Wiadomości | 27.06.23

Największy w Europie salon dealerski BMW Group otwarty w Katowicach

Salon został zaprojektowany zgodnie z najnowszymi standardami BMW Group, co czyni go jednym z pierwszych na świecie obiektów stworzonych w oparciu o koncepcję Retail.Next.


Największy w Europie salon dealerski BMW Group otwarty w Katowicach

To nowe podejście BMW Group, które zmienia zarówno sposób organizacji przestrzeni, jak i obsługę klienta oraz doświadczenia zakupowe. Największy w Europie salon BMW znajduje się w miejscu byłej kopalni Kleofas, przy ulicy Feliksa Bocheńskiego 66 w Katowicach. Otwarcie MINI i BMW Motorrad jest planowane w 2024 roku. Za inwestycję odpowiada Gazda Group, wieloletni partner BMW Group.

 

Inwestycja wpisuje się w globalną strategię BMW Group oferującą klientom nowe doświadczenia zakupowe. To największy salon BMW w Europie i jeden z pierwszych na świecie zaprojektowany zgodnie z koncepcją Retail.Next. Budynek o powierzchni 9 870 m2 powstał w miejscu byłej kopalni Kleofas i znajduje się w odległości zaledwie 3 km od dworca głównego w Katowicach. Inwestycja została zrealizowana przez Gazda Group, wieloletniego partnera BMW Group w Polsce. Jest to już trzecia lokalizacja dealera na terenie Śląska (po salonie w Gliwicach i punkcie serwisowym w Dąbrowie Górniczej) i jednocześnie pierwsza w stolicy województwa.

 

Salon BMW Gazda Group w Katowicach to najnowsze rozwiązania technologiczne i nowoczesność, które łączą się ze zrównoważonym rozwojem i historią Śląska. Obiekt znajduje się przy ulicy Feliksa Bocheńskiego 66 i powstał w miejscu kompleksu Szybu Wschodniego II kopalni węgla kamiennego Kleofas. Historia wieży szybu, która wpisana została do rejestru zabytków, sięga ponad 100 lat. Obiekt został wkomponowany w infrastrukturę salonu MINI i BMW Motorrad, tworząc w całości kompleks miasteczka BMW. Jest to wyróżnik w skali całej Europy.

 

Poza najnowszą ofertą modeli BMW, na początku 2024 roku obiekt zostanie powiększony o dział sprzedaży samochodów MINI oraz BMW Motorrad. Dealer zapewni także atrakcyjne usługi finansowania w ramach BMW i MINI Financial Services, umożliwi zakup używanych samochodów MINI i zaoferuje kompleksowe usługi serwisowe. Ponadto, klienci salonu będą mogli korzystać ze stacji ładowania samochodów elektrycznych – do ich dyspozycji jest 30 punktów.Kultowy wolnossący 6-cylindrowy silnik BMW w prototypowym Coupe Oletha
Super Cars | 18.02.23

Kultowy wolnossący 6-cylindrowy silnik BMW w prototypowym Coupe Oletha

Niemiecka inżynieria i precyzja połączone z amerykańską pomysłowością i pasją. Czy słyszałeś już o modelu Smit Oletha Coupe?

Całkowicie nowa Honda BR-V
Premiery | 21.09.21

Całkowicie nowa Honda BR-V

Po raz pierwszy na świecie Honda wprowadza na rynek Indonezji zupełnie nową Hondę BR-V z nowym designem i bardziej wyrafinowanymi funkcjami.

Porsche w 2022 roku wystartuje w Formule E oraz World Endurance Championship
MotorSport | 21.12.21

Porsche w 2022 roku wystartuje w Formule E oraz World Endurance Championship

Porsche rozpocznie sezon sportów motorowych 2022 ambitnymi celami i rozbudowanymi programami.