomous Driving (NAD). Dzięki NIO Aquila Super Sensing i NIO Adam Super Computing samochód stopniowo osiągnie bezpieczną i uspokajającą autonomiczną jazdę w sytuacjach, takich jak autostrady, obszary miejskie, parkowanie i wymiana akumulatorów. Pełne funkcje NAD będą stopniowo wprowadzane po walidacji rozwoju i będą dostępne dla użytkowników w ramach miesięcznej subskrypcji w ramach ADaaS (AD as a Service).

 

Model ET5, dziedziczący wysokowydajne DNA NIO, przyspiesza od 0 do 100 km/hw 4,3 sekundy. Dzięki opracowanym przez firmę NIO wysokowydajnym 4-tłoczkowym stałym zaciskom z odlewem aluminiowym, droga hamowania od 100 km/h do całkowitego zatrzymania skraca się do 33,9 metra. Przy współczynniku oporu powietrza wynoszącym zaledwie 0,24 i wysokowydajnym elektrycznym układzie napędowym nowej generacji wspomaganym przez moduł mocy SiC, zasięg CLTC ET5 osiąga ponad 550 km z akumulatorem o standardowym zasięgu 75 kWh, ponad 700 km z 100 kWh Long Range Battery i ponad 1000 km z 150 kWh Ultralong Range Battery.

 

Zaprojektowany, aby spełnić pięciogwiazdkowe standardy C-NCAP i Euro NCAP, ET5 może pochwalić się ultrawytrzymałym hybrydowym nadwoziem stalowo-aluminiowym o sztywności skrętnej do 34 000 Nm/deg. Z bardzo niskim środkiem ciężkości wynoszącym 482,6 mm i ultraszerokim rozstawem kół wynoszącym 1685 mm, ET5 uzyskał ocenę odporności na przewrócenie 1,7, powyżej pięciu gwiazdek NHTSA.

ET5 jest dostępny w dziewięciu opcjach kolorystycznych nadwozia, wśród których dostępne są wyłącznie dla tego modelu First Light Kiss i Sunbathe Yellow, a Airspace Blue to kolor NIO z 2022 roku.

 

Dostawa ma rozpocząć się we wrześniu 2022 roku.SkyVIDEO inowacyjna usługa w Polskich serwisach Mazdy
Wiadomości | 29.04.20

SkyVIDEO inowacyjna usługa w Polskich serwisach Mazdy

Stacje serwisowe Mazdy w całej Polsce sukcesywnie wdrażają innowacyjną usługę serwisową SkyVIDEO. To platforma, która pozwala na zdalny kontakt z Klientem podczas obsługi samochodu i daje możliwość podjęcia decyzji o zleceniu dodatkowych napraw online w prosty i przejrzysty sposób.

Volvo Concept Recharge elektryczna przyszłość Volvo Cars
Concept Cars | 01.07.21

Volvo Concept Recharge elektryczna przyszłość Volvo Cars

Elektryfikacja to coś więcej niż tylko zmiana układu napędowego. Można wiele o tym mówić lub pokazać samochód koncepcyjny.

Mercedes-Benz G63 AMG G-Falcon
Wiadomości | 20.06.24

Mercedes-Benz G63 AMG G-Falcon

Dzieło sztuki za 10 milionów złotych stworzone z pasji przez Carlex Design z Bielska-Białej. Podstawowy model G63 w najwyższym doposażeniu, teraz, uszlachetniony i jedyny taki na świecie.